Parim Londoni linnajagu vaesele eestlasele uue elu alustamiseks ?

Tervitus !

Liigun lähima paari kuu jooksul Londonisse eesmärgiga leida elu ja töökoht. Idee poolest, võiks ka kohe asjad pakkida, kuid eelistaks enne minekut, natuke maad kuulata. Seega, siit kohe küsimus Londoni gurudele, mis linnajagu oleks mõistlik eelistada alustuseks, et algus liiga ekstreemne poleks ? Olen tutvunud mõõdukalt Londoni hindadega ja kui elada mõnes tagasihoidlikumas väikses või jagatud korteris, siis peaks tööta mõne kuu välja venitama. Kas selle aja jooksul on reaalne tööd leida, mis tagaks äraelamise Londonis ? Kas keegi võiks olla abiks töö leidmisel või oskaks isegi mõnda potentsiaalset kohta soovitada ? Tööportaale olen omajagu uurinud, kuid see, mis sealt vastu vaatab, lööb põlisel eestlasel pildi ikka üsna kirjuks :) orienteeruda üsna keeruline. Loomulikult oleks eriti tore, kui keegi vajaks kaasüürilist või teaks mõnd eestlaste kommuuni, kust uurida ?

Natuke endast rääkides, 30+ meesterahvas, haridus kesk, B kat, võõrkeeltest - inglise suhtlustasemel ok., saksa ja vene keelest saab hädapärast aru ja oskab natuke vastu rääkida. Töökogemust ekspediitorina (kauba komplekteerimine, laiali vedamine, klientidega suhtlemine), logistikuna (kauba komplekteerimine, transpordi tellimine, klientidega suhtlemine), laotöölisena (laotöö maast-laeni ja seinast seina, kuni ladude juhtimiseni välja), ning kõige vabamalt tunnen ennast IT vallas (arvutite hooldus, koostamine, operatsioonisüsteemide (linux, windows) paigaldamine, seadistamine, võrkude haldus pole päris võõras teema ja palju muud, mis selle töö käigus on külge jäänud).

Olen oma elu jooksul näinud piisavalt nii musta kui ka valget, seega lihtne ja teinekord ka peost-suhu elu ei ole mulle võõras. Samas hindan siiski kõrgelt elukvaliteeti, sellepärast siitmailt lahkuda soovingi. Elu ei ole mind õnnestumistega just hellitanud ja seetõttu ei soovi kogu oma elu siinmail täiesti lörri lasta, pigem üritaks uuesti kohas, kus on rohkem potentsiaali läbi lüüa.

Ühendust saab minuga tarbatlane[ät]gmail.com oodatud on kõiksugused kogemused ja nõuanded, viited, vihjed misiganes võiks eelmainitu põhjal mind aidata või mulle kasuks tulla. Suurimad tänud juba ette neile, kes viitsivad natukene oma aega minu peale kulutada.

tarbatlane[ät]gmail.com

Tubli, et endast kirjutasid. Enamus tripi tööotsijatest kirjutab vaid, et otsin tööd ja elamist, endast mitte midagi. Loodan, et leiad miskit. Raske saab olema, sellega võid arvestada. Kui elamise koha pealt väga hätta jääd, siis kirjuta. Ei luba, aga vbl saan aidata. Ole tubli!

www.gumtree.com ja vali London ning siis saad tubade, korterite ja muu majutuse hinnatasemeid võrrelda linna eri piirkondades.

Ja kui on tunnistusi ja tõendusmaterjale su kutseoskustest, lase kõik vandetõlgil ära tõlkida ja võta kaasa.

Endiselt ootaks infot linnajagude kohta, kuhu oleks kõige sobilikum maabuda, kui esmakordselt Londonisse satud eesmärgiga seal ka esialgu elada. Samuti oleks väga huvitatud korteri jagamise võimalusest vms. sarnasest just kaasmaalastega.

Samuti oleks väga huvitatud, kui keegi oskaks anda mingeid kontakte eestlaste kommuunide vms. muu ühistegevuse kohta, kust võiks vajadusel jooksvat infot saada.