Otsime õega tööd USA-s

Kõige raskem on leida kedagi kes annaks õiget infot.Olen otsinud firmasi kes pakuks tööd ja tegeleks ka paberitega.Ei tahaks töötada riigis illegaalselt vaid teeks seda ikka korralikult tööloaga,aga tundub et see on unistus saada tööluba.Kas keegi teab kas USA firma poolt on võimalik saata eestisse tööluba.Või on kellegil hea töö pakkumine ,lööme kampa.

ootan huvitavaid ideid ja ettepanekuid

Loe seda teemat http://trip.ee/node/45618, seal on koik enamvahem ara raagitud. Lyhike kokkuvote on see, et vaga raske voi peaaegu voimatu on saada tooluba voi viisat, va. kui oled yliopilane, saad minna selle 3 kuu programmiga.

Tooloa saamine on voimalik vaid monel puhul, yldiselt inimesele "tanavalt" voimatu. USA poolne tooandja voi firma ei tee, ega saada tooluba. Niisama heast peast ei tegele keegi sinu paberitega, see pole ka USA tooandjale lihtne, ega ka mottekas. Sealne tooandja(kui sul on selline olemas ja kes sind HADASTI toole vajab), saab olla sulle niioelda sponsoriks. Kes maksab koik ankeetide tasud, paneb sinu taidetud ankeetidele oma info ja allkirja ja kostab sinu eest USA Immigratsiooni Ametile(viimane valjastab too ja elamislubasid) Samuti peab see tooandja ara toestama, miks tal sind just on toole vaja ja et sama kvalifikatsiooniga tootajat USA-st ei leia. Proovi mone agentuuri kaudu pigem, see nagu ainus voimalus..

Töö-ja elamisluba USA-s on v6imalik saada ainult tudengite ajutise tööprogrammi raames v6i juhul,kui olla v2ga eriline spetsialist, kellele firma tööloa taotleb. Viimasel juhul peab firma t6estama, et töötaja on selline spetsialist, kelle ametikohale ameerika kodanikku palgata ei ole v6imalik. Ei maksa uskuda igasuguseid lubadusi andvaid firmasid, et garanteeritakse töö- ja elamisluba, see on t2ielik bluff! Ameerika seadused on selleks liiga konkreetsed - 'green card'i ehk elamis- ja töötamisloa v2ljastamise aluseks on ainult abielu- v6i töösuhted. Ja töösuhete osas kehtib just see eriline ja k6rge kvalifikatsioon, mille puhul peaks töökoht juba eelnevalt kokku lepitud olema. Agentuuride kaudu USA-s töötamine t2hendab ikka illegaalset töötamist, kus tagatakse töökoht (mille eest v6tab agentuur umbes dollar-paar tunnitasust omale) ja v6idakse pakkuda elamist, milleks on voodikoht suuremas korteris; omaette tuba on juba suur luksus ja maksab palju, korterist r22kimata. Sarnased tööd on p6hiliselt hotellides tubade koristamisel-pesupesemisel, kui keeleoskus on korralik, v6ib leida ka kontoritööd hotellides.

Me mõtlesimegi hotellide koristust ja elamine on ka olemas, ainult ei riski illegaalselt töötada. On olemas Ameerika viisa 10ks aastakaks ja kui vahele jääd, siis hüvasti Ameerika. Aga arvan juba, et sinna tööle saada on lausa võimatu ning tuleks hakata otsima teist riiki, kuhu sammud seada.

Toole minekuks peate ilmselt jah muu riigi vaatama, Austraaaliasse lahevad praegu paljud, proovige. Ja uSA 10 aastane viisa voimaldab sul 10 aasta jooksul USA-s edasi tagasi kaia, aga kohapeal olla saab ikka vaid piiril antud aja voi siis 90 p.

Mulle tundub, et kõik otsivad tööd Inglismaal. Kas kavalam või kergem on tööd saada Austraalias. Me mõtlesime kas hotellide koristust või vanurite hooldust. Inglismaale vahendavad töötajaid firmad, aga kas ka Autraaliasse on mõni vahendusfirma. Siis on veel soovitatud ajada asju otse ilma firmata, aga ei tea kas see on õige valik. On ju hea kui keegi teeb sinu eest selle suure töö ära. Kes teab, andke teada.

Vaata siin trip lehel on "sihtkohad" tulbas Austraalia ja Okeaania. Loe sealseid teemasi, ehk saad selgust.