trip-krainetrip-ukraine-dark
Räägime need vajalikud dokumendid veel kord üle (märksõna "Suurbritannia") ja tervishoiust ka

Tere!

Sellest on juba räägitud mitu korda, aga kordamine on ju tarkuse ema. :-) Ja paberid olgu korras! :-)

  1. Euroliidu pass (sai tehtud see uus kiibiga, saab ehk vahepeal USA-sse ka lipsata :-)
  2. Euroliidu juhiluba + rahvusvaheline juhiluba Neid kahte tõlkima siis ei pea.
  3. ID-kaart See on paralleelselt ka inglise keeles, seega tõlkima ei pea.
  4. Diplomid ja tunnistused Tõlgitud, not. kinnitatud ja apostillitud. NARIC`u ülevaatus veel puudu.
  5. Karistusregistri tõend See tuleb võtta, apostillida ja not. tõlkida. Seda ilmselt kõigilt ei küsita, aga kuna endal plaanis ühe võimalusena töö inimestega, siis igaks juhuks.

Kas midagi on veel puudu? Tiina, annad ehk nõu? Kuidas sünnitunnistusega jääb, kas see ikka on vajalik? Pass, ID-kaart ja juhiluba on ju nagunii? Võiks peaks siiski ka selle not. tõlkima ja apostillima?

No ja siis veel deebet- ja krediitkaardid (VISA ja MASTER töötavad mõlemad?). Ja ongi vist kõik? Või?

Ah jaa, kas oleks mõttekas teha ka tervisekindlustus? Ca pooleks aastaks? Selles mõttes, et kas ma olen nüüd eelnevatest postitustest õigesti aru saanud, et raviteenused on tasuta, aga selleks pead töötama. Kuidas see süsteem siis töötab, kas antakse mingi kaart vms (mis siis nagu tõendab, et oled "kindlustatud") või näeb arst seda arvutist? Kuidas peaks üldse alguses toimima? Leidma nn mõne general doctor`i ja end registreerima? Kas perearst saadab vajadusel mujale? Aga kui tekib vajadus nt hambaarsti, silmaarsti või günekoloogi järele, kuidas siis?

Aitäh!

http://www.eures.ee/811

Tervishoiu kohta saab siit lugeda. Ei tasu mingit spetsiaalset kindlustust teha, sest niipea kui mingist töökohast esimene sotsmakse laekub, käivitub tervisekindlustuskate.

Sünnitunnistust on kindlasti vaja, mõnes töökohas tuli see töö saamiseks ette näidata ja kas mitte isegi NI numbri intervjuul (aga selles võin ka eksida).

Jah, saabudes kui üürid elukoha, siis peaksid seal piirkonnas GP juures registreerima. Hambaarstile samuti, kuid pead eelnevalt uurima, missugused neist teenindavad NHS patsiente.

Jah, perearst kirjutab saatekirja ja saadab nt vajadusel haiglasse vereproove andma või südameröntgenit tegema vms. (mida iganes vaja on). Haiglas registreeritakse sind süsteemi, mingit kaarti ma saanud ei ole, eks too NI kaart (National Insurance numbriga) katabki muidu kõik, aga ei olnud ka toda vaja ette näidata, kahtlustan, et vist kui ükskõik kes oleks läinud, oleks tasuta tehtud. Elukoht tuli öelda ja ega sellegi kohta mingisugust tõendusmaterjali ei küsitud. Silmaarst peaks tasuline olema, nt silmatestid (arvutiga töötamisel mõnes kohas küsitakse, maksavad mingi 17-39 naela vist, sõltuvalt, kus teha). Günekoloogist, kahtlustan, et see on perearsti rida ja siis tema juba saadab kuhugile edasi vajadusel.

Eesti kaardid töötavad jah kõik, sõltub vaid sellest, missugust poodi külastada, pisikesed poola poekesed, kus ma enam suuremat ei käi, sest nad tahavad enamasti vaid sularaha, kaardimakseid seal ei saa teha, v.a mõned üksikud erandid.

Samuti oli pood nimega ALDI, kus Eesti kaartidega maksta ei saanud mingil põhjusel, muud poed on siiani kõiki kaarte aktsepteerinud. V.a kiibita SEB panga ITIC kaart, mida tuleb läbi tõmmata ja kaarditerminalide uuendamise tõttu pood nimega Farmfoods seda enam ei aktsepteeri (vähemalt siinkohas, kus mina olen, enne kõlbas seegi kaart neile).