Residentsus Hispaanias

Tere!
Kas kellelgi on pensionärina Hispaanias residentsuse taotlemise kogemus? Siin veidi väike keelebarjäär, kuna kohapeal keegi ei räägi inglise keelt ja meie veel mitte kuigi hästi hispaania keelt. Probleem üldiselt selline, et oleme kaks korda käinud, iga kord on olnud erinev ametnik, ja iga kord ei sobi esitatud dokumendid, teine kord ka mitte need, mida eelmine ametnik ütles. Üritatakse sokutada maksumaksja ja sotsiaalnumbri taotlusblankette, ja muidugi ka vastavaid riigilõive, ja nüüd toppamegi nende taga. Kas keegi teab täpselt, milliseid ja mis kujul dokumente oleks vaja, siis saaks juba edasi minna? Oleme siin kogunud kõikvõimalike tõlgitud ja tõlkimata dokumente ning nende koopiaid.

Ette tänades
Oskar

Oskar, saatsin Teile privaatsõnumisse teate, palun vaadake.

Mis asi on residentsuse taotlemine? NIEst räägite või? Residentsus nii lihtsalt ei saa ja selleks ajaks, kui saab hakata taotlema peaks keel juba suus olema.

Residentsus, kulla Draam, on mõnes mõttes elamisluba, mida saab taotleda, kui elad riigis, antud juhul Hispaanias. NIE´st siin keegi enam ei räägi, see etapp on juba unustatud, NIE´ta ei saa isegi interneti lepingut sõlmida. Ei saa aru, mis Teid nii väga minu keeleoskuse juures häirib? Tõepoolest, pole veel poole aastaga kuigi ladusalt seda suhu saanud.

Eesti passist on vaja lahti saada v6i? V6i tahaks Hispaania pensionit saada? Mul ykskõik, palju keelt oskate. Aga keel võiks tõesti selleks, ajaks suus olla. Niipalju võiks uue "koduriigi" vastu austust olla, et keeleoskus olemas on.

Kiire otsing viis sellisesse kohta: http://www.interior.gob.es/web/servicios-al-ciudadano/extranjeria/ciudadanos-de-la-union-europea/residencia-de-caracter-permanente

El trabajador por cuenta propia o ajena que, en el momento en que cese su actividad, haya alcanzado la edad prevista en la legislaciõn española para acceder a la jubilaciõn con derecho a pensiõn, cuando haya ejercido su actividad en España durante al menos los últimos doce meses y haya residido en España de forma continuada más de tres años.

Mõnda aega tuleb vist veel oodata. Suerte!

Jah, õigupoolest igale rumalusele ja ülbusele ei peaks reageerima, kuid, kui rumalus hakkab ikka üle pea kasvama, tuleb vastata. Kõigepealt, enne kommenteerimist, lugupeetud draam võiks end asjadega kurssi viia ja alles siis sõna võtta, vastasel juhul külvad siin ainult segadust. Mis seost on residentsusel Eesti passiga? Vastan, mitte mingisugust. Nagu juba mainisin, residentsus on teoreetiliselt elamisluba, ja selle kinnituseks väljastatakse elaniku kaart. Ka pensioniga siin pole mingit pistmist, kohaliku pensioni saab heal juhul taotleda 3-5 aastat pärast residentsuse saamist (sama, mis ka kodakondse, ehk siis passi korral), kui hakkan kodakondsust taotlema, on ka keel suus. Hetkel elaniku kaardi taotlemine oli aga elementaarne, kuna omame siin kinnisvara ja elame alaliselt. Siiani oli probleemiks maksumaksja kood, mida millegipärast vägisi taheti kaela sokutada. Aga just täna hommikul oli teine ametnik, kellel piisas meie esitatud dokumentidest, maksime pangas riigilõivu kaardi eest ära ja kaardid käes. Sulle, draam aga soovitame suruda alla oma kadedus, mitte ülbitseda inimeste üle, kes siin küsivad nõu, saada kõigepealt ise asjadest aru, alles siis jagada näpunäiteid. Teistele siin nõu andnutele aga suured tänud. Päikest teile.

Kogu elamisloa-kinnisvara programm, nagu Iirimaal, Portugalis, jne, on suunatud hiinlastele ja venelastele. Inimestele, kellel on vaja elada mis iganes p6hjusel Euroopas, kuid ei ole Euroopa kodanikud. Ma ei oma Hispaanias kinniasvara, kuid niipalju, kui olen kiirelt lugenud, siis saan ka NIEga seda osta. Ja NIE saamine oli veel v2hemalt m6nda aegas tagasi lihtsam. K6ik keda tunnen, kellel juba on v6i kes kodakondusdokuendi kadalippu l2bi teevad, on kolmandate riikide kodanikud.

Edu igastahes! Kadedusest on asi kaugel. Keegi ELi kodanikest ei taotle kodakondsust lihtsalt. Isegi siin syndinud, kuid teise riigi passiga inimesed ei tee seda, sest vajadust pole.

Nii, pool p2eva on erinevaid tekste loetud ja uuritud. Tuletab seda k6ike h2sti meelde, kuidas omal ajas seda k6ike aetud sai. V2ikest peavalu ikka tekitas. Ja kui Google´isse NIE v6i TIE sisse toksid, siis on ka pilt segane. Pean tunnistama, et ma ise kylvasin ka veitsa segadust, aga v2hemalt suht selge on nyyd asi.
Kaks parimat teksti on need:

http://www.ciudadanosextranjeros.es/publicacion.php?id=14
ja
http://www.boe.es/buscar/act.php?id=BOE-A-2007-4184
(viimane on muideks see seadus, mis kaotas tarjeta de residencia n6ude ja mille tagaj2rjel tuli asemele Certificado UE). Kinnitab yhes punktis ka seda, et v2ljasaatmine on ikka VAGA raske.

K6ike seda lugedes, peab tunnistama, et oli omal ajal ropult 6nne, sest kohe 6nnestus saada Certificado UE ja sai NIEst yle hypatud. V6ib olla oli asi selles, et Madridis oli vaja kiirelt tramite 2ra teha.

kas mina,kui EV kodanik,juhul,kui ostan näiteks korteri ,voi villa espaniolasse,niisama siis elada ei saagi,naiteks 2 aastat,eesti paberitega,kas pannakse siis käed raudu? ostan korteri,maksan vastavalt lepingule elektri,vee ja maamaksu eest ja kogu lugu,pole tahtis,miss keeles ma räägin ja kas konnajalgu soon õues,voi toas?