Mõned küsimused seoses kolimisega Inglismaale.

Tere!

Sissejuhatuseks nii palju, et mina (M22) ja mu elukaaslane (N22), kellega olen juba koos elanud viimased 3 aastat, oleme otsustanud proovida oma õnne tööga Inglismaal. See plaan pole mingi hetke emotsioonide vili või lambist võetud mõte, vaid pigem pika kaalutluse tulemus. Eesmärk on teenida raha eluaseme soetamiseks Eestis. Plaan tekkis juba peaaegu aasta aega tagasi, kuid teatud probleemid, mis vajasid lahendust, on meid senini Eestis hoidnud. Riigi valimisel seadsime esialgu kolm kriteeriumit, millele hiljem lisandus veel üks otsustav tingimus.

Kriteeriumiteks olid: *Inglise keel *Piisavalt tasemel elatustase *Normaalne kliima (mingi Antarktikat ei soovinud)

Esialgu suutsime välja mõelda 6 riiki:

USA Kanada Suurbritannia Iirimaa Austraalia LAV

Kuna omame kahte tuttavat USA-s siis see oli meie esmane valik. Teadsin, et USA tähendaks peaaegu ületamatuid raskusi (Viisa, tööluba jne). Ausalt öeldes olime neid valmis läbi purema. Kuid kui aeg läks edasi, siis mõistsime, et meile on väga oluline ka perede, sõprade ja kodu lähedus. Tahaksime ikka aastas paar korda ka kodus käia. Seega sõelale jäid veel Suurbritannia ja Iirimaa. Lõpliku otsuse tegime Suurbritannia kasuks (EasyJet)!

Hetkel oleme nii kaugel, et oleme viimased paar nädalat kogunud informatsiooni, ja pannud punktide kaupa maha plaani, mida järgnevatel kuudel on vaja teha (suhteliselt pikk nimekiri). Mõned otsad on vaja siin armsal Eestimaal kokku tõmmata, ühtlasi on vaja päris mitmeid ettevalmistusi teha, et kõik laabuks võimalikult hästi päeval mil saabume Suurbritanniasse. EasyJeti pilet on ostetud veebruari alguseks.

Töölt võtame end mõlemad lahti juba detsembri alguseks. Jõulud soovime veeta rahus koos oma peredega (nii naise maal, kui ka minu vanemate juures). Kuid terve jaanuari kuu kulutame reisiks ettevalmistumisega ning otsime pingsalt töökohta Inglismaal läbi erinevate interneti portaalide. Kuid isegi kui me läbi interneti tööd ei leia, siis meie Suurbritanniasse tulekut see ei mõjuta. Proovima peab igal juhul.

Eelistatud on kõikvõimalikud hotelli personali ametid, kuna naine on mul lõpetanud Tallinna Teeninduskooli hotelli teeninduses ja on viimased 2 aastat töötanud ühes Tallinna hotellis administraatorina. Tema saab ilmselt kaasa ka inglisekeelse soovituskirja. Ise olen töötanud viimased 4 aastat ühes Eesti suurimas turvafirmas. Olen ühel objektil objekti vanem. Turvatööst olen suhteliselt väsinud. Sooviksin teha tööd mõne hotelli töölisena. Olen lõpetanud ka ülikooli ja oman bakalaureuse kraadi õigusteaduses. Erialast tööd ma isegi ei unista! Tunnen väga hästi arvuteid ja olen väga kiire õpivõimega. Mõlemad valdame hästi Inglise keelt.

Ok, aitab sellest pisikesest sissejuhatusest. Asun parem kohe asja juurde. Nimelt tahan kasutada seda rubriiki siin stabiilselt järgmised 4 kuud, et küsida küsimusi, millele me vastuseid pole veel leidnud. Et teil lihtsam oleks vastata hakkan ma neid nummerdama. Alguses küsin mõned kergemad küsimused

KÜSIMUS nr 1 Millised on inglismaa suurimad ajalehed? a)töökuulutuste jaoks b)elamispindade üürimine, rentimine jne...

Ajalehed lähevad käiku kohapeal, siis kui läbi interneti tööd ei leia. Sama kehtib ka eluaseme kohta.

KÜSIMUS nr 2 Nimetage mõni soodne pre-paid mobiili kaart.

Lugupidamisega, Martin