Stockholmi kaasüürilist?

Tere,
kolin oktoobris, hiljemalt novembri alguses Stockholmi. Otsin hetkel püsivat elukohta (vajadusel mul ajutine olemas), on ehk keegi, kellel samad plaanid ja sooviks ka sinnapoole samme seada ning soovib ehk korterit jagada? Või ehk elab juba keegi seal, kes otsib korterikaaslast? (Soov. N-soost)

Tulgu mis tuleb, mina kolin sinna kindlasti.:) Igaljuhul võite huvi korral ühendust võtta kas siin, või aadressil mobbsters@gmail.com

Ahjaa, minu näol tegemist peagi 21-aastaseks saava neiuga.

Ma küll kahjuks ei saa tuba pakkuda, aga niisama uudishimust küsiks, et mis tööd seal tegema hakkad?

:) Tulgu, mis tuleb mina kolin ka Rootsi elama. Olen siin sõbranaga uurinud võimalusi ja soov on päris kindel. Olen Rootsis niisama tuttavatel ca iga poole aasta tagant külas käinud ja iga korraga veendun järjest rohkem, et Rootsi on just see koht, kus ma elada ja töötada tahaks. Nüüd tuleb siis veel sinna töö ja elukoht otsida ja muu pärast nagu muret polekski.

Kuidas Teil läheb..Kas elate juba Rootsis? Kuidas tööga lood on?
Tegelikult mul endal ka plaan sinnapoole liikuda, aga alles uue aasta alguses (veeb v märts).Andke teada, kuidas Teil läheb seal :)

Tere sicki!

... mina olen nüüd pea 2 kuud seal olnud. Jaanuaris-veebruaris lähen lõpuks ka keeleoskust täiendama (kuigi kohapeal täieneb see ka kiirelt muidugi) ning alustan ühe teise enesetäienduskursusega.

Sicki, kas elukoht olemas? Ma ise hakkan vist uut korterit otsima, üks pakkumine mul juba olemas aga väga ei kiirusta kuna võib-olla ei pea kolima siiski.

Hoia samuti kursis kas ja millal sinnapoole liigud.:)

Uh, pean tunnistama, et see Rootsi kolimine nii lihtne nüüd ei olegi. Mis minusse puutub, siis oleksin nõus kasvõi homme asjad pakkima ja lennuki peale astuma. Jah, paraku olen veel ikka Tartus ja ootan ning otsin oma võimalust. Ingliskeel on mul suus ja õhtuti täiendan siin iseseisvalt rootsi keelt. Pata, kas töökoht oli sul ennem Rootsi kolimist olemas või otsisid selle koha peal olles? Njaa tundub, et minu Rootsi kolimine lykkub natuke kevad-suve poole edasi. Edu teile :) ja head vana aasta lõppu :)

Ma muidugi alles nüüd märkasin siia piiluda ja Teie juba ilusti mõlemad vastanud mulle. Aitäh!:)

Elukohta ei ole olemas ja samuti tundub kõik praegu nii keeruline, et ei teagi kust otsast alustada.. (elukoht, lasteaed, töö) :)) Aga kindlasti pean ma sinna jõudma!Kindlasti!;) Aga nagu kicki ütles, siis pakiks ka kohe homme kasvõi asjad, kui kuskilt midagi kuuleks :)))
Rootsi keele õppimisega tegelen ka vaikselt iseseisvalt ja mulle väga meeldib :)
Kus Sa pata Rootsis elad? ja kuidas tööga on..kas oled leidnud juba midagi või tegeled otsingutega? Mul kindlasti veel sada küsimust, aga kõik ei tule kohe meelde (a)
anna kindlasti teada!
Ilusat Uut Aastat Teile!:)

Kuidas te rootsi keelt 6pite?

mina olen endale ostnud lärobok i svenska ja veel ka kuulamise cd, aga peab tunnistama et raske on. Kuna asja sees ei ole, siis on eriti keeruline meelde jätta, kus nüüd mingid tähed ära kaovad jne.
keelebarjäär kammitseb kuratlikult palju rootsi poole samme seadmast.
K6ike head teile muidugi ja vabandan offtopicu pärast.

Mikk

Rootsi keelega puutusin kokku juba keskkoolis ja seal omandasin algsed põhitõed ning sellest ajast hakkas mulle rootsi keel hullult meeldima. Samuti elavad mul Rootsis 2 eesti sõpra ja neil külas käies saab ka rootsi keelt praktiseerida. Ja kõige tähtsam on see, et mul on ka üks päris rootslasest sõber, kes eesti keelt ei oska ning tema räägib minuga mõnikord rootsi keeles (üksikuid laused). Soovitan sul otsida mõni rootsi sõber ja siis nt. vestmiku abiga kergemad laused lihtsalt pähe õppida. Ise igatsen ka just Rootsi sellepäras, et seal oleks keele õppimine tunduvalt lihtsam. Ilusat uut aastat!

Sa tule õpi hoopis Rootsis keelt. Mina õppisin Eestis mingis keeltekoolis et ennast täiendada, aga kui Rootsi külla tulin siis ei suutnud ma küll eriti palju rääkida.

Siis kui Rootsi elama tulin, läksin siin keelt õppima SFIsse (Rootsi keel sisserännanutele) ja sain oma betygi kiirelt kätte. Minu arust on palju lihtsam keelt õppida kui sa selle sees koguaeg oled (poes,tänaval,tv).

olen ka cd abil õppinud, üks tuttav tegi mulle inglise-rootsi cd...sellega oli jube hea õppida, nii palju kordas et iga õppetüki lõpus oli kõik meeles ;)
Jõuludeks sain ka selle lärobok i svenska aga CD pole (pean selle juurde ostma)
Messengeris suhtlen ka 3 rootslasega, ühega neist tihedamalt kui teistega...aga siiani enamasti ikka inglise keeles, rootsi k hetkel vähe:)

Niisiis.. alguses kolisin ma tuttava juurde sooviga ka keeltekooli enda keeleoskut täiendama minna. Keeltekooli ma küll polegi jõudnud, ent oskus on ikka oluliselt arenenud. Eks suuline vajab veel tööd, ent kirjutan pea vabalt. Tundub ehk imelik, et miks siis rääkida ei "oska" aga pigem on siinkohal tegu väikse hirmuga öelda valesti. Sellegipoolest aga poodides jms olukordades räägin rootsi keeles. Nii see keel tuleb. Kuna see tuttava juures elamine oli/on ajutine variant siis kolisin oma rootslasest mehe juurde. See pole küll eriti tähtis aga kooselu me veel ei taha, nii et nüüd otsingi uut eluaset.. mis aga võib ilma töökohata raske olla. Olen saanud küll pakkumisi, aga endale sobivat pole nende seas olnud. Tehti küll pakkumine sobiva hinna, väga hea asukohaga ja parajas suuruses korterile aga .. üüriti vaid 2ks kuuks, kuigi sai öeldud, et soovin pikaks ajaks üürida.

Elan praktiliselt Stocki kesklinnas. Täiesti city-sse mõned minutid jalutada.
Tööga on nii, et minul hetkel tööd pole. Alustasin alles hiljuti ka aktiivselt otsinguid. Õnneks saan nö enda säästude pealt elada, nii et väga kiire selle asjaga pole. Aga lugedes lehti siis eks ka siin on olukord, et inimesi koondatakse jms.

Igaljuhul võib mulle vajadusel küsimusi esitada küll, eks ikka aitan.:) niipea ei kavatse ma Rootsist kuskile minna, tunnen end siin väga koduselt.

Saatsin Sulle kirja e-mailile :)

Vastasin su e-mailile lõpuks.;)