trip-krainetrip-ukraine-dark
Suveks USAsse

Nonii. Olin aasta au pair Portlandis, Oregonis ja nüüd käisin uuesti külas 3 nädalat. Vaikselt on tekkinud juba oma tuttavad ja sõbrad ja tahaksin oma suve seal veeta. Aaagaaa Mure on siis selline, et ma kardan, et rahaliselt pole mul võimalik seal tervet suve kaks kätt taskus istuda. Ega eriti ei tahaks ka. Olen uurinud neid Work & Travel USA programme aga nendega on see probleem, et nad on suhteliselt kallid. Kokku peaks kuskil 1000 daala minema lihtsalt agentuuri tasude peale. Kitsi nagu ma olen, ei tahaks sellist raha maksta. Elukoht oleks mul seal olemas, samuti saaks ka tuttava kaudu tööle ja kõik võimalikud SSN ja asjad ka olemas. Lihtsalt tervisekindlustust pole. Ma ei taha seda 1000 daala just eelkõige sellepärast maksta, et mul on juba kõik olemas. Pole sellel agentuuril vaja mulle mingeid SSN pabereid ajada ega midagi. Illegaal ka nüüd olla ei tahaks, sest tahaks ikka tulevikus ka külas käia ja siin on ülikoolis 2 kursus pooleli. Äkki on kellegil mingeid ideid või soovitusi?? Ei teagi kohe mida suurest kurvastusest teha.

Ma loen ja ei saa aru. Kui sul on seal SSN olemas(??), milles siis probleem? Selle saab ju alles siis, kui on too- ja/voi elamisluba olemas...seega ei ole sa mingi valemiga ju illegaal. Miski siin ei klapi voi mul tana pea ei toota:)

Olin aasta au pair J1 viisaga. Viisa sai 18.sept 2007 läbi. Peale seda läksin Eestis kooli juba jne. Nüüd on täiesti tavaline turistikas, mis kehtib vist juuli kuuni.

Heihopsti,

See, et sul on social security number, ei tähenda veel et võid töötada, sest lisaks SSN'ile on sul vaja tööluba. Sinu J1 viisaga tulnud tööloa kehtivus lõppes koos sinu J1 viisaga ja edasi on ainult kaks varianti: minna work&travel programmiga (jah, ma tean, et on kallis - ma olen ise ka neid agentuuritasusid maksnud) või siis teha endale tööluba läbi saatkonna, aga kuigi odavam, on see tehniliselt kirvemgi, sest lubatakse ainult teatud töid/ameteid, a-la ehitajad.

10 000 ei ole nii kirves. Võta end kokku, tee õhtused tööotsad ja sa saad selle hiljemalt 3-4 kuuga kokku. Päriselt ka!

Mann

Ehk sa viitsid veidi kirjutada, kui keeruline see läbi saatkonna tööloa tegemine on. Et mis need nõudmised ja asjad seal on. Niipalju kui mina olen lugenud, on mulle jäänud mulje et see on ikka suht kirves ja nõuab seda, et sa oleksid põhimõtteliselt mingi raketiteadlane või midagi sarnast (mingi ERITI väljapaistev tegelane siis). Tundub, et sa nagu natuke jagad seda USAs töötamise teemat. Et siis antud küsimuses saad ehk mind ka harida:)

Sellest saan ma ise ka aru, et töölepingut on vaja. Kahjuks õhtused tööotsad ei tule kõne alla, sest olen päeval poole kaheni koolis ja siis kolmest kümneni tööl. Õppemaks ja üürid ja kõik jutud on juba kaelas. 10 000 kannataks veel välja aga piletid maksavad sinna juba üle 10 000, mis tuleb ju kõigile lisaks :( Nii, et pm läbi saatkonna ikkagi saab?

Meil sõbrannaga (oleme üliõpilased 2 kursusel) on ka plaan minna suvel (kuskil juuni lõpus) usasse tööle. Foorumist lugesin, et teised on käinud Work & travel, Tokkroos, Bellnori jm programmide kaudu, kuid me tahaks ainult 1,5 - 2 kuuks usasse minna (ehk siis vaheajaks). Kodulehtedelt lugedes oli min. aeg, millal saad programmi kaudu usasse tööle minna, aga 4 kuud. Oskab keegi nõu anda kuidas/ mille kaudu saaks tööle minna 1,5- 2 kuuks tööle? Tänud :)

Work & travel ongi mõeldud selleks. Up to 4 months ehk siis 2 kuud mahub sinna sisse. Sellist asja nagu min aeg ei ole olemas. Olen käinud ja olnud alla 4 kuu. Saatkond ei lubagi olla Eestlastel üle 3 kuu, sest on kool. Pikema perioodi jaoks on vaja tõestust koolist.