NI number

Tere,

Sooviks teada kuskohas saab teha NI-d?

Siinkandis(Shotimaal siis) käib asi järgnevalt:
helistad ja ütled, et soovid NI Numbri intervjuule, siis antakse Sulle aeg, kuna tulla. Mõne päeva pärast saadetakse koju (aadressile,mille telefonis annad) kiri, kuna ja kuhu tulla ning mis dokumendid kaasa võtta.
Peale seda intervjuud võtab asi aega (minul võttis aprillis siis) umbes nädala, siis tuleb number postiga koju algselt paberkujul ja hiljem ka kaart ise.
Täna just lähen Dundeesse oma noortega NI numbri intervjuule, aeg sai pandud telefonitsi 2 nädalat tagasi.Ise sain intrevjuu aja kiiremini kui arvestada helistamisest alates.
Eks suvehooaeg ja ajad pikemad.
Aga see siis Shoti poolel.

Kas NI numbri saamiseks tarvis tõestada, et otsid tööd? Või intervjuul seda ei nõuta.
Kas NI numbri saamiseks on vaja aadressproofi või piisab sellest, kui ütled aadressi kus elad?
Tänan

Prindi välja tööotsimise kuulutused ja registreeru mingile töösaidile. Monster või totaljobs vms ja näita tõendus ette, sellest piisab. Või mine Jobcentre'isse ja prindi sealsest automaadist huvipakkuvad töökuulutused välja.
Vist on ikka aadressitõendit vaja, väga enam ei mäleta, kuid mult küsiti isa-ema nimesid ja andmeid, millal tulin, kus ööbisin ja kõike taolist....

Londonis NI numbri intervjuule saamine võttis jaanuaris aega 3 nädalat. Intervjuul öeldi abikaasale et NI number saabub postkasti 2-4 nädala jooksul. Minule öeldi ja lehel mille sain seisis et 4-8 nädalat. Eks näha palju tegelikkuses aega läheb.
Vähemalt senimaani on jäänud mulje, et kui tööd tahad siis peavad dokumendid kohe korras olema. Siinsed tööandjad ei viitsi oodata (kui sa just mingi nõutud spetsialist ei ole) millal sa teavitad neid oma NI numbrist ja pangakontost. Võetakse pigem tööle need, kellel kohe andmed ja soovitajad olemas. Konkurents on tihe, aga kel on eesmärk, see selle siin ka täidab!
Edu kõigile!

NI numbri saamine võttis peale intervjuud aega 3 nädalat, seega ei lähe väga kaua aega! Raha peaks olema Londonisse tulles ikka tagavaraks varutud, kui kohe töökoht valmis pole vaadatud.

Tööle Inglismaal, NI number.

Tere,
selline küsimus siis, et tahaksin Inglismaale kolida ja seal erialast tööd leida (olen majandusalase kõrgharidusega), aga ei saa aru NI numbrist. Mulle on öeldud, et selle taotlemisega läheb kuskil 4 kuud aega, sellel ajal peab olema elamiskoht olema. Kas on võimalik ka ilma selle numbrita tööd leida, või mitte?

4 kuud küll ei lähe. 2 kuud ehk maksimaalselt. Enne saadetakse paberkandjal, siis saab plastikkaardi. Elamiskoht on juba seepärast vajalik, et oleks, kuhu kaarti saata. Samuti määrab elamiskoha olemasolu riigis elamise õiguse. (Mille jaoks eestlastel teatavasti mingeid kitsendusi pole).

Teoreetiliselt ON võimalik tööd otsida ka ilma NI numbri olemasoluta. Ja isegi töötada ajutise NI numbriga, mis moodustatakse sünnikuupäeva ja veel paari numbri kombinatsioonist. Aga viimane sõltub tööandja heatahtlikkusest (ehk vajadusest konkreetse töötaja palkamiseks).

Viimase 6 kuu kogemus (tõsi küll Sotimaa poolel, aga numbri väljastaja sama asutus üle terve UK): peale esimest helistamist Job Centrisse toimus NI intervjuu nädala jooksul ja number tuli koju paberkandjal max 10 päeva peale intervjuud. Plastikkaarte enam ei väljastata.
Ja tööle on õigus asuda ka ilma numbrita ehk siis kui number nn. töös.

Inglismaa poolelt kogemustest veel nii palju, et töö otsimisel ei tohiks põhimõtteliselt takistuseks olla. Teatasin töö alustamisel, et pole veel seda NI numbrit, ja öeldi, et pole probleem, teata kui oled saanud. Ja helistasin samal päeval Job Centre'isse ja panin intervjuu aja kinni. Loodetavasti suhtutakse ka mujal sama hästi asjadesse, sest NI numbrite ja taoliste asjadega võib ikka omajagu korraldamist ja ootamist olla. Muidugi võibolla oldi paindlikumad, sest tegemist firmaga, kus töölised peavad olema mitmekeelsed - seega tihti võetakse tööle värskelt riiki saabunuid.

NI numbri puudumine ei ole takistuseks tööle minnes.Lihtsalt see aeg kui sa pole veel intervjuul käinud ja seda numbrit saanud(numbri saad kohe kui intervjuul käid tuleb lihtsalt küsida selle tädi käest kes intervjuud läbi viib)maksad rohkem maksu.Hiljem saadetakse sulle number postiga koju.Kuigi jah kahjuks enam plastik kaarti ei saadeta.

Tere!

nupps - Kui tohib uurida, siis mis firma see on, kus peavadki olema töötajad mitmekeelsed, nimelt hakkan ise Septembrist kolima Inglismaale ning säärane info tuleks kasuks. Ette tänades !

Teiseks on küsimus, et kus täpsemalt saab seda NI-numbrit teha, siis mainitakse, et Job Center'is, kuid siiski kas siis igas nn Job Centeris või siiski mingites kindlates kohtades. Samuti, mis dokumente läheb nüüd täpsemalt selleks vaja, kui pikalt võib minna aega ning kas/kui palju see ka maksab ?

Tänades,

M.

Kas tõesti see õhuke paber, mis alguses koju tuleb, jääb viimaseks tõestuseks minu NINo olemasolust?

Jah sellest tuleks koopia teha kindlasti.

Sulle saadetakse ka plastikkaart mingi aeg, pangakaardi taoline, kus on NI number peal.

Enam ei saadeta plastik kaarti, käisin täna intervjul ja öeldi, et plastik kaarte enam ei anta, tuleb ainult paber.

Jah õige see on,et enam ei saa plastikkaarti,nüüd saad oma numbri kirjana,mis peale intervjud koju tuleb. Varem sai nii kirja kui plastiku (endal ka plastik),aga raha kokkuhoiu poliitika pärast enam ei saa.

Kui NI number juba olemas, kas siis see kehtib pm igavesti või peaks seda peale mingit aega uuesti taotlema ?