Perega USAsse õppima ja elama - kas on võimalik?

Meil on siis plaan järgmine: Kui laps saab 2 aastaseks (hetkel 5 kuune) asuda perega paariks aastaks USAsse elama. Mina tahan teha MBA kraadi (kool ei ole selgunud, aega on veel selleks ja seega ei tea ka täpselt kuhu osariiki üldse). Mees peaks siis sel ajal mingit tööd tegema, et meid ülal pidada. Õppimine maksab tohutu raha, elamisraha on vaja ikka juurde teenida. Lisaks siis meil veel laps, kellele tuleb hoidja palgata. Olen aru saanud, et kui kool mind vastu võtab, siis saab minna perega ja saan viisa, mis annab mul õiguse 20h nädalas töötada aga mees ei võigi töötada. Võib olla mäletan valesti. Aga küsimus siinkohal, et mis siis ikkagi juhtub, kui mustalt töötada? Kui suur tõenäosus on üldse vahele jääda? ja üldse kas meie plaan on mõeldav? Kooli minek minul on muidugi mõeldav, aga koos mehe ja lapsega? On see mõistlik või läheb meil ikka väga väga raskeks? Ma isegi ei tea, kust otsast uurimist alustada, et mis see kõik endaga kaasa tooks. Kui oleksin kooli sisse saanud, siis saaks kooli kaudu kindlasti paljut uurida, aga ei ole veel seda ka.

Trip.ee ei propageeri mustalt töötamist.

Üliõpilaseviisa (F-1) annab õiguse töötada kuni 20 tundi ainult ülikoolis! Väljaspool ülikooli sellega töötada ei saa. MBA üliõpilastele üldjuhul paremini tasustatud abiõpetaja ja assistendi kohtasid ülikoolis ei jätku / ei anta, sest need hakkavad eeldatavasti teenima isegi hästi peale lõpetamist; ergo, saagu oma kaks aastat hakkama õppelaenude abil. Muidugi võib alati leida ülikoolilinnakus koristaja, sööklaabitöölise vmt kohti, mille eest mastakse 7 kuni 10 taala tunnis, kuni 20 tundi nädalas. Sellest rahast õppemaksuks ei piisa, terve perekonna elamiskuludest rääkimata.

Sinu suurem mure on see, et tõenäoliselt Sa üldse ei saagi viisat õppima minemiseks, kui Sul pole ette näidata pangaarvet või muud sissetulekuallikat, mis kataks üheks (esimeseks) aastaks ära õppemaksu, enda ja iga perekonnaliikme arvestuslikud elamiskulud ja tervisekindlustuse igale pereliikmele.

Kõige targem on ennast mõnele ülikoolile nii atraktiivseks teha, et saada pakkumine õppemaksuvabastuseks ja lubadus töökohale (nt assistendina) vähemalt üheks aastaks. Kui tööd korralikult teha, siis edaspidi kohta enamasti pikendatakse.

Mis puutub abikaasasse, siis kõik mis ta seal loota võib, on miinimumpalga eest köögitöölise või ettekandja koht. Need on ainukesed tööd, kus Immigratsiooniteenistus tööloata välismaalasi tolereerib.

No ma arvan, et suudan selle pangaarve lahendada, mis näitab et meil on elamisraha. Kuigi jah tegelikult ei ole võimalik seda raha kõike elamiseks kulutada. See asi on mul teada ja tundub lahendatav. Kõik oma õppimiskulud plaanisin laenuga katta või stipendiumiga, kui suudan mõne saada. Elamisraha pere jaoks on ca pooleks aastaks. Ja edasi 1,5 aastat, mis seal veel veeta tuleb, peaks siis mees tööl käima. Aga nagu aru saan, siis tal ei ole võimalik leida sellist tööd, mis meie pere üüri ja söögi ära katab?