Norra- Millised on lood Norraga?

Olen 22 a ülikooli lõpetanud noor inimene, kuid erialast tööd on siin Eestis võimatu leida, seetõttu pikemat aega plaanin välismaale ümber kolida. Kun suurt tükki esialgu hammustada ei julge, tahaks kuhugi lähedale, kas siis Rootsi või Soome või Norra. Eelistan Norrat, kuna seal käib tööl mulle lähedane inimene, kuid kes teeb Eesti firma all ehitustöid. Mina kui tütarlaps päris ehitusele end ei pressi, seda enam kui ülemus võib iga kell öelda- nägemist, sulle tüdrukule, eam tööd ei ole. Kas kellelgi on kogemust Norrasse töö leidmisega? Olen kusagilt lugenud, et norrakad ei salli üldse teisi, kes ei oska norra keelt ja vähesed räägivad inglise keelt.

Vaadates kirjapilti ja kuulutuse sisu...siis ainuke loogiline seletus sellele segasele tekstile on see, et tulid kuskil diskolt ja olid tarvitanud alkohoolseid jooke kuna postitus on lisatud kell 23:52.
Toksi siia otsingusse NORRA ja saad palju vasteid oma küsimustele...
Kindlasti on sinu nö. kodune eeltöö olnud väga lohakas..ja seda eriti just sinupoolse viimase lausega, et vähased räägivad inglise keelt.
Veel lisaks ka seda, et kes sallib võõramaalasi ja kus riigis...vaata Eestis natsi ringi..kas seal sallitakse teisi rahvusi ??? Kas Eestlasele meeldivad Venelased kes ei valda riigikeelt ?
Siin Norras on tolerantsus teiste rahvaste suhtes palju suurem kui meie kodumaal....
P.S kindlasti tervita sinule lähedast ehitustööd tegevat Eesti Ehitajat kuna ta on sind ikka ''HIILGAVALT'' valgustanud siinsest elus-olust.

Hilsen H.

Vaadates sinu kirjapilti võin järeldada, et tegid keskpäevast napsu või miks sul endal sellised kirjavead on ? Tulin ma jah kuskiL diskoLT ja midaiganes, kell kaksteist ma nüüd tagasi peolt esiteks ei tuleks, ja see pole üldse sinu asigi.
Eestlane ja venelane kirjutatakse Eestis väikese tähega, sa oskad ikka HIILGAVLT oma emakeelt!

Ja aitähh sisutühja, eestlasele omasele kritiseeriva teen-teist-maha-endal-hakkab-parem, vastusele!!!!!! On sul seal Norras sitad lood, et nii vastiku inimese mulje jätad?? Aga aitähh, ei taha teadagi!

Kui erialast tööd Norras otsid, siis esimese sammu pead astuma Eestis. Mine keelt õppima. Lihttööd võid siin inglise keele baasil veel saada, aga erialast ... ehk mõnes õlikompaniis või rahvusvahelise firma kontoris Oslos, aga siis nad tahaks ka ikka, et kohalikku keelt tead.
Keeleõpe Eestis on kordades odavam kui Norras.

Kui ametlikult tööl oled, siis ei saa sulle ylemus päris niisama öelda, et "nägemist, su teeneid enam ei vajata". Ka siin kehtivad seadused. Kui teha mustalt ja loobuda oma õigustest (ka osast palgast!), siis loomulikult on kogu aeg tuli pepus ja juuksed peas pysti hirmust.

Loe norra.ee lehte ja saad palju targemaks. Seal eesti keeles inff igasuguste teemade kohta, mis Norrat puudutab.

Tere teemaagataja!
Lugesin, et su lähedane inimene töötab Norras ehituse peal. Mida ta seal täpsemalt teeb? Kas sa tead seda, et äkki on sinna vaja töölist?
Ise töötasin 2004-2006 Norras. Olen sel alal töötanud 22a. Ja nüüd otsin võimalusi et Norrasse tagasi tööle saada.

Tunnen samuti huvi Norra tööle suundumisest. Kohalikku keelt ei oska (inglise keel v.hea), töökohta ei ole, elukohta ei ole, aga tuleb minna. Püüan uurida trip'is eelnevalt jagatud netilehtedelt inffi võimalik elukoha ja töökoha kohta, aga nii suht raske. Plaan minna juuli alguses. Ehk on veel huvilisi, või on kellelgi midagi pakkuda Norra poolelt? Igaks juhuks küsin...