Perega Soome?

Oleme 3 liikmeline perekond ja tahame elama-töötama asuda soome.Abikaasa on juba küll aastaid läbi Eesti vahendajate seal olnud,kuid arvame,et otse Soome tööandja juurde oleks kasulikum.Kellel on infot ja kogemusi eluaseme või tööotsingu suhtes,andke palun infot!Samuti on idee laps(9a)seal kooli panna.Kas on kellelgi jagada infot laste kooli saamisega?
Jään huviga ootama:)

Meie kolisime selle aasta jooksul perega Soome, Tamperre. Mees töötab praegu küll lähetuses siin, st et mitte Soome tööandja juures ja saame ka hakkama. Mina olen kodune tööotsija - tööd minu erialal (füsioterapeut) siin küll praegu pole. Kaalun juba muud ala, kasvõi ajutiseks. Laps on meil 6a ja käib augusti lõpust alates Soome lasteaias, saab päris hästi hakkama.

Palju vajalikku infot leiad www.eestiklubi.fi/foorum -ise olen saanud sealt palju tarkusi :)

Igatahes edu siia kolimisel!

Väga tublid olete!Aitäh info eest,tundub,et esialgu on asjaajamine keerukas,ent tuleb toime tulla.

Tervitades Meer

eks jah, paberimajandus on alati aeganõudev ja keerukas, kuid olen kindel, et lõpuks tasub see vaev ennast ära ka :) Põhimõtteliselt polegi iseenesest väga rasket midagi (pigem tüütu) - kui on olemas töö Soomes, siis saab ennast ja pere politseis ära registreerida (mis on siis pikema kui 3-kuulise viibimise korral siin kohustuslik) ning siis on juba palju kergem muude asjadega (Kela jm).
Aga kui tahtmist on, siis saab kõigega hakkama! Abistajaid leiab ka kui vaja ;)
Edu!

TERE.
Olen pikemataega mõelnud Eestist ära minna.
Ja lugu järmine ,et tahaksime väga perega soome elama ja tööle minna kuid ei tea kust alustada. Kas naistel on raskem tööd leida kui meestel?
Oleme 3 liikmeline pere (5.a laps)
Lugedes teie kirju siis mõtlesin küsida kuidas teostada seda kõike,kuidas leida tööd just soome firmasse.Pole tuttavaid ka kellelt küsida ..
Loomulikult ei soovi mingi vahendaja kaudu.

Ette tänades.

Alustagegi töökoha otsimisest - www.mol.fi on heaks abiks. Ei oskagi öelda, kas naistel raskem tööd leida.. Oleneb vast ikka erialast/valdkonnast. Kui oled nõus lihttööga, siis on pakkumisi rohkem ja töölesaamise võimalus ka suurem. Oluline on osata keelt nii paljugi, et saad aru töökäsklustest ja muust sellisest elementaarsest. Päris umbkeelsel on väga raske.
Kui on töökoht, siis saab ka elamispinna otsida, võib küsida ka tööandjalt, et ehk saab aidata selles osas.
Lapsega pole muret, temale saab kodu läheduses lasteaiakoha ja päris ruttu, kui vanemad käivad tööl.
Vaata ka www.eestiklubi.fi/foorum , seal paljud küsimused vastatud ja saab ka ise küsida targematelt!
Edu!

Suured tänud vastuse eest.
Arvasin ,et ega selle kirjale keegi ei vastagi.
Ega jah ma seda soomekeelt eriti ei oska ja se tööportaal mis te saatite ei sa ma sellest arugi. Nii ,et arvan pean ennem keelt õppima.Kuigi väga oleks soov eestist ära saada.

Päikest)))