Soov kolida

Hetkel siis suur suur soov perega Eestist ära kolida. Tahaks teada kus on odav elamine ja seejuures hea palk . Kui mõlemat ei saa , siis suur asi oleks just see, et palk oleks võimalikult hea ning tööle saaks ka vaid inglise keele olemas oluga.

Suured tänud juba ette ära . :)

Austraalia või UK. Elamine just odav pole aga saadava palgaga elab kenasti ära. Tee selgeks, mis põhjusel sa kolid ja et kus on parem kui Eestis. Kas tahad raha koguda, sooja ilma, või kenasti ära elada? Ise läheks muidugi Aasiasse. Tai, Filipiinid vms. Kuna töökoht on kodus ja arvuti taga siis kliima poolest liiguks sinna, samuti madalate elamiskulude pärast.

Oleneb, mida Sa teha oskad ja tahad. Üldiselt on seal, kus hea palk, on elamine siiski kallimavõitu. Muidu poleks ju palk hea. Samuti on palk hea eelkõige kvalifitseeritud tööjõul. Muidugi elab Inglismaal ka koristajapalgaga ära, kuid kõik sõltub kontekstist. Mina oma juristipalka Eestis ei vahetaks koristajapalga vastu Inglismaal. Küll aga läksin ametnikupalgale Belgiasse, mis ei ole just eriti popp koht muidu.

Nii et eelkõige tee enda jaoks selgeks, mida sa teha sooviksid ja mis on sinu võimalused. Üldiselt elab Euroopas ka ettekandja igal pool ära, kuid elatustase ei pruugi just unelmate oma olla.

Kui piiranguks on ka ainult inglise keel, siis valikut erilist polegi - nagu ennegi mainiti, siis kas Inglismaa või Austraalia. Ja siin ma tegelikult kaaluks tõesti ka Aasiad, kus turismipiirkondades on väga popid eurooplastest teenindajad jms. Palgad seal muidugi taevasse ei küündi, kuid kliima mõnus, kultuur tore ja kulud madalad.