Prof. töö USAs ja tööviisa

Hei kõigile,

Küsimus siis järgmine:

Tean, et paljud on käinud agentuuride kaudu ajutiselt USAs töötamas jne, aga mul on nüüd selline mitte väga võrreldav võimalus, et saaksin päriselt tööle. Töökoht on olemas ja valmis mind viisamajandusega aitama jne (mul on kolledžiharidus ja töö erialane).

Kas kellelgi on sarnast kogemust? Palju aega peaks varuma ja kui tõenäoline see viisa saamine lõpuks on. Selles mõttes, et ma ei viitsiks hakata hullumeelselt pabereid ajama, kui negatiivne lõpptulemus teada on.

Kas soovitate USAsse kohapeale minna ja seal asju ajada või peaks Eestist alustama?

Tänan ette :)

Kellelgi pole vist kogemust? :Oo Või on liiga mõttetu küsimus või palju kirjavigu? :P

Nii palju kui mina kuulnud olen, siis võrdluseks H2B viisa taotlemiseks pidi arvestama umbes 6 kuuga. Kui seal kohapeal vajalike oskustega inimest ei ole, siis ei tohiks palju probleeme tekkida.

Kui nad sind aitavad jne, siis peaks saama Eestis ka asja aetud. Ma arvan, et neil seal saatkonnas loevad su vastused väga palju ning ka tööandja põhjendus, miks just sina peaksid sinna saama. Noh, üldiselt peaks vist ikka rohkem ametnike rida olema, et kui kiiresti nad pabereid läbi lasevad või pidurdavad seda asja vms. Kohapeal võid ka käia, et oludega tutvuda (kui sa juba kursis pole), sest pärast näed bürokraatiaga palju vaeva ja töö- ja/või elukoht ei meeldigi. Ning teine asi on, et kuidas sa seal kohaned (nt mõnel inimesel on kodust väga raske eemal olla), sest arvatavasti lähed ikka kauemaks kui mõni kuu. See tundub võib-olla ebaoluline, et ikka ameerika, unistuste ja rikkaks saamise maa jne, aga kui ikka tõesti ei meeldi, pole vaja pressida.

Tänan vastuste eest!

Koduigatsusega probleeme ei tohiks olla, sest ma pole juba tegelikult ligi kolm aastat Eestis elanud, vahelduva eduga Taanis ja Rootsis.

Vahepeal olen targemaks saanud ja lähengi homme kohapeale. Kavatsen seal umbes kuu aega olla ja siis otsustan, kas jään või ei jää. Tööandjaga kokkulepe, et katab selle aja jooksul elamiskulud. Pärast seda vaatan edasi ja tööandja arvas, et kohapeal jurist palgata, nii pidi kõige kiiremini/kergemini saama. Annan teada, kuidas asjad lähevad, kui kedagi huvitab.

Nelja tunni pärast igaljuhul Prantsusmaa kaudu Los Angelesi :)

Olen nüüd juba siin olnud siis päris mitmeid päevi. Alustasin juba tööd (esialgu paberite järgi Kanadas, kuna Kanadas sai jurist asjad kiiresti korda ja tootmine toimub meil Kanadas nagunii.

Mul on blog ka, aga ma ei tea, kui huvitav nendele, kes mind ei tea/tunne :) Enivei: http://blog.company.pri.ee