Saksamaale elama/ tööle..

Mote minna toole/elama Münchenisse aga kas oskab keegi palkadest raakida? Et millega arvestada. Meeste palgad tehastes, autojuhina ja a'la sinna kanti tood(Ei oska keelt), naistele teenindajana(oskan keelt)olen netis ringi vaadanud ja leidnud kuulutusi aga palkadest pole juttu. Elamist olen uurind ja leidsin palju sobivaid. Aga kas vastab toele et raske saada lepigut kui ametlikult tool pole? Tanan koiki kes vaevaks v6tavad ja aitavad.

Mõte on tore, aga Münchenis tööd leida (ja eriti veel pakutava palgaga ära eldada) sageli mitte nii lihtne. Üldteada ju, et tegu on kalleima linnaga Saksamaal.

Soovitan huvipakkuvate tööpakkumiste puhul lihtsalt otse tööandjaga kontakti võtta ja uurida, et mis ja kui palju, sest 1) tõsi ta on, et pakkumiste juures üldiselt palganumbritest ei räägita (sakslased ei räägi ka üldjuhul oma sissetuleku suurusest sõpradega omavahel mitte) ning 2) pakutavad palgad on siin seinast-seina: alates 400 Euro Basis kuni... vastavalt kvalifikatsioonle jne. Mõningast aimu/abi leiad ehk aga Toytown'i lehelt (http://www.toytowngermany.com/wiki/Jobs_in_Munich). Ja numbrite puhul pea siis loomulikult meeles, et sellest ca pool läheb maksudena maha ;).

Mis puutub keeleoskusesse, siis see ON vajalik; vähemalt mõningane... võimalik, et tehases saab hakkama ka ilma saksa keeleta (juhul kui nt kogu ülejäänud töötajaskond on türgi kogukonnast), aga ma ei panustaks kuigi sellele.

Lihtsalt huvi pärast küsiksin juurde, et kus kanti elamisi oled uurinud, et palju sobivaid pakkumisi oled suutnud leida? Hetkel paar tuttavat siin peksavad pead vastu seina, sest tahavad kolida aga ei ole suutnud midagi vastuvõetavat leida :D.

Ja mis puutub küsimusse "Aga kas vastab toele et raske saada lepigut kui ametlikult tool pole?", siis ei saa päris hästi aru, mis lepingust jutt käib... Kui ametlikult ei tööta, siis pole ka mingit töölepingut... seega rendilepingust? Jah, mitmed korteriomanikud tahavad seda, kuna väidetavalt tõestab see, et oled maksjõuline (reaalsuses ei tõesta see seda loomulikult sugugi ;)), kuid mitte alati. Pealegi läheb selle nõudmine tegelikult ka vastuollu sakslastele nii armsa isikuandmete kaitsega ning lisaks on enamik töölepinguid nii ehk naa konfidentsiaalsed... Igatahes igasugu kasulikku eelinfor leiad ka EURES'i lehelt (http://www.eures.ee/saksamaa), kui veel pole sinna sattunud. . . . 6 = Õ! Trip.ee

http://www.toytowngermany.com/forum/index.php?showforum=28 yks v2ga hea leht kus palju infi ja pakkumisi v viiteid... T2nan et v6tsid vaevaks. Eks vaatame,uurime ja m6tleme veel.

Kuule Kristii, räägi, kas sa plaanid ametlikult tööle minna ja kui jah, siis kuidas sa plaanid seda teha? Nii palju kui mina tean, siis eestlaseid hetkel ametlikult tööle ei võeta, alates 2011 mai saavad eestlased tööloa Saksamaal.

Tegelt elan Kuprosel ja kuna siinsest kullalt tuli mote minna Munchenisse. Seda et seal tooluba vaja ei teadnud. Nagu koik ju uks Euroopa? Siin sellega probleemi pole. Seal palju muulasi ja kas nad siis koik mustalt? Seda ei tahaks nagu uskuda. Jatan oma msni et akki on keegi, kes siis paremini teab ja leiab aega selgitada. Ette tanades Kristi. kristiikallis689@msn.com . . . Trip.ee lisas suured algustähed kohanimedele ja asendas numbrid tähtedega!

Ei, see asi ei ole nii lihtne nagu sa arvad, uute eu liidu riikide nagu nt. eesti inimestele ei anta tööluba. Infot töötamise kohta Saksamaal saad lugeda varasematest sama teemalistest foorumitest ning eures.ee lehelt.

Kaugelt kõige suurema valikuga kinnisvaraportaal on http://www.immobilienscout24.de. Korteriomanikud on väga konservatiivsed ning ilma töökohata inimesele naljalt keegi korterit üürima ei kipu. Kõne alla tulevad sellisel juhul alguses apartmenthotellid või möbleeritud korterid/toad, mida lühemaks perioodiks välja üüritakse, aga need on pinnaühiku kohta loomulikult kallimad. Arvestama peab ka, et korteri üürimisel tuleb reeglina lisaks esimese kuu üürile ette maksta ka tagatis/kautsjon 2 kuu üüri ulatuses ja maakleri puhul ka maakleritasu, reeglina 3 kuu üür + km. 19%. St. kokku ühe laksuga 6 kuu üür. See jutt käis siis arvestusega pikemaks perioodiks, st. möbleerimata korteritest. Seega tuleks olla suht hästi ette valmistatud maabumisel.

Kinnisvara (üüri) hindade poolest, nagu ülal öeldud, on tegemist tõepoolest üsna kalli linnaga. Hinnad langevad pea poole võrra linna piiri taga.

Nii dramaatiline see nüüd ka ei ole nagu PrincessCass eespool kirjutas, et 'uute eu liidu riikide nagu nt. eesti inimestele ei anta tööluba'. Antakse ikka... lihtsalt see ei ole nii lihtne, et lähed-lööd jalaga ukse lahti ja ütled, et siin ma nüüd olen :). Vt lisaks http://www.eures.ee/5667. V6i oota veel pisut (kui ma ei eksi, siis piirangud l6ppevad 1. maist 2011) ning ning pääsed bürokraatiast.

Niih, ma siis siin juba 3 kuud. Pole siiski asi üldse nii hull. Elamise saime tutvuste kaudu kohe(10 päeva pidime ootama). Tööle saime 4-dal päeval. Kui geverbe teha siis saab ka enne kui 3 kuud(anmeldung) täis. Üldiselt on siin eestlastel lihtsam kui näiteks rumeenlastel(arbeitsamti paberid tulid mul 9 päevaga kui neil mingi 1,5 kuud läks) Hinna suhtes on tõesti kallis linn aga kui tahta siis saab väga edukalt hakkama. Kuna meil 2 palka siis elab ära ja jääb ülegi nati. Õnneks olime piisavalt ette kah varunud et saaks mõnda aega vajadusel ilma tööta hakkama saada. Vedas. Algul ikka kulub igale poole. Korter oli mööblita siis tuli mööbel kah vaadata. Kuna polnud oluline kõik uhiuus saada siis enamus sai e-bayst vaadatud. Nüüd rahul ja õnnelikud. Elu on oma kümme korda kiirem kui küprosel ja tuttavaid eriti ei ole aga küll need asjad kah paika saavad. Paljud muidugi ütlevad et meil on õnne iga asjaga, ma arvan et kui tahta siis ikka saab ka. Tänan kõiki kes võtsid vaevaks ja kui on kellelgi küsimusi siis aitan ikka kui vähegi oskan.

Suveks Saksamaale

Tere! Olen 21. a tudeng ning, plaanin suve Saksamaal veeta, pole aga kindlaid eelistusi millises piirkonnas. Valdan saksa keelt heal tasamel. Reisi eesmärk pole kindlasti suure raha teenimine, küll loodaks ühendada puhkuse ja töö, et omadega välja tulla. Kahjuks ei tea aga mitte ühtegi sakslast ega isegi eestlast, kes elab/on elanud Saksamaal ega tunne sestap riigi iseärasusi. Näiteks kui kerge on seal tööd leida, palju maksaks elamine, transport? Kui keegi on varem taolise reisi ette võtnud/plaanib või oskab nõu anda, siis võib mulle kirjutada :) martin8989@hot.ee

Ano Kokojete OÜ

Tere, kas kellelgi on kokkupuudet nimetatud firmaga (vahendab vanurite hooldaja kohti Saksamaale)? Oodatud nii positiivne, kui negatiivne info.

Et kui tulla siis sellist mitte kõige suurepärasemat tööd on alati (hotellis toakoristajad - siin ka mehed mitte aint naised, poe töötajad jne)Sellise põhiupalga saad kätte 1000 kuni 1200. Aga see kulub ära kah. Räägin Müncheni kohta kuna ise siin, sest siin kõik kallis. Elamine on kallis ja üüritakse enamjaolt ainult neile kellel tööleping. Nad on väga ettevaatlikud ja ei usalda eriti. Seega lihtsam kui keegi tuttav ees kes sellise asjaga aidata saaks. teine lugu on toa üürimisega, siin palju üliõpilasi ja paljud üürivad mitme peale. Seega uuri ka nii, odavam ja lihtsam saada. Kõige lihtsam on siin liikuda ühistranspordiga. Oleneb kus elad muidugi aga alati lihtsam kuukaart võtta, palju odavam ja kontrollitakse ka palju. http://www.mvg-mobil.de/ rohkem infot. Et süsteem ringidega, mida kaugemal kesklinnast seda kallim pilet. Tark muidugi võtta siis see kuni 9ni pilet(nv ööpäev läbi ja nädala sees 6-21). Asukoht on muidugi mega kaunis, vaadata palju. kui utoopseid plaane ei tee siis saab väga edukalt hakkama. Naudi.

Raietöö Saksamaal kas keegi tegutseb sellel alal?

Kas keegi on kursis , kuidas see paberimajandus siin käib , et saada raieluba voi üldse mis paberid peaksid olemas olema, kuhu pöörduma peaks?

Minu kaks tööluba on tagasi lükatud. Ütleks ,et see töö leidmine siin nii lihtne pole. Et tööd saada peab olema tööluba. Et tööluba saada peab olema tööandja. Tööandjat leida, kes sind tööle v6tta tahab, siis kui sul tööluba puudub, on väga keeruline. Kui neil on valida kas nad v6tavad tööle ühe sakslase, kes saab homsest tööle tulla v6i ühe välismaalase, kes peab tööloa alles taotlema ( taotlemine v6ib kesta kuni 3 kuud), siis v6etakse otseloomulikult sakslane. Isegi kui tööluga taotled, ei ole see kindel, et selle saad. Minu omad lükati tagasi p6hjendusega, et saksamaa tööturul on piisavalt töötuid sakslasi, kes seda tööd teha saaksid. Nüüd tuleb lihtsalt oodata kuni tööturg ka saksmaal vabaks muutub. Eks igas liidumaas suhtutakse Arbeitsamtis välismaalastesse erinevalt, aga väga uisa-päisa ei tasuks k6ike teha ja loota, et see kohe 6nnestub.

Kas siis 1 Maist muutud see lihtsamaks kui avaneb tööturg ka eestlastele?.

Jah, siis ei pea enam tööluba taotlema ja peaksid sakslastega võrdväärne olema. . . . 6 = Õ ! Trip.ee

Ma sain esimese tööloa 1 nädalaga ja teise kohe. Maist meil pole enam luba vaja, siis me nagu sakslased. Samad tingimused.

Tere

Kas SEB Visa raha kaartiga saab Saksamaal läbi, või tuleks sula välja võtta?

Palju on umbes rongi bussi piletid 50-100 km ots?

Öötöö eest peab rohkem palka saama seaduse järgi või ei?

Kas ametlikuld tööle vormistamise eest on mingid tasud ka nagu UK's?

Ega söök kallim ole kui Norras?

Kas on mingi reisi teekonna planeerja mööda maismaad weebis (nagu Saksamaa sisene - bussid rongid)? Kas Takso on kallis lennujaamast võtta 5 - 10 km linna.

Mis palgast alates elab ära paremini kui Eestis? Vaadates lennu pileti hinda siis mõnda linna ei tasu ainuüksi selle pärast minna sest seal ära ilmselt ei ela (lennu hind 1 ots 100 - 1600 eur)

Tere

Mis on suurim Saksamaa korterite rendi kuulutuste andmebaas? Mõningaid olen leidnud aga nende valik pole just parim, parim mida praegu tean on vast http://www.reedb.com/?lang=en Kuid selle valik ka suht vilets.

Keegi viitsib öelda kas tasub vastu võtta tööd Saksamaal kus neto palk jääb EEK ides 12 000 - 15 000 vahele (776 - 972 € kuus neto).

Mis need korteri kommunaalid ka on? Palju söögi peale läheb?

Kiire on, kui keegi teab nõu anda, kogemust jagada, siis oleks tore.