Õppimine Türgis

Kas keegi on kunagi Türki ülikooli läinud? Või kas keegi teab sellest süsteemist midagi? Siiamaani tean ma ainult, et ennem on vaja aasta otsa türgi keelt õppida ja siis saab alles ülikooli. Samuti pidi sealne õppimine ka palju kergem olema kui Euroopas. Ning, et ülikooli sisse sada peab sooritama mingi üldise eksami, mis haarab kõiki alasid. Need on vaid minu teadmised sellest hetkel. Kuuldavasti oli see nii vanasti, kui äkki süsteem on muutunud ja ei peagi enam keelt õppima või mingeid eksameid tegema. Need kellel on kogemusi selliste asjadega või lihtsalt teavad võiksid omi teadmisi jagada :)
Aitäh!

Vabandust, aga ei saa mitte küsimata jätta...
Türgi ülikoolis õppimine kergem? Miks mitte kodumaale ülikooli?
Ja kui see saladus ei ole, siis milline eriala huvitaks? Lihtsam, raskem?

Ma olen eesti ülikoolis juba olnud.. türgis on õppimine tasuta, ja süsteem on kergem sest euroopa koolidel on kõrgem tase. näiteks me kõik saame tavalises koolis õppida inglise keelt rääkima heal tasemel, türgis peavad õpilased aga lisakursusi võtma ja veetma rohkem aastaid et korraolikku inlise keelt vallata.
tegelikult ma pole isegi kindel et milline eriala, võib olla midagi meditsiiniga seoses.
ning veeel üks põhjus miks sinna minna on see et mul on seal keegi eriline :) ning viimati veetsin 3 kuud seal. tegelikult alles paar päeva tagasi tulin eestisse. üsna raske on lahkuda kui sa kõigile nii väga meeldid ja kõik sind taasi ootavad :)

Jajahh, neid "erilisi" ennemgi nähtud- kuuldud.
Aga kas Türgi Ülikoolides on sellevõrra lihtsam, et seal alustatakse lauset väikese algustähega ja kirjandi puhul ennem õpetajale seda edastamast pole seda vaja läbi lugeda?
Mul vaja magistrikraad kätte saada.

Nad ei teegi sellist asja nagu kirjand. Ning magistrisse saab sinna edukalt minna. Ma sain juba nii palju vahepeal teada, et viisa saab automaatselt kui kooli minna. Ning ma ei saa üldse aru mida sa oma postitusega öelda tahtsid. Kui midagi ei meeldinud siis hoia oma teada.

Miks mitte elus kord ka midagi muud proovida.. ega ma igavesti noor ole :P ning nüüd saan ma lihtsalt nii hariduse omandamise kui ka eraelu kokku viia.

Hmm... pole kuulnud, et just ülikool ja tasuta on Türgis.
Et Yabangi saaks kohalikku ülikooli minna, peab ta ennem YÖS eksamit ära tegema. Ja vabalt türgi keelt teadma.

Seda ma tean jah. Aastaks ajaks saadab ülikool kursusele. Keeltekursusele ma mõtlen ja siis tuleb see eksam ka teha. Tegelikult kui välismaalasi on ühes kursuses piisavas koguses, siis saab õppida ka inglise keeles, kuid kui seal juba elada ja olla, siis kohalik keel tuleks ka kasuks jah.
.
.
.
Trip.ee lisas postitusele suured algustähed!

Kas enne tuleb keelt üks aasta õppida ja siis YÖS test teha või vastupidi?