Pangakonto saksamaal eesti kodanikule?

Ei ole saksa kodanik, aga samas töötan seal. Kas mul on võimalik Eesti Passiga omada saksamaal mõne panga kontot? Kui, siis millise panga oma soovitate? Kas saksamaale elama asunud inimesel, on võimalik taodelda ajutist isikutunnistust kui välisriigi kodaniku oma, näiteks id-kaart? Vms sarnast? Tänan juba vastuste eest ette. :)

Pangakonto saab Eesti passiga kohe kindlasti.Tegin endale konto paar aastat tagasi ja oma mäletamist mööda läks selleks vaja elukoha registreerimistunnistust-"meldebestätigung".Tegin girokonto Sparkasses,kuna nende automaate on siin tihedamalt tänavatel.Aga mine küsi ise suvalisest pangast järgi-siis saad köige täpsemat infot.ID-kaarti sa vist küll taotleda ei saa-ise elan siin elamisloa alusel-"Freizügigkeitsbescheinigung".Kuna ametlikult ei tohi EU kodanikud üle 3 kuu ilma viisata riigis olla....ametlikult.Selle viimase dokumendi saab ka sealtki kust elukoha registreerimistöendi-Bezirkamtist.Edu sulle!

Suhteliselt värske (10/2007) kogemus Deutsche Bank'iga Kasutamaks LH M&M Sen tasuta krediitkaardi benefit'e osutus vajalikuks avada pangakonto Saksamaal. See on asi, mida on võimalik täiesti ka Eestist teha. Vaja üles otsida sobiva panga kodulehelt info, kuidas välismaalane pangakontot avada saab, vorm kenasti ära täita ja neile faksida. Mõne nädala pärast laekub (tavalisse) postkasti patakas dokumente (valikuliselt ingliskelde tõlgitult, kuid muidu kõik saksakeelsed), mis siis tuleb ära täita ning tagasi saata. Kogu paberimajanduse juures on üks, isikuandmete leht, mis aga tuleb ka kinnitada ja selleks on võimalusi 2: mõnel Saksamaa-käigul teha seda sobiva panga kontoris nende töötaja juuresolekul allakirjutades või Tallinnas Saksa saatkonnas. Minult ei küsitud minu isiku tuvastamise eest isegi raha saatkonnas. (NB! Eesti notarid neile ei kõlba). Siis jälle kogu kupatus posti ning ei muud kui oodata, millal tuleb vastus koos kontonumbri ja internetipanga kasutajanime ning TAN-koodidega (kõik ilmtingimata eraldi kirjadega). Minule veel enne seda helistati ja tunti huvi minu sissetuleku, tegevusala ning firma käekäigu vastu. Viimane meeldis neile niivõrd, et mind arvati nende privaatpanganduse kundeks.

Nende pangateenuste kasutamine on aga naljakas. Esiteks on internetipank eelajalooline Ja teiseks on neil totter komme saata absoluutselt iga raha liikumise kohta mulle 2 eraldi kirja: üks tehingu kohta ja teine selle kohta, kui palju mul pärast seda veel raha alles on. Kuna kogu see totrus toimub fix.aastatasu eest (vist oli 11,99EUR), siis lasku käia.

Aga jah, oli neil ak nõue, et vist alla 3000 EUR-i esmase sissemakse üldse jutule ei võeta. Aga see võis olla vabalt ka lihtsalt DB poliitika.