Prantsuse Polüneesia

Tere

Kas keegi oskaks öelda,kuidas seal kandis tööga on ning kuidas palgad.Ja kuidas koolid on.Oleks tänulik info kohta.

Esiteks - EV kodanikul on võimalus viibida Prantsuse Polüneesia territooriumil viisavabalt max 30 päeva ja kindlasti nõutakse sisenemisel tagasisõidupiletit. Et viisat hankida, selleks peab Sul olema mõjuv põhjus - perekondlik side PP-s elava kodanikuga või töökoht. Töökoha saamine EV kodanikule on praktiliselt võimatu, sest PP-s on töötuid ligi 13% elanikkonnast. Tööstuses, transpordis ja põllumajanduses (kus on ka suurimad palgad) töötavad vaid 19% kogu riigi töötavast elanikkonnast, 2% on riigiameteis ja kõik ülejäänud töötavad teenindussfääris. Viimane töövaldkond on lihtsaim ja sinna on ikka tõsine järjekord kohalikke valmis ametisse asuma.
Ainult 4% PP-s elunevast rahvastikust ei ole PP kodakondsed. Nendest 90% on Prantsusmaa kodanikud, kes töötavad põhiliselt riigiametnikena või on siis juhtivate Prantsuse kompaniide kohalike esinduste või ettevõtete juhtkonnas. Ülejäänud 10% moodustub põhiliselt Austraalia, Uus-Meremaa, Jaapani ja USA kodanikest, kes samuti rahvusvahelist äri ajavad. Kõik - finito.
Üks šanss on sul hakata eksportima PP-sse mingit toodangut ning üritada olla sellega nii tugev, et saad avada oma firma esinduse ntx Papeetes.
Teine - püri mõnes rahvusvahelises äriettevõttes või hotelliketis figuuriks, kes võiks PP-s asuda asju korraldama.
Kolmas - ürita saada õppejõuna tööd PP Ülikoolis.
Mis puutub koolidesse, siis haridustase on suht kõrge. Äärealade atollide rahvas kaasa arvatud on kirjaoskamatuid ca 2% (enamikus naised).
Palgad peavad olema korralikud, sest kui vaadata kaupade hindu, siis võtab jalad nõrgaks. Olmekulud (peale elektrienergia, millest 50% toodetakse diiselgeneraatorite abil!!!) on samas väikesed - lihtsalt kliima on selline, et kütta pole vaja, majasid soojustada ka mitte. Rõivaesemeid on ka vähe vaja ning kangakulu on olematu.
Lõppkokkuvõtteks - et säilitada kultuurilist ja demograafilist stabiilsust, on PP piirkond, mis kontrollib ääretult jõuliselt migratsiooni. Arvatavasti on lihtsa Eesti kodaniku šansid leida PP-s tööd võrdsed 0-ga.

Vaata parem Fiji või Tonga poole. Kliima on sarnane ja võõraid lastakse paremini ligi.