Proof of residency ja bank statement

Kuidas tõendada Inglismaal elukohta, kui elad kellegiga koos ja sulle arveid ei tule ja üüri ei maksa?

Palun selgitage täpsemalt ka bank statemendi kohta. Suht selgusetu on kus ma pean täpselt pangas pöörduma, et seda küsida ja mida ma pean neilt küsima sinna dokumenti panna. Kas seda ennem Eestist lahkumist teha ei saa?

Siin on vist mõeldud address proofi. Address proof on dokument, millel on sinu UK aadress peal ning näitab et sa elad seal. Otseselt keegi selle õigsust ei kontrolli ning see saab olla kasvõi mingi postkast. Bank statement on panga väljavõte ja ka sellel on sinu aadress peal, kuna see saadetakse postiga. Pangakontorist otse seda ei saa. Eesti panga väljavõttega pole siin midagi teha. Enne Eestist lahkumist ei saa sa mitte midagi suurt teha. Et asjad käima saada, sovitan ikkagi mingi rendileping teha vms, kus oleks aadress peal. Sellega saaks juba pangakonto avada. Erinevad pangad küsivad erinevaid dokumente ning tihtilugu ka rendileping neile ei sobi. Lihtsaim viis alustada oleks helistada juba varakult Job Centerisse ning panna NI intervjuu aeg kinni, ehk saadavad mingi paberi koju (aadressile, kus hakkad elama) ning see ongi esimeseks address proofiks.

Kas telefoni arve loeks address proofina? Tean, et nad soovivad rendilepingut või kommunaalarvet.

Äkki seletaksid täpsemalt selle postkasti kohta? Mis postkast?

Ja bank statementist ikka ma aru ei saa. Arvasin, et see on mingi dokument mida tuleb just Eesti pangast küsida kus siis viimase kuue kuu väljavõtted ja nende sõna, et pangal minuga probleeme ei ole olnud?

Postkast on P.O.Box. Postkasti lepingu saad teha omale näiteks postkontoris, mis peale siis hakkad posti saama postkontoris asuvast postkastist

See oleks jällegi väga tüütu. Tahan, et ikka koju postkasti toodaks.