Sõidan autoga Suurbritanniasse, Londonisse. Leiaksin ruumi kuni kahele reisikaaslasele.

Plaanin autoga sõita Londonisse marsruudil Tartu - Riia, Riias autoga laeva ja saksamaale Lübeckisse. Laev väljub Riiast 31. juuli 2009 (reede õhtu) 21:00 ja jõuab Lübeckisse pühapäeva hommikul kell 6:00. Hamburgis teeks 1 päevase peatuse ja siis läbi saksamaa ja Belgia prantsusmaale Dunkerque sadamasse. Sealt laeva ja laevaga inglismaale Doverisse. Doverist siis muidugi ka Londonisse. Mõtekas oleks vist enne Belgiasse jõudmist ööbida saksamaa pinnal ja hommikul startida läbi Belgia ning siis kuni Londonini välja. Vast oskab siin keegi anda asjakohast nõu. Loodaks leida mõne turvalise ja soodsa ööbimiskoha. Asjad ju ikkagi autos. Sellise marsruudi ma siis välja mõtlesin. See peaks olema kõige soodsam ja mugavam variant inglismaale pääsemiseks, mille välja suutsin otsida. Üle taani ja rootsi tuli liiga kallis. Algul mõtlesin minna prantsusmaal Calaisi sadamasse aga see umbes 30 km kaugemal ja ka veidi kallim. Ka 200 - 300 krooni on raha.
Belgiast aga inglismaale ülesõit liiga kallis.
Üks küsimus oleks ka - kas Dunkerque - Dover laevale on üldse mõtet piletit ette broneerida, või saab ka niisama peale? See praam sõidab 2 tunnise intervalliga. Puudub ka kogemus Calaisi sadamaga, sealt väljus 2 operaatorfirma praame lausa mingi 20 minutilise vahega. Tundub olema hull liiklus, muidu nad ju nii tihedalt ei sõidaks. Lähen inglismaale autoga esimest korda, kui keegi oskab head nõu anda, on see väga teretulnud. Üht-teist olen siit Tripist ka lugenud aga iga hea näpunäide kulub ära.
Rääkisin ka täna ühe hea tuttavaga, kes sõidab pidevalt Poola vahet ja ka tema ei soovitanud läbi Leedu ja Poola sõita - tüütu ja ka võib väga kalliks osutuda, Leedus pollarid pidid ainult ootama, et saaks trahvi ära väänata. Pidid küsima nahhaalselt kuni 300 EUR`i, kui maksta ei taha siis sõida lähimasse linna ja vahi terve päeva kohtus. Seega viskasin selle mõtte peast, pole vaja probleeme.
Loodan, et keegi mind vasakpoolse rooli pärast inglismaal ei tülita. Ise arvan, et saan hakkama, olen nii viimased 20 aastat pea iga päev roolis olnud. Plaanin saarele jääda esialgu umbes aastaks, siis pean kindlalt korra vist autoga eestis uuesti ära käima ja liisinglepingu ümber vormistama.
Kas keegi teab, kuidas nende seadustega Suurbritannias on - kas saab eestis sõlmitud liiklus- ja kaskokindlustuse lepingutega hakkama, või tahavad mingist hetkest, et sõlmitaks uued kindlustused?
Kui keegi viitsib ja teab mind aidata, olen tänulik. Kuna jään kindlalt Londonisse ja mingit töökohta seal veel ei oma, ootaks kõiki häid pakkumisi.
Ise arvan, et enamus asjadega peaks kakkama saama. Ainus nõrk külg on kehv keeleoskus aga sellest loodan jagu saada.
Jätan oma kontaktid ja ootan siis reisikaaslasteks soovija/soovijate pakkumisi.
Seltsis huvitavam ja lõbusam reisida ka. Kuna võtan kaasa hulga asju, siis vist üle 2 inimese autole ei mahu. Auto on universaalkerega Peugeot 307SW.
Pikalt vist mõtlemisaega anda ei saa, sest varsti peaks hakkama pileteid broneerima. Minuga saab ühendust kas e-posti teel: markot@uninet.ee või helistades 51968600.

Mõemast Prantsusmaa linnast tulevad laevad suht tihti ja ei pea midagi ette ostma. Mine kohale ja osta kassast.
Miks mitte läbi Leedu ja oola sõita? Tüütu on, kuid kes käseb sul kiirus ületada või muud lollust teha. Isegi kui trahvi keeravad siis ütle, et maksad ära jah ja sõidad minema. Keegi ei sunni sind kohe maksma.
Liisingulepingu pärast ära üldse muretse... kui see just vahepeal läbi ei saa.
Eesti kindlustus on väga pro. Soovitan Rohelise kardi ka võtta, tasuta vist.

Calais kaudu peaksid ikkagi minema, siis mingil juhul ära ennem praamile minekut hoogu maha võta. Nii kui hoo maha võtad , kargavad võpsikust (rahvusvahelises pressis kutsutakse seda Jungle)mustad, pakid, somaallased ja muud tegelased su auto uksi lahti kangutama, et küüti Inglismaale saada , et seal asüüli paluda ja UK suhteliselt heldet sotsiaalabi süsteemi lüpsta.

Ma soovitaksin küll Inglismaale sõiduks laevapiletid ette bronnida - tuleb oluliselt soodsam. Nii vähemalt ütleb meie paarikorrane kogemus...

Eesti kindlustus on OK jah ja roheline kaart tasub kindlustusest kaasa küsida.

Kui aastaks tuled, siis tasub arvestada sellega, et poole aasta pärast peaksid oma auto UK-sse ümber registreerima. Meile pandi sellekohane teade kohe teisel saareloleku päeval akna vahele - info liikus kiirelt:) Teedel kontrollitakse aeg-ajalt tax disci (e siis nn automaksu tasumist), seda tasuda aga saab vaid UK-sse registreeritud autole. Kohustus tõendada, et oled saarel olnud alla kuue kuu on sinul endal. Tehakse muidugi nii, et sõidetakse korraks Prantsusmaale tagasi ja näidatakse siis uut praamipiletit aga ma ei ole kindel, kui jätkusuutlik selline süsteem on. Algselt aga ära siis praamipiletit kohe ära viska...

Head teed!

Tänan soovituste eest. Hoian praamipileti alles, kui asi kriitiliseks läheb - ju siis tuleb korra Prantsusmaal ära käija. Rohelise kaardi võtan kindlasti kaasa.