Taani tööle

Tere,

Oleks soov minna Taani tööle terveks suveks. Kas keegi oskaks öelda , kas taanis on kerge tööd leida kohapeal või kus kohast oleks võimalik leida informatsiooni sealsetest tööpakkumistest. Kas elamine on kallis ja kuidas palgad?

Jään ootama Teie vastuseid!

tere soovitan sul kindlasti ette midagi leida juba sest kui hakkad kohapealt otsima võib igasugu takistusi tulla , kuigi tööluba pole vaja peab kohalik politsei ikkagi paberi andma et kõik on korras sekki seda linki http://europa.eu.int/eures/main.jsp?catId=38&lang=et&parentId=0&countryId=DK&acro=living siit leiad palju vastuseid nii.......seal peaks ka olema töökuulutusi kahjuks nad on taani keeles ...selles suhtes ka ebamäärased veits ....aga edu sulle otsimisel kui soovid veel informatsioon ükskõik millekohta siis tawstayler@hotmail.com

thanks infi eest aga mis tööd sa ise muidu Taanis tegid ja kuidas seal elamisega lood on? Kas sa muidu veel teada mõnda lehekylge kus oleks võimalik infi saada tööde kohta.

tawstayler´i antud lehelt:

Millist luba vajab Eesti kodanik pääsuks tööturule?

Enne töö alustamist Taanis peab tööotsijal olema elamis- ja tööluba. Luba kehtib ainult selle töökoha jaoks, mille jaoks on see antud. Elamis- ja tööloa taotlemiseks peab olema tööotsijal kindel tööpakkumine või tööandjaga sõlmitud tööleping.

jap aga algul võid igalühelt otsida sellesk sul ei ole ju elamis luba vaja ...siis kui leiad töö ajab ülemus tavaliselt kohe su paberid ise korda aga see võtab ikka mõnusa aja olen 8 kuud taanis olnud ühe korra tööd vahetanud ja mõned paberid ei jõua ikka kohale , aga teen koka tööd elan väikses toas see eest tasuta internet soojus vesi söök noh ja veel palka ka rohkem kui kohalikud . rohkem selle pärast et tavaliselt taanlane maksab 42% maksu aga välismaalane saab maksu soodustust nii et maksimaalne max on 25 % aga see ei toimi koheselt jälle on vaja paberit oodata maksukaar - taanikeeles siis skatcard midagi sellist ......nii et . luba ei ole sul vaja sestkehtib tööjõu vaba liikumine et siis kui leiad endale ülemuse saad ka kõik paberid korda ....soovitan tulla ja näha ja kogeda sest kaotada ju just nagu polekski midagi ....nii et kui on veel küsimusi siis kohe küsi ....ehk leian vastuseid ciao

siin sulle link, kus leiad kõik vajaliku info - milliseid pabereid vajad, kui kauaks tööloa saad jne. jne. http://www.nyidanmark.dk/en-us/frontpage.htm

Taanis elada võid ilma registreerimata elada kuni 3 kuud. töökoha leidmisel tuleb siiski kohe hakata töö- ja elamisluba taotlema. see jutt, et tavaliselt teeb seda tööandja on bullshit :) minu tööandja ei teadnud neist asjust küll mitte midagi, kõik vajalikud asjad ajasin ikka ise korda.

thanks sulle infi eest:)!kas sa oled ise taanis hetkel ? Mis tööd sa oled taanis teinud? äkki sa oskaksid midagi soovitada.

mina töötan Kopenhagenis, aga elan hoopis Rootsis :) tean küll kohvikut, kus otsitakse suvepersonali, aga eelduseks on taani keele oskus. suveks vajatakse palju hooajatöölisi lõbustusparkidesse, Tivoli ja Bakken´i kodulehel on vabad töökohad üleval. http://www.tivoli.dk/composite-3477.htm siin on hetkel Tivoli vabad töökohad ja hetkel nende hulgas küll midagi ahvatlevat ei näe. soovi korral võid muidugi igaks juhuks ankeedi täita. aga avalehelt leiad restoranid ja kohvikud, mis seal asuvad, vaata nende kodulehtedele sest restoranid otsivad tavaliselt endale ise personali.

http://www.bakken.dk/om_bakken/jobs_paa_bakken.html

siin küll üks rootsi link, aga seal ka palju viiteid just suveks töö leidmiseks ja seda ka taanis: http://www.syoguiden.com/default2.asp?ID=0&ID2=1183&BenID=1

ja veel üks, kus kõikide põhjamaade tööpakkumisi: http://www.nordjobb.net/DK/aktuellt.php

kui keelt ei oska, siis muidugi on raskem, aga siiski mitte lootusetu tööd leida. minu poolt igal juhul edu ja julget pealehakkamist.

Suur aitäh sulle informatsiooni eest, aga kas nii ei ole mõtet kui minna lihtsalt taani ja otsida hooaja tööd? Plaanis on minna juuni keskpaigast kuni augustini... ja kas taanlased oskavad hästi inglise keelt? Jään Sinu vastust ootama. Terv, Kaisa

tawaliselt taanlane on ikka selline inimene kes tahab et asi oleks 100% klaar nii et ta seisab hea nende eest et temapaberid oleks kõik okitoki nii et bullshit ei saa see kindlasti olla kui sa just mõne mitte taanlase all ei tööta nii et mine vaata oma ülemus igaksjuhuks üle ....Kaisar kõik oleneb sust endast kui aktiivselt otsid siis leiad ka kindel see ....igaljuhul edu sulle ....

thanks, ma kirjutan sulle, kui veel küsimusi tekib:)!

ehmatasin sind täiesti tahtmatult, sorry. kindlasti on võialik leida tööd ka ilma taani keelt oskamata, aga töökoha otsimisega soovitan algust teha küll kohe kiiresti ja aktiivselt. kui leiad midagi sobivat, siis helista tööandjale, nii saad kõige kiiremini ja kindlamalt vastuse ja on ka suurem lootus kohta saada. magusamad palad suvekohtade hulgast napsatakse ära väga kiiresti. lihtsalt kohale tulemise kohta - taanis elamine on siiski suhteliselt kallis, ilma töökohata korterit leida raske, seega peaksid elama hotellis ... targem ikka on tulla nii, et töökoht on juba olemas.

kohvikus, millest rääkisin on veel praegugi üks koht täitmata, aga kahjuks on neil juba 4 inimest, kes ei oska taani keelt ja rohkem enam selliseid juurde võtta ei saa. aga see pole ju ometi ainuke töökoht taanis :)

to tawstayler: minu tööandja on päris ehtne taanlane, võib-olla peaksid hoopis enda oma lähemalt vaatama ;) just täna rääkisime ülemusega sellest, et sinu sõnul ajab taanis tavaliselt omanik kõik töötaja paberid korda.... sa oleksid pidanud seda nägu nägema :D ei ole ma ka üheltki teiselt siin elavalt eestlaselt kuulnud, et firma omanik nende eest kõik korda oleks ajanud. muidugi aidatakse nõuga, kui vaja, aga normaalseks peetakse ikka, et täiskasvanud inimene saab ise oma asjadega hakkama.

kuna tööjõuga on taanis kitsas, siis on küll võimalik, et tööandja on esitanud taotluse ja on saanud loa, et ta tohib palgata tööjõudu EL-8 riikidest. sellisel juhul piisab sellest, kui tööandja registreerib töösuhte enne selle algamist. töötaja saab seejärel oma elamis- ja tööloa kätte Taani kohalikust politseiasutusest. aga sellist asja teevad ikka päris vähesed ja enamasti sellised tööandjad, kellel mingil põhjusel raske töötajaid leida. tavaliseks seda küll nimetada ei saa. tavaline on pigem see (vähemalt kopenhageni piirkonnas), et valitakse töötajad nende hulgast, kellel CPR number juba olemas :)

ma ei usu ka, et on vöimatu siin tööd leida kohapeal. aega vöib vötta, aga mitte vöimatu. kui tahe ja pealehakkamine on olemas, siis tuleb vaid pihta hakata. ma otsiks ennem töö valmis kui siia tuleks vist ikkagi. oleneb ka, mis valdkonnas sa tööd leida tahad muidugi!

Kas sa töötad ise Taanis? kui jah , siis mis tööd sa teed? Huvitaks hooajatöö.

aadressil suursiil@hot.ee, võibolla saan aidata ühe tööotsa saamisel.

suurlinna värk mis ma ikka kostan iga inimene näeb seda mida näha suudab ja palju siin maailmas raha järgi paigas ei ole aga noh iga üks ise vast oma õnne sepp..igaljuhul kõik kes otsivad endale head ülemus siis Taanis on seda võimalik leida , kuna Taanlane tuleb ja paneb ise ka käed külge kui on vaja ;D päikest kõigile ja edu !

Tere jälle kas sa oskaksid öelda, kuidas saab ennast kirja panna hooaja tööle ja kuidas seal palgad on? oleks plaan tulla juunist kuni augustini. Jään su vastust ootama Kaisa

seda saab teha vist ühel Taanikodukal otsin aadressi kohe .....http://www.greenpeas.dk/kirke/index.php?id=1 seal on kohe kõik kirjas ja tööde valik päris suur mingi lehekülg oli veel ...sa pead päris ruttu tegema sest see hooaeg juba hakkab kohe kohe ...kaisar aga ma tean ühet baari kes otsib endale kolektiivi selline väike ja hubane , mille juures on selline kodune tunne veits ...noh vähemalt mulle tundub nii ... lahe oleks teada kas sul on e-mail , siis saaks vast rohkematele su küsimustele vastata .... Tawstayler@hotmail.com igal juhul Taanis on lahe ja ja lahkuma ma siit nii pea veel ei hakka ... edu kõigeile kes otsivad ja neile ka ekes on leidnud ...päikest

Otsin juba pikemat aega tööd Taani (tootmine ja pakkimine ka koristustööd jne.)Asukoht pole oluline. Siiamaani olen saanud ainult eitavad vastused. Kas on keegi, kes ise elab Taanis ja on teadlik mõnest tööpakkumisest, siis palun jagage infot reilas@hotmail.com. Ette tänades ! Varasem töökogemus Taanist olemas ja inglise keel suhtlustasandil ok!

Tahan leida töö Taanis suveks. tanjuwaa@gmail.com