Õppimine Inglismaal

Kas kellelgi on teadmisi Inglismaa haridussüsteemist, st koolielust (alg- ja põhikool)? Ehk saaksite mind infoga aidata? Aishling7@hotmail.com

Olen küll Shotimaa poolel ja kogemusi vaid 2 kuu jagu aga põhiasju tean.
Tõsi - Shoti ja Inglismaa süsteemid erinevad, aga põhi asjad samad.
Algkool algab siis (Inglismaa poolel) 4 aastaselt ja kestab kuni 12-aastani. Päev on kella 9-15,15. Õppimine toimub rohkem läbi mängu ja tegevuste, mingit nn. kuiva tundides istumist ega tuupimist pole.
Järgmine aste siis 12-16 vanustele. Ja peale 16 pidi olema valik, kas jätkad nn. keskastes samas koolis või valid Colledzi.

Ega äkki ise koolis tööl ei ole? Mind huvitakski rohkem see koolisisene kliima: lapsed, õpetajad, suhted.

:D
Kahjuks ei ole jah koolis tööl:P
Oskan kommenteerida ainult enda laste koolide kohta, aga:
Sisekliima pidi väga soe ja sõbralik olema.
Lapsed siis (nagu eelpool öeldud) tänaseks siinmail koolis käinud 2 kuud. Tulid ilma mingisuguse keeleoskuseta. Vastu võeti väga sõbralikult, keele õppimise osas antakse eraldi õpetaja, kes siis piltide ja tegevuste kaudu õpetab 1 tund päevas inglise keelt erlaldi juurde. Lapsed väga sõbralikud ja toredad. Mingeid tülisid ega pahandusi pole küll siiani ette tulnud. Arvestades, kui häbelik on minu laps ja et ta juba 2 nädalal läks kooli rõõmuga, mitte vastumeelselt, siis....Eeldan et koolid head ja vahvad.

Plaanis on minna oktoobri viimasel nädala Shotimaale (Edinburgh, Glasgow), aga nüüd jälle hirmutatakse Islandi vulkaani Katla purskama hakkamisega. Kui peaks tõesti tuhapilv tulema, kas ja kuidas sealt laevaga tagasi saaks?