Pank Soomes

Tere kas Soomes Handelsbanken on normaalne ja usaldusväärne, nimelt pean seal konto avama ja soovitati just seda. Aitäh!
.
.
.
Trip.ee parandas postitust keeleliselt!

Soovitada koguaeg on pankade ümber jama ja ei tea mis teha. Kas see siis või mõni teine pank. Aitäh

proovi näiteks Sampo panka :) Igatahes tuntud nimi. Tean mitmeid eestlasi, kel kontod Nordeas näiteks. Samas ei usu, et suurt vahet on, millises arve avad.. Või on? Ise plaanin lähiajal igatahes Sampos arve avada.

Edu! :)

Millistel tingimustel saab Soome pangas arvet avada? Aitähh ette!

Minul endal on Nordeas konto ja olen väga rahul...igal pool saan maksta ja välja võtta..:)
Täpseid tingimusi ma ei tea aga nordeas on nii, et kui sul on henkelötunnus, siis saad arve teha aga kaardi saad alles siis tellida, kui oled esimese palga saanud.

Käisin just täna Sampos (Soomes) ja avasin arve ja tellisin ka pangakaardi - vaja oli passi ja henkilötunnust. Tasuta oli tegemine. Ja pangakaart saadetakse umbes nädala jooksul koju, kusjuures mul ei ole töökohta, niiet see küll ei loe.

Ehk annate ifot kuidas seda henkilötunnust saada?

Minuteada tuleb end registreerima minna kohalikku politseijaoskonda.Selleks ei ole muud erilist midagi vaja.

saab henkilötunnuse asutusest nimega Maistraatti - seal registreeritakse oma elukoha andmed. Henkilötunnus saadetakse koju postiga Sinu antud aadressil ja siis saad ka panka minna.
Aga muidu jah üle kolmekuulise riigis viibimise puhul tuleb tõesti minna politseijaoskonda ennast registreerima. Ja midagi muud pole vaja jah peale täidetud ankeedi, passi, fotode jm asjakohaste dokumentide, mis omakorda peavad olema ka apostillitud, mõnikord nõutakse ka tõlkimist. Eriliseks just ei nimetaks, kuid tüütuks küll :S
EDU:)

Veel henkelötunnusest-selle võid saada ka Verotoimistost, kui lähed oma verokaarti tegema. Politseis pikemat aega ei nõuta pilte,juhul kui tahad plastik Id-kaarti siis jah.Politseis piisab avaldusest,mille blanketi leiad netist ja töölepingust, mis näitab , et sul on sissetulek.Sealt saad siis reg.paberi, millega Maistraati.Pole küll kuulnud, et nõutakse apostillitud pabereid kelleltki.Vähemalt Espoos mitte.Ka Eesti on EU maa ja kui oled Eesti Vabariigi kodanik kehtivad sulle EU seadused.Need toimingud ei ole üldse mitte keerulised ega aeganõudvad.
Pangast veel niipalju,et Handelsbanken on normaalne pank.Soovitan, kuna pank ei võta kaardihooldus tasusi.
Igaljuhul- Edu.

Lapse sünnitunnistus ja abielutunnistus peavad Tamperes küll apostillitud olema - Maistraattis käisin ja dokumente küsides küsis tädi kohe ka seda, kas on ikka apostillitud. Olid. Niiet lihtsam on Eestis Justiitsministeeriumis need lasta ära apostillida, kui pärast mitu korda ametnike ja Eesti-Soome vahet joosta. Apostillitud ja tõlgitud peavad olema ka haridust tõendavad dokumendid - diplom nt. Aga kui pole lapsi, pole abielus, pole haridust, siis vist tõesti pole apostillida midagi :)

Tänud soovituse eest.Handelsbankenit pidasin ise ka silmas.Hea,et kellelgi on kogemus olemas.Hakkame ärasõitu korraldama kevadel.Lapsel vaja klass enne ära lõpetada.Siin läheb asi üsna nadiks.Tööta palju tahad,aga palk on nirune.
Edu teile kõigile!
PS.Mis tähendab APOSTILLITUD?

tähendab seda, et dokumendi külge kinnitatakse üks paber, mis kinnitab dokumendi väljaandja kompetentsust ja õigsust. Ühesõnaga, et soomlane ka usuks, et dokument on õige ja aus :)
EDU teilegi!

plaanin dets alguses soome elama-töötama minna.Otsime aktiivselt korterit sõbrannaga,suht raske tegevus ja siis peab kohapeal hakkama kogu selle paberimajandusega tegelema,niiet äkki keegi teab soovitada ja juhendada täpsemalt mida teha ja kuhu minna ja mida eelnevalt vaja oleks?suhteliselt kopp on ees jah siin virelemisest,tööta palju jaksad,palka ikka ei maksta.Kati 127,kui kaua Sina oled soomes olnud ja kui töötad,kuidas töökoha leidsid?

Tulime juuni alguses perega siia. Alguses olin nagu puuga pähe saanud - üldse ei jaganud, et no mida ma siis kõigepealt tegema pean?! Sain palju abi www.eestiklubi.fi/foorum -ist, seal on küsitud ja vastatud enamik küsimusi, mis alguses kohe tekivad.
Kui oled elamise leidnud, siis tuled kohale ja lähed registreerid ennast töötuks, sealt aidatakse kas koolitustele või leitakse töö, mis parasjagu vaja. Politseis registreerima pead siis, kui oled saanud tööle. Niisama ilma töökohata registreerida ei saa. Küll aga saad elukoha olemasolul teha Maistraattis henkilötunnuse (e. isikukood) ja sellega võid avada pangaarve näiteks (no et tööle saades juba olemas oleks). Esialgu muud ei oskagi soovitada..
Mina uurisin ise www.mol.fi lehelt töökuulutusi ja küsisin tuttavatelt, kusjuures just viimane variant töökoha tõigi :)
Kuhu kanti tööd-elamist otsite?

Parim variant ikka oleks Helsingi või selle ümbrus,Vantaa sobiks ka ideaalselt.Tuttavad on ka kõik pöördesse muidugi aetud :) Praegu olekski kaa kõige tähtsam saada elamine normaalse hinnaga.Oleme kirjas Varamiespalvelu-nimelises firmas,kes siis vahendab tööjõudu kohvikutesse ja restoranidesse,kuid see on ka selline koht,et ei tea,kas ikka tööd on ja nii öelda ehk-u peale ei saa ka seal olla.Sellepärast tahaksime ka kõrvale midagi vaadata.