Soovin tuba yyrida Perthis

Kas on kedagi Perthis, kes otsib toakaaslast kellega korterit jagada? Olen 18 aastane yliopilane.

Tere olen olen ka Perthis, saada mulle mail, et mis plaanid sul on ;)angsss[@]gmail.com

Ma olen ka juba mõnda aega otsinud korteri/maja üürimise võimalust Perthis. Aga samas kinnisvara agendid ei taha mulle enne üürida, kui ma ise Austraalias kohal pole :( Ütlesin küll, et võin hakata juba ette üüri maksma, aga ei... huvitav, kas on mingi seadus, mis seda keelab?

Millal sa Perthi jõuad , äkki võtab koos midagi , mul suht villand hosteli elust ja paistab et saan worki ka et sooviks oma tuba ja sleepi :)

Hey kas sa oled mu meilid kätte saand ?

anxx - mina saatsin sulle küll maili gmaili aadressile.

Hey Reaper,
ei yyrita selleparast, et yyrnik peab enne kohal kaima ja korterit ise nagema.

Nujah, ma nüüd kohapeal ja vaatan, mis saada on. Ainult et paremad pakkumised on juba läinud... üle 300 AUD nädalas ei jaksa küll plekkida.

Hei!

Saabume (M+N, 25,23a) Perthi 7.nov. Kui kellelgi (Reaper, anxx?) tuba üle üürimiseks või mõte miskit mitme peale üürida või niisama kokku saada, siis võiks kribada vonviper ätt gmail.com

Ma siin nüüd teist nädalat Perthis ja üritan elamist üürida... Pole ei eelmist üürileandjat (reference), pole töökohta, jne - kes see sellisele väljamaalasele midagi üürida tahab? Ainuke asi, millega saab lehvitada, on pangaarve ja pakkuda mitme kuu üüri ette...

Eks annan teada, kui lõpuks oma elamise saan... Seniks jätkan otsimist.

kas easyroommate.com.au -d olete proovinud juba? ja vist on veel ka gumtree.com.au tubade üürimiseks

Sorry ma pole kuidagi tripi üldse vaadand ja ma pole sinult maili gmailie saand , muidu ma ise sain ennast ühte sharehousei sisse. läbi gumtree helistasin käisin kohal rääkisin lepingu 3 kuu peale algul taheti 6 kuulist teha. muidu mu nr on 0406110494 ja proovi veel gmailile angsss@gmail.com

Nii, lõpuks olen endale elamispinna leidnud. Paarismaja pool, 340 AUD/week. Kolme kuu üüri pidin ette maksma (ja muidugi ühe kuu üüri tagatisrahaks).

Kokku tegelesin ma otsimisega üle 3 nädala ja see oli nagu täiskohaga töö. Iga päev sõitsin ringi, käisin elamispindu vaatamas ja siis kinisvarafirmade kontorites nende kohta avaldusi esitamas. Kokku esitasin vähemalt 30 avaldust.

Väike ülevaade siis kuidas see üürimine siin Perthis käib. Esiteks vaatad kohta, mida tahab üürida, selle jaoks tundub kõige parem olema www.reiwa.com veebileht. Mõnede kuulutuste juures on kirjas, millal on vaatamine (viewing) - siis pole mingit küsimust, tuleb lihtsalt sellel päeval ja kellaajal kohale minna, et elamispinda seest näha. Kui pole vaatamise aega märgitud (mõnikord on vaatamise aeg ainult konkreetse kinnisvarafirma enda kodulehel, mitte reiwa saidil), siis tuleb telefoni või e-maili teel seda agendi käest küsida. Harjuge ära, et telefonitoru tavaliselt ei tõesteta ja e-mailidele vastata ei suvatseta.

Järgmine asi - vaatamine. Kui on odav pakkumine heas kohas, siis olge valmis selleks, et suurem kogus raffi vajub kohale - üüripindu on siin vähe ja nõudlus nende järgi suur. Ma olen paar korda näinud, kus ca 50 inimest tuleb ühte kohta vaatama. Kui on hind kallim ja vaatajaid vähem, siis on muidugi parem - suurem tõenäosus üüriliseks saada. Kuid ka siis, kui sina oled ainuke vaataja, ei garanteeri see sugugi, et omanik sulle seda pinda üürida tahaks. Minusugusele kahtlasele välismaalasele lihtsalt ei üüritud, kuulutus oli ka 2 nädalat peale minu taotluse tagasilükkamist üleval.

Peale elamispinna seest vaatamist tuleb esitada avaldus üürimiseks. Seda saab teha antud kinnisvarafirma kontoris. Avalduse vormid on veidi erinevad, aga seal tahetakse ikka enam-vähem samu andmeid: nimi, vanus, passi ja autojuhilubade andmed, telefon, e-mail, praegune elukoht, eelmine elukoht, praegune töökoht, eelmine töökoht, kontaktisikud töökohtades, eelmiste ja praeguse pindade rendileandjate kontaktid, sugulaste kontaktid... Kui ei ole töökohta, siis tahetakse pangaväljavõtet - tõestamaks, et sa jaksad ikka üüri maksta. Üldiselt jäädi mul rahule välja trükitud internetipanga lehega.

Avalduse esitamisel tahetakse enamikes firmades ka ühe nädala üüri tagatisrahana. Kui see koht sulle üüritakse ja sa ära ütled, siis jääd sellest rahast ilma, muudel juhtudel saad tagasi. Osades firmades võetakse tagatisraha sulas, osades maksad kaardiga. Samuti tagastamine käib erinevalt - osad firmad annavad sulle selle sularaha tagasi, osa kannavad sinu pangaarvele (või kui seda veel pole, siis annavad pangatsheki). Üldiselt kõik väga tüütu, mul tuli neid kinnisvarafirmade kontoreid üsna mitu korda külastada.

Peale avalduse esitamist tuleb vastust oodata. Mõnikord öeldakse ei juba järgmisel päeval, mõnikord alles nelja päeva pärast. Pärast eitavat vastust võib veel paar paeva minna, enne kui oma pangatsheki kätte saate...

Uhh, see on siis vist kõik. Igatahes jõudu teistele, kes proovivad väljamaalastena siin Perthis midagi üürida...

Et kas see sinu 340AUD/week on siis nagu hästi saadud (st soodsalt)?
Lihtsalt huvitab, et missugune see elamine on sellise üsna paraja summa eest?
Elad üksi suurel pinnal?:)

Noh, soodsalt saadud ei ole, aga mul oli küsimus hoopis selles, et üldse midagi saada. 300-400 AUD/week kandis on pakkumisi päris palju, aga tahtjaid veel rohkem. Alla 300 on vähe - need on siis kehvas seisus või kehvas kohas (autotee ääres või siis kuskil pärapõrgus).

Minul on koht ikka suht linna lähedal, East Victoria Parki ostutänav pole kaugel. Samuti on suht lähedal rongijaam, 15 minutiga saab kesklinna sõita.

Üksi elan jah: 2 magamistuba, 1 elutuba, pesuruumid, siseõu.

Selge see, et mul nii palju ruumi vaja poleks, aga egas siin palju valikut pole. Ühetoalisi on vähe ja need on tihtipeale kuskil 9-kordsetes majades. Ja hinnad pole palju odavamad.

Kui alla 200 tahad saada, siis kas ainult kaugel linnast väljas või share-house'is. Aga ma elasin Tartu ülikoolis käies juba piisavalt ühikas, nii et seda enam ei tahaks.

Üldiselt vaata ise pakkumisi reiwa saidilt. Seal on google'i kaart ka olemas. Ja arvesta, et näiteks Oreliast saab rongiga kesklinna kiiremini, kui autoga. Samas rongijaama peab muidugi enne minema. Park & Ride on siin levinud, rongijaamas on autoparkla ja ka hulga jalgrattaid aia külge lukustatud.

Tere, olen ka nadala Perthis alates 2.11. Tahaks ka leida elmispinda, kui keegi tahab jagada ööbimist siis minu email on.evelinurmik@msn.com 29n Eveli