Õppimine USA

Tere! Kas siin foorumis leidub kedagi, kes oskaks omast kogemusest rääkida kui kerge/raske F-1 viisa saamisprotsess oli (kas küsiti palju küsimusi, taheti näha seost kodumaaga - nagu tavalise turistiviisa taotlemise puhul kunagi)? Mõtlen just viisa saamist siit Eestist, mitte seal staatuse muutmist. Olen teadlik erinevatest dokumentidest, mis selleks tarvis. Aga oleks huvitav kuulda erinevatest kogemustest ja neist, kes selle kadalipu läbinud :)

Sul peab olema ülikool olemas kes siis annab omapoolse info. Muidu nagu iga teine taotlus mis tuleb ära täita. Võta blankett ja vaata üle.

Koolist saadetakse sulle vastavad vormid, millega sa hakkad üldse viisat taotlema. Minul ei küsitud midagi erilist, paar aastat tagasi küsiti turismiviisal palju rohkem.

Vormid on olemas ja kooli kohalt kõik korras. Lihtsalt mõtisklesin, et mis küsimusi nad seal siis küsida võivad. Kas keegi saatkonnast ka teste näha tahtis (ntx SAT)?

Olen aru saanud, et kui minna sinna ülikooli, siis saab ka vastava viisa, et seal elada. Küsimus aga selline, et kui soov panna oma algkoolis õppiv laps USA-sse kooli, kas siis ei saa viisat, mis lubaks seal elada seni, kuni laps koolis käib? Tänan ette

Surramurra, selleks otstarbeks elamisluba ei anta kyll.

Mina õpin praegu J-1 viisaga, nii et F-1 viisa kohta väga palju ei tea. Üks sõber läks F1 viisaga kraadi tegema. Ega midagi väga erilist pole. Sul peab olema ülikool olemas, peab olema kinnitatud vastu võtmine sinna. Vastuvõtmise paberid-testid on kõik ülikoolispetsiifilised. F1 viisa nõudmised peaks saatkonna kodukal olemas olema. Kui sind on ülikooli vastu võetud, saad selle kohta paberi, kus on spetsiifiline kood. See on oluline paber viisa taotlemiseks, selle alusel saadki ilmselt (eeldan, et J-1 ja F-1 pole selles osas väga erinevad), sest see identifitseerib sind kui üliõpilast, seega kvalifitseerud F-1 viisa jaoks. Viisaintervjuu peaks ikkagi formaalsus olema. Ilmselt kraadi tegemise puhul on oluline ka finantspool, et kuidas õpinguid rahastad. Minult selle kohta küsiti lühidalt, aga tõendit ei küsitud. Võimalus siiski on, et pead näitama oma pangakonto väljavõtet või tõendama, et ülikool maksab stipendiumi.

Saatkonda testide tulemused küll ei huvita, see on ülikooli asi.

Eks ta natuke kadalipp ole, sest see bürokraatia ajab hulluks.. :) Aga asi on seda väärt.

Minult küsiti, mis ülikooli lähed ja kes maksab ja kus on paber, mis tõestab finantsolukorda. Kogu lugu.

Ok, tänud! Mõtlesingi jah just saatkonna suhtes (olen igasuguseid kirjusid lugusid kuulnud selles osas). Tundub, et enamikel on ikka lihtsalt läinud ja pole eriti pinnitud midagi.

Paar küsimust veel, äkki oskab keegi aidata. Kas on selline võimalus, et ei anta viisat, kui minna LIIGA vara saatkonda seda taotlema (u. 2 kuud enne lendu)? Ei tea, kui tõene see on, aga olen kuulnud, et nii on juhtunud. Lisaks olen kuulnud, et saatkond annab välja vaid teatud numbri konkreetseid viisasid, et kui see nö tudengiviisade number täis tiksub, siis eranditeta seda lihtsalt ka ei anta. Teab sellest keegi midagi? Ja siis teine küsimus: kas on väga oluline edasi-tagasi pilet F-1 viisa puhul? Üheotsa pilet tuleb (hetkel) odavam, aga ei tea, kas ametnik USA piiril võib kahtlaselt sellele vaadata? Kuigi viisa oleks paariks aastaks ja nii pikaks perioodiks ei saagi tagasipiletit bronnida. Aitäh!