Nendele, kes soovivad tulla Küprosele.

Kui sul on kopp ees rutiinsest elust ja tahad vaheldust, siis aitan informatsiooni, elamispinna ja töökoha saamisega Küprosel. Olen ise siin elanud pool aastat ja vôin öelda, et igav siin juba ei hakka.

Vastan kôigile Küprost ja siinset elu puudutavatele küsimustele oma kogemustest lähtuvalt.

Kôik, kel huvi pakub, kirjutage siia vôi kontakteeruge:

MSN ja e-postiaadress: elt0n(at)hot.ee ---(NB! "o" asemel on null!)
+357 977 50 644

Päikest!

Ma olen juba nii kaua tööd ja elamispaika otsinud Vahemere piirkonnas aga siiani pole leidnud ja kisub väheke nutuseks juba. Väga kena oleks kui keegi kohapeal aitaks. Viitsiksid sa?

Juku,

Aga anna mulle e-posti peale teada v6i tule MSN-i, mida sa t2pselt silmas pead nutuse olukorra ja aitamise all. Ma ei ole mingi jumal, aga ma saan tulijatel maandumise tunduvalt pehmemaks muuta eriti asjaajamistes.

Hei Elton,

Kirjutasin Sulle mailile :)

Endal ka siis plaan nov. algusest Limassolisse elama tulla. Igasugune abi oleks igati teretulnud :)

Tore on teilt kirju saada! Mul just tuli meelde, et ma kirjutasin alguses oma elamusi blogisse. Nüüdseks näen asju teisiti, aga täitsa naljakas oli üle pika aja lugeda. Hehehe...

www.eltoncyprus.blogspot.com

Eestikeelne.

Hei

Olen suhelnud ühe äärmiselt abivalmi eestlasega, kes Küprosel elab ja ta on valgustanud mind paljude asjade osas. Lisaks suhtlesin Teelega, kes ka oleks Eestist mineja.

Aga point selles, et tahtjaid/minejaid oleks palju - kasutajanimede järgi siis saan aru et mina (Lexi), Keijo, Juku88 ja Teele. Usun, et soovijaid veel. Osad ju kirjutavad, et plaanivad minna talveks ära soojale maale, aga ei tea kuhu.

Niisiis peaksime kamba kokku võtma, kohale minema, korteri üürima ja tööd otsima hakkama. Seltsis segasem ja julgem ka kindlasti.

Ise ei ole veel 100% kindel, kas lähen sinna ja kas lähen nüüd...aga plaan nii oli...et minna Limassolisse Küprosele ca novembris.

Mis arvate?

N23

Elu on siin Küprosel minu jaoks kogu aeg väga vahelduv olnud. Mingist Eesti stiilis stabiilsest mitte millegi sündimisest ei saa küll juttugi olla.

Igal riigil on omad omapärad. Näiteks siin lõunamaades on keskmine inimene eesti inimesest ikka kordades tuhmim ja vahel väsitab ära lihtsalt, et nad loogiliselt mõelda üldse ei oska.

Samas on siinne kliima hoopis teine teema. Kogu suvi oli 99% ajast täiesti pilvitu ilm. Nüüd hiljuti on sadanud ka paar korda, aga ainult korraks. Temperatuur hakkab mõistuse piiridesse jõudma ja öösel saab täitsa magada isegi.

Mitmekesi on suhteliselt lihtne hakkama saada ja ei pea mingi ekstremist üldse olema, et siia tulla, aga sellega kaasneb ka suhteliselt suur ebastabiilsus, kuna vaja arvestada, mida teised teha saavad ja tahavad.

Limassolis: Ühetoalised stuudiod (köök, tuba, vannituba) maksavad alates 350 euri kuus. Kahetoalised korterid (2 magamistuba, elutuba, köök, vannituba, rõdu või mitu isegi) algavad 530-st kuus, enamik 600 ringi siiski. Kolmetoaline pole ka kuigi palju kallim. eks oleneb ka piirkonnast ja millises olukorras korter on.

Raha Limassolis: Hotellides teenib keskmiselt 1000 euri kuus, kuid söök on maja poolt ja töö on lepinguline, mis teeb saabudes kindlasti elu lihtsamaks selles suhtes, et migratsioonipaberid ja pangakonto tehakse hotelli poolt üldiselt. Samas on hotellis paras karjamentaliteet ja küpriootidest ülemustega on vahel päris keeruline - pisut juhmid ja üleolevad. Baarides teenivad baarineiud 700+ ja lisaks tipid, aga on ka neid kohti, mis maksavad paremini, nagu mulle üks neiu rääkis, kes siin Limassolis elab ja baaris töötab. Korterikaaslane töötab ise samuti ühes baaris, kuid tal on inglise keel veel vähene - ehk näide sellest, et kes püüab kõigest väest, see saab üle igast mäest.

Endal on mul tulnud päris äärmuslikke olukordi siin Küprosel ette ja ütlen, et kui elu väga tõsiselt võtaks, siis võiks pea kaotada.

ka mina oleks käsi...ja juba kohe...et msn: kristiikallis689@msn.com
et kui seltsis segasem siis olge lahked....mis siin enam mõelda...

võtan kyprose järgmisena ette. seda aga alles paari aasta pärast :)
olge tublid!

Mul oleks Sulle küsimusi Küprose kohta.Kui lubad kirjutaksin Sulle meilile.Tänan.Tervitades Annely.

Saatsin Sulle kirja (hot.ee'sse), minu ja Katrini poolt :)
Kui kellegil on veel head informatsiooni / pakkumisi töökohatadele (baaridaam, ettekandja) Küprosele siis võiksite kindlasti kirjutada.
Arvatavasti, kui töökohaga ei kaasne majutust siis otsime ka korterit (2 magamistoaga).

Olkes kah huvi sellisekohapeale minna hetkel teen soomes tood teen raha et oleks seal 5 kuud vabalt elamis raha söögid olemas ja kui midagi ei saavuta et oleks kah taganemisvarjant olemas kindla peale välja kuna päris lampi ei saa tänapääval tegutseda aga kes siin veel huvilisi oleks võiks midagi mõelda suhelda. Loen et Elton siin abivalmis inimene et kui aega viitsimist võiks suhelda sinuga A_R_U_L_A@hotmail.com
Ja huvilisi siin küll ajaks siis midagi kokku ja mõtleme ???

Jään huvilisi ootama:D:D

Ma hakkasin ka viimastel päevadel mõtlema,et võiks vahelduseks kuhugi soojemale maale tööle ja elama minna.Küpros tundub selline huvitav ja kauge koht.Mõtlesin,et läheks oma autoga,et siis väheke kindlam tunne ning saab vähemalt ringi liikuda ja vaatamisväärsustega tutvuda ning tööd otsida.Juba sõit sinna oleks omaette seiklus ehk siis tõeline Eurotrip.Kui kellelgi sarnased plaanid mõttes,siis võiks sel teemal lähemalt vestelda.Ise olen 24a noormees ja on varasemaid kogemusi nii Soomes kui ka Iirimaal elamise ja töötamise koha pealt.
Niiet kel huvi,siis andku endast teada

Mis ajal Sul oleks plaan minna, kas juba nyyd v6i hiljem? Ise olen hetkel Iirimaal ning uuest aastast tagasi Eestis. Siis tahaks paar kuud paikne olla ja siis minna, autoga oleks veel eriti lahe, olen ka m6elnud h22letamise peale, aga yksi ei hakka seda tegema, ise olen 19 aastane neiu.

Tegelikult pole ma veel kindlaid plaane teinud. Kombin veel pinnast ehk siis uurin ja mõtlen, kuhu minna. Esialgu mõtlesin ka Iirimaale minna, kuid seal ma olen juba varasemalt juba pisut üle 2.5a elanud ning tahaks proovida miskit muud.

Tervitused kõigile,

Ma olen viimasel ajal olnud netist ära lõigatud ja samuti on eraelus palju tegemist olnud. Nii pea, kui asjad korda saan, olen jälle olemas.

Parimatega.

Elton

Ma siin huviga lugesin teie postitusi ja kui aus olla oleksin ka huvitatud liituma nendega, kes Küprosele lähevad:)
Üks küsimus oleks siinkohal veel...Kuidas on hetkel seal tööleidmisega?

Kui kellegil on huvi Ayia Napa vastu Küprosel, siis annan samuti lahkelt abi. Olin ise seal 5. kuud ja nüüd asjad päris selged. Ehk siis, kui uuesti läheks, oleks 20x targem ;)

MSN: diziac_dj@hotmail.com