Staffer

Kas kellelgi on infot selle firma kohta? Mis tingimused tööl Soomes elektrijaama ehitusel ja kuidas palkadega lood?

Kirjavead parandatud. Toimetus.

Olen seal mitu kuud elanud ja töötanud...el-jaamas siis. Elu: 2-4kesi toas, ruumi vähe, kõik norskavad, jne... Üldiselt palju unetuid öid. Tööga ka kiita ei ole, oled nagu ori seal, kella aegadest pead tugevalt kinni pidama. Vahest ei tohi suitsu, ega vetsugi minna...haigemaja. Paned hommikust kuni õhtani nagu orav rattas ja siis veel ohivad(sakslased), miks nii aeglaselt ja sitalt teed. Iga vale liigutuse eest saad trahvi, kuni lõpuks minema aetakse. EI SOOVITA. Ise saatsin kirja Soome ametiühingule palga suhtes, las maksavad ületunnid ja laupäevad ka kinni norm tariihviga. Ülemustel hea. Käivad tööliste rahade eest pidusid panemas ja soojal maal puhkamas. Eks ise otsusta. ;)

Eelmine aasta sai ka ise seal oldud, 10 min. ennem laeva väljumist anti meil bronninumber Tallinna sadamas üle ja vutt-vutt panime laevapeale. Sealt siis sõitsime 300km. Raumale. Algul loodsime et saame ikka a´la korteri 2-3 inimese peale. Kuid öeldi et saame majja, majja jõudes ootas meid ees paras pardakk. Seal oli ca. 10-12 inimest. P.S! Majas oli 4/5 pisikest tuba. Mingid mehepojad olid oma naisukesed kaasa tassinud, ning need omakorda ka pisikesed lapsed võtnud kaasa ( 2-3aastased )Väga masendav oli see esimene päev seal. Tuumajaama objekt ise oli kah nagu sõjavägi. Hommikul kell 6.30 rivistus, järgnes Saksakeelne möla ja nagu rotid iga rott oma urgu. Suitsetamas käimine oli rohkem kui komöödia. WC asus kah ca. 1.5km. kaugusel ( vahest juhtus et vetsu jõudes oli kusehäda juba läind )Igastahes tööpäev kestis hommikul 6.30´st kuni õhtu poole seitsmeni. Mina ise nädala kannatasin ära ja tõmbasin oma autoga minema. ( hea et olin omale igaks juhuks tagasisõidu raha kõrvale pand ) Eestis olles paar päeva hiljem sai helistatud, et sooviks ikkagi oma nädala tehtud töö eest ka raha, siis hakati hämama et me olevad majas korda rikkunud ja midagi lõhkund. Ühesõnaga ise never-ever selle firmaga tegemist ei tee. Ülemused tundusid seal kah isehakand gangsterit olevat. Ise kindlasti ei soovita kellelgi antud objektile tööle asuda. Töö ehk pole veel nii hull, kuid mina kes peale tööd tahaksid rahulikult kodus puhata vms. Sealne elukoht seda ei võimaldanud.

Ma ütleks vaid nii palju , et olen ise siin juba mingi 1 aasta töödanud , ja ei kurda . Voodi on olemas, nõud on olemas , pesemisvõimalus on olemas , köögi riistad ( mikrouun , röster , veekeetja , kohvimasin ja palju muud ) on olemas , tv on olemas , tööle saab tasuta , jep siin on see oht , et pead tegema ka tööd , aga selleks ma ju siia tulingi , et tööd teha , mitte nagu siin eelmised tolkanid , kes on kirjutanud , käivad iga 2 min järel suitsul , tööd ei taha teha , isegi ei oska. Elu aeg vast nukkudega mänginud ja siis peavad end parimateks töötajateks , vabal ajal on normaalne , kui tarbid alkot või teed muud , aga sellised nagu need eelmised , kes ise olid raudselt sellised vennikesed , kes jõid nii nädala sees kui ka nädala vahetustel , puudusid joomise pärast töölt , olid ülbed jne . Ime ka kui sellised imbekad jalaga p . ei saa. Ükski firma ei taha endale selliseid töölisi ,kes ei taha oma tööd teha , kui sa pole töömees , mis sa siis ültse tööd otsid? Ja kelle asi see on , mis ülemused oma rahadega teevad, käivad reisil või ostavad muud kraami. Mina ei ütleks küll, et nad seda meie rahadega teevad . Olen kõik oma rahad ilusti õigel ajal kätte saanud ja pole mingit muret , et palka ei maksta ! Kui olete nii targad , siis tehke omale ise firma ja vaatake kuidas siis asjad edenema hakkavad. esimese nädalaga lasete selle juba põhja!

Minu mees on seal töödanud praeguseks 4 kuud. Töö ja elukohaga on rahul, pole kontimurdvat midagi. Elab samuti 3-toalises 6- kesi(kahekesi toas). Palgad on kõik õigeaegselt tulnud. Samuti hinnatakse neid töötajaid kes tööd ka teevad, mitte et joovad põhjalikult auti ja tööle ei jõua.