Päriseks Mehhikosse-kool, töö jne

Nii nii. hakates tuleviku peale mõtlema tekkis idee siit pisut abi küsida ja asja uurida. Nimelt tahaks kohe peale gümnaasiumi lõpetamist minna Mehhikosse ja seda siis päriseks. Vanematest teemadest juba lugesin, et töö-ja elamisloa saamiseks tuleks leida kõigepealt tööandja, ehk on soovitusi kust alustada otsimist? Samuti huvitab mind see kuidas on õppimisega ülikoolis.. millise don tingimused sisseastumiseks, kas hispaania keele oskus on ilmtingimata vajalik või saab ka inglise keelega õppida ja kus Mehhiko osast neid üldse leida võiks? Ennast huvitavad eelkõige rannikuäärsed alad.
Kui keegi on ise selliste küsimustega silmitsi varem seisnud ja oskab aidata siis oleks väga tänulik ja kui keegi veel seda teed minemas on, siis oleks huvitav kuulda mis plaanid on, millal minek jne :)

Alusta sellest, et uuri kas sul immigrandina on Mehhikos reaalseid võimalusi tasuta kõrghariduseks, juhul kui sul pole raha selle jaoks.

Hetkel ma tasuta kõrghariduse pärast nii plaju ei muretsegi. Rohkem nagu ikka see, et kas üldse on mingit võimalus

Aga, mis oleksid su tuleviku väljavaated, siis kui sa isegi saaksid sinna elama asuda?

Nalja teed või? Mehhiklased jooksevad massiliselt üle piiri USA-sse et Mehhiko vaesusest ja kriminogeensusest pääseda ja sina tahad vabatahtlikult sinna. MIKS?

Ühte võin küll öelda, inglise keeles võid koju jätta :)

Või noh vast mitte sest ilmselt varsti paned ise ka üle piiri Texase poole plagama :)

Travajo, travajo!

Eks igal riigil ole omad head ja vead. MIna tahan minna õppima, tööle ja lihtsalt surfata. Võib mind ju naiivseks pidaida, et pean sealset elu paremaks kuid "it's all up to me" kuidas ma kuskil hakkama saan ja see, et mehhiklased põgenevad vaesuse eest ei tähenda, et minuga samamoodi läheb:) ja viimases hädas on alati võimalik kodumaale tagasi tulla

Selgita välja Mehhiko TOP 5 ülikooli ja sisseastumistingimused leiad kindlasti ülikoolide kodulehtedelt.
http://www.4icu.org/mx/
http://www.indobase.com/study-abroad/countries/mexico/top-universities.html

Mehhikos on katolik usk väga levinud ja katoliikluse juurde käivad kloostrid. Kuidas oleks nunna või munga ametiga. Klooster tagab tunduvalt parema elu ja pole tarvis prügikastides tuhnida.
Elu alustamiseks ja stardiplatformi kindlustamiseks oleks abi ka ametlikust põgeniku staatusest. Torma mõnest EL-is asuva Mehhiko saatkonna uksest sisse ja palu poliitilist varjupaika. Ütle, et oled poliitilne majanduspõgenik. See võimaldab vähemalt esialgu seista prükkarist aste kõrgemal positsioonil.
Ma ei tea teie sugu, kuid kui te olete naine, siis valge tüdrukuna leiate suhteliselt hõlpsalt tööd stripiklubides ja bordellides.
Ja kui ei elu ei sobi, saab ju alati kodu tagasi tulla.

Nojah..ma vist kõike nii must-valgena päris ei näe

Millise töö tegemist sa seal ette kujutad?

alustaks kasvõi nt ettekandajatööst

alustaks kasvõi nt ettekandajatööst, turismipiirkondades ei tohiks ju erilis raskusi olla. inglise keel suus ja hispaani akeel kah enam-vähem

Peaksid oma elule suuremad sihid seadma. Saan aru, kui soovid sinna mingiks eluperioodiks sellise sooviga tšillima minna, aga päriseks !?

ja seepärast ma uurisingi koolide kohta. mõnda aega töötaks, elaks sisse, õppiks keelt rohkem ning siis läheks ülikooli õppima

Toivo paneb lausa seinast seina - nunnast kuni stripparini.....no edu ikkagi!

no eks kui nunnaamet ei sobi siis ei jäägi muud üle kui strippariks

Nohh , minu arvamus on selline, et noor inimene tahtmist täis las läheb ja proovib.
Ärge hakake kohe nii kah, et bordelli jne.
Mhmm ile aga kui sa lähed sellisesse riiki nagu seda on Mehhiko siis ära sa usalda kedagi peale enda ja enda jutust kahh pooles kahtle, siis saad hakkama küll.
Töökohta taotledes pane omale osad oskused lihtsalt juurde aga mõistuse piires, et sa ikka suudaks nad kähku siis ka omandada, mitte nii, et ütled et oled elektrik aga ise ei tea kuma on emane ja kumb isane pistik :D
Minul kogemus Mehhikoga puudub aga igal pool oleneb kõik sinust endast ja sellest mis tüüpi inimestega sa kohtud ja kellega suhtled.
Oled ise korralik ja kraps siis ei juhtu sinuga midagi, oled ise vähe lõdvema elukombega siis nii jääbki...
muud ei midagi.
Ja kui ma õieti aru sain, et rahas ei ole küsimus siis sõida lihtsalt kohale kuuks ajaks ja vaata ringi ning tee siis alles oma otsused.
Küsimustele kõige paremad vastused saad sa just sealt.

Tänan positiivse vastuse eest:) Üldiselt pole plaanis just neid kõige kahtlasemaid osasid riigist külastada..eluisu on veel alles.
Ja mis puudutab seda sihtide seadmist siis mul on küllaltki kõrged sihid olemas kuid ega ma ei saa ju kõike hetkega..kuskilt peab tasapisi alustama.

Kas poleks mõistlikum astuda esmalt Tartu Ülikooli ja hakata õppima näiteks ajalugu. Seejärel üritada leida stipendiaadina koht mõnes Mehhiko Ülikoolis. Olgu see siis mingi programmi raames, mis hõlmab vahetusüliõpilasi, või midagi muud analoogset. Kui seal on jalg ukse vahel, saab vaadata, mida ja kuidas edasi tegutseda.
Ma ei kahtlegi, et te olete andekas ja usin, kuid ma kahtlen, kas võõrkeeles on võimalik sisseastumiseksamitel konkureerida kohalikega.

Eks jah võimalusi on erinevaid :) Kuid nii isiklikel kui ka lihtsalt tervislikel põhjustel oleks parem siit kaduda nii kiiretsi kui võimalik.