Soome maasikaid korjama?

Tere! Kas keegi oskab öelda kuidas saaks minna suveks soome maasikaid korjama? Olen ise seda asja uurinud igat moodi kuid ei leia infot selle kohta.

Kui soome keelt ei oska, siis on üsna ebatõenäoline, et tööle saate. Soovitan usinalt keelt õppima hakata ning järgmisel aastal juba varakult sobiva koha otsida ja kindlasti ametlikult (muidu võite lihtsalt tühjade kätega tagasi tulla).

Otsisin samamoodi maasikakorjamise kohta Soomes ja leidsigi, vaga kiiresti. Olin soomes kokku 2 kuud, rygasin tood teha nagu loom, palka maksti mitte rohkem, kui iga teise too eest Eestis. Moeldi valja igasugused maksud, mida tuli meie pealt maksta, aga mis oli loomulikult valjamoeldis. Pollul pidi olema iga ilmaga. Vahel sadas lund, rahet, vihma. Sormed kylmusid, aga tegid, nutt kurgus, sest parasjagu ei olnud muud voimalust raha teenida. Paljud andsid alla esimesel, voi teisel paeval. Ise suutsin olla kohal 2 kuud ja kui lahkusin Soomest, tulin Eestisse, varbad olid kykitamisest veel 2 kuud tuimad. Tooandjad nimetasid seda naljaga "maasikahalvatuseks". Jube naljakas kui kondida ei saa nagu normaalne inimene.

Nyyd on sellest aasta moodas, sain koolidega jms yhelepoole, ja mul on super tookoht, parim mida annab maamunalt otsida. Palju reisimist ja tutvusi. Voibolla oligi selline enesepiitsutamine seal pollul kasulik, kuigi siiski, ei soovita ma yhelgi sugulasel, tuttaval, eestlasel, voi kellel iganes minna orjama kusagile pollule sandikopikate eest. Rikute oma tervist ja taigea! Ja kui sa pole kiire, siis ei teeni kohe yldse midagi. Pead ikka nagu orav rattas 10h paevas laskma. Las need tooandjad sealmaal teevad ise seda tood, voi siis maksku nagu kord ja kohus. . . . Trip.ee lisas postitusele suured algustähed!

Soome keele oskus pole ka teab mis vajalik, mida vahem keelt oskad seda parem tooandjale. Saavad vaeseid eestlasi veel rohkem haneks tommata. Aga noh, need kes vaga tahavad minna, laske aga kaia. Eks ennem ei saa teada, mida see too tahendab, kui pole ise ara proovinud. Eks ma ise ka olin entusiast kunagi. . . . Trip.ee lisas postitusele suured algustähed ning vähendas punktiirjooni!

Üks talu on Kuopio kandis ca 60 km edela suunas, kus on perenaine eestlane. Paar aastat tagasi sain tema ema tel. nr.-i, kes minu sinna mineku organiseeris. Seal on palju eestlasi tööl. Tema tel: 56693745 Olen seal 2 korda käinud ja elamistingimused jne. on täiesti korralikud. Arvesta sellega, et see töö ei ole lihtne. Kulude kokkuhoiu päras käisin seal teisel korral häälega . Muidu on rongiga ca 600EEK-i üks ots.

http://www.mansikkatori.com/ äkki õnnestub sul sealt endale midagi suveks leida

Kõikki töökohti saad vaadata veel www.mol.fi

Olen aastaid Soomes tööl. Loen neid komme ja mõistus hakkab otsa lõppema. Keegi tööandjatest ei hakkagi neid lihtsameelseid ja nn.nõrku avaldusi lugema.Saan aru,et loodate - teid märgatakse. Selleks kõigepealt-

  • vanus M,N
  • keeleoskus
  • tööoskus ja kogemus
  • eelnevad töökohad,kui neid on
  • jne.... Paljud kirjutavad-majutus olemas. Mis kasu on sellest majutusest,kui näit. maasikad asuvad hoopis 200 km eemal. Õppige ennast kõigepealt reklaamima ja keel suhu-see on kõige määravam. Edu teile.

To tutkaonu ym! Hei! Endal oli just sama mõte siia üles panna et pühad lihtsameelsed, ärge raisake oma aega ega reostage foorumit oma totakate tööotsimissoovidega sellisel kujul. Ükski normaalne tööpakkuja ei usaldaks vist sellise enesetutvustusega inimest endale tööle võtta. Samas ei vaevuta isegi tihti oma kontaktandmeid jätma, ammugi siis siin foorumis veidi ringi vaatama kust ja mismoodi tööportaale leida. Minagi olen siin maasikakorjamisest pikalt -põhjalikult kirjutanud, paarkümmend aastat tagasi sai ise ka käidud ja korjatud.Hetkel üks tuttav isegi otsib maasikakorjajaid, aga ma lihtsalt ei julge seda pakkumist siia üles panna, pärast vii veel ise kättpidi kohale ka. Ise ka pikemalt Soomes ja , no sellise suhtumisega ikka siinmail kaugele ei jõua. aga nagu Sinagi - edu !