Soome automaks

Kas keegi oskab täpsemalt selgitada, kuidas on võimalik soomes tööl käimiseks kasutada uut Eesti registris olevat liisingfirmale kuuluvat autot? Juhul kui ma ei viitsi tolliga kohtus sõdida(mis tähendab ka auto arestimist määramata ajaks?), siis kui kaua ma võin ametliku tööloaga seal eesti autoga ringi sõita? Mille järgi seda kontrollitakse? Kas vahepeal autoga Eestis käies hakkab aeg uuesti nullist käima või toimub asi kalendriaasta/viimase 12 kuu kaupa? Kui nüüd artikleid lugeda, siis kusagil Belgias on kohus leidnud, et sarnased seadused piiravad tööjõu vaba liikumist(kui on auto tööl käimiseks kasutusel), aga kuidas seda hilisemaks tolliga sõdimiseks dokumenteerida? Kui kellelgi on auto ära võetud, siis kuidas nad selle tagasi on saanud ja kaua see on aega võtnud?

Ja kuidas on lood auto rentimisega ning kas liisitud auto=renditud liisingfirmalt? Keegi selgitas kunagi, et see käib kaupade ja teenuste vaba liikumise nõude alla kuidagi.

Anna andeks, ei taha nüüd paha olla aga kui sa soome tööle lähed, eeldan, et oskad natukenegi soome keelt ja köige täpsema vastuse sellele annab soome toll eeldatavasti aadressilt tulli.fi, telefoninumbrit pole käepärast hetkel.

Ja usun, et kui viitsid natukenegi googeldada leiad ka eesti keeles sellekohast informatsiooni, alati on lihtsam kergema vastupanuteed minna... .