Taani elama?

Tere, Plaan on septembrist taani elama kolida. Praegu otsin intensiivselt tööd. Saatkonnast tehti kenasti selgeks kust ja kuidas elamis- ja töölubadega toimetada aga segane asi on minujaoke see CPR number?? Ma olen aru saanud, et tööandja eelistab selle numbriga inimesi ilma numbrita töösoovijatele seega kuidas ma selle saan?? Äkki keegi oskab nõu anda.

Pirjo

CPR number on Taani poolne isikukood seda on vaja kui registeerid ennast Taani riigi süsteemis , selle alusel saad teha kõiki toiminguid avada panga arve , tasuta arsti abi koolis käia mida iganes ,

See cpr-number (civil registry number) on t6esti üks olulisemaid punkte alustamaks elu Taanis. CPR numbri saad Rahvastikuregistrist (folkeregister). Igal kommuunil on oma rahvastikuregister.(Kopenhaagen: Dahlerupsgade 6,1640 København V, tel: 7080 7010 Seda numbrit saad taotleda pärast elamis / -tööloa saamist. Cpr numbriga antakse sulel nn. "kollane kaart", mis annab sulle juurdepääsu arsiabile, raamatukogusse vms. Loodan, et said natuke abi.

Jah sain abi. Hetkel olen juba Taanis ja loodetavasti saan varsti tööle ka juba :)