Tahan tööle Norrasse

Norra kohta siin palju postitusi, kuid tahaksin minna kuskile hotelli või restorani. Norra keelt ei oska, see kindlasti üheks suureks miinuseks ja nii palju kui lugenud olen siis enamus töökuulutusi on kõik Norra keeles. Olen kuulnud, et vahendusfirmad võtavad suure summa vahelt, näiteks unicjobs.
Kas nii ka võimalik, et läheks esialgu ainult 2-3 kuuks?
Kõik soovitused oodatud:)

Selle nav.no-ga on see teema, et töökuulutused küll inglise keeles, aga need on väga spetsiifilised, näiteks:environmental advisor või engineer jne.
http://ec.europa.eu seal 98 % kuulutustest norra keeles või kas kuskilt annab valida, et näitaks inglise keelseid kuulutusi näitaks?

Aga alustad äkki keeltekoolist?

Elan Norras, suusakuurortlinnas http://www.geilo.no/vinter/, kui keegi soovib siinse eluga tutvuda, alpides suusatada nädal või rohkem, saan oma korteris ühe toa välja üürida 24 Eurot üks ööpäev. Võin juhendada nii lennu kui rongipiletite osas;)

Geilost on Alpidesse suht pikk maa, isegi, kui soodsad lennupiletid leiad. Aga muidu suusataks küll ;) Lykke til!

Soovitage netilehekülgi

Äkki oskab mulle keegi soovitada peale finn.no veel mõnda netiaadressi kus saab vaadata üürikaid?
Või kui keegi elab Opplandi maakonnas siis äkki on Opplandil mingi oma leht kus oleks võimalik vaadata nii korteri või töö kuulutusi?:)
Tänud vastajatele:)

Hybel.no, seal üüritakse peamiselt küll vaid tube. Rohkem nagu ei teakski võimalusi olevat, kui need 2. Kohalikud ajalehed on ka variant, aga
tihti need kuulutused kattuvad finni omadega. Edu.

Otsin Norra hotelli tööd, palun pakkuge hotelle, kuhu ennast pakkuda tööle!

Tere! Soovin minna mai lõpust või juuni algusest kohe tööle kolmeks või maksiumum 4-ks kuuks. Kuna olen omandanud turismi hariduse ja hetkel õpin tursminduses veel lisaks kõrgharidust, siis soovin tööle saada eelkõige turismi sektorisse. Kuna vahendajad võtavad palju rahaliselt vahelt, siis palun kes oskab aidata pakkuge hotelle, kuhu võiks otse saata oma kontakte ja ennast tööle pakkuda. Kuna ise enne Norras käinud pole, siis on suhteliselt tume maa selles vallas aga eesmärk on teenida raha ning õppida juurde inglise keelt, et siis rahulikult viimane aasta õpinguid lõpetada ja veidi oleks raha, millega saaks elada. Jään kõigi pakkumisi ootama, kes on käinud Norra hotellides tööl ja oskavad seega soovitada häid hotelle.

www.nav.no seal leheküljel on 19 000 töökuulutust igast valdkonnast, paned kategooriasse hotellid/restoranid ning leiadki vabad töökohad, palju on ka vaja abilisi ning iga päevaga tuleb rohkem kuulutusi juurde mis otsivad töölisi just suveperioodiks.
Mõndades kohtades pole Norra keel isegi vajalik, sest paljudes baarides on tööl nt Poola tüdrukud kes räägivad ainult inglise keelt ning pea iga norrakas ju räägib ka inglise keelt. Oleneb täitsa ülemusest ka, kas ta tahab,et inimene räägiks pooleldi norra keelt või ainult inglise keelt.
Võimalus on ka saada tööd nt koristajana ning seegi on väga tasuv töö. Seal nav leheküljel on hea otsida tööd, sest saad minna otse tööle ning keegi ei võta üldiselt vahelt raha. Peab olema ise hakkaja ning küll siis juba lennukiga Norra poole teel oled!

Tervitades A.

Ahaale aitähh asjaliku info eest! Hakkan otsima:) Kas oskad ka mõnda konkreetset hotelli äkki soovitada?

Viskasin ise ka silma peale ning igas linnas on mitmeid hotelle kes otsivad kas siis retseptsiooni kedagi, koka-abi vms muid töölisi.
Kuid kas oled enda jaoks läbi mõelnud kõik detailidest detailideni. Mõtlen just, et ka korter maksab päris palju ning ehk ei pruugi suvekuudel töötades Sa teenida just väga suurt summat.
Ning kui leiad endale sobiva tööpakkumise ja otsustad nendega kontakteeruda siis pead olema ka 100& kindel, et asjad ka sujuvad nii nagu nad on planeeritud. Pooled norrakad on teatavasti laisad ning kogu see paberimajandus võtab rohkelt aega ning ise peab tikutulega taga ajama, et kõik asjad on korda aetud ning allkirjastatud.
Kui vajad abi siis olen nõus aitama nii kuis võimalik. :)

A.

Ma leidsin ühe hotelli, mis mulle huvi pakub ja nad pakuvad ka majutust nende pool ning sööki, saadan sinna oma CV ja resümee ära eks siis näis, mis saama hakkab ja kas üldse võetakse ühendust aga kui tekib veel küsimusi annan teada. Tänan!!!

Tahaks ka, kas said sinna? on OK?

tere, ei ole saanud kahjuks. Raskem kui ma arvasin, olen saatnud paljudesse kohtadesse oma CV aga enamustelt pole mingit vastust saanud. Paarilt olen saanud eitava, et neil kas juba olemas suveks töötajad või siis pole tarvis. Juba vaikselt mõtlen, et äkki peaks vahendajate kaudu siis proovima... kuigi nad võtavad poole palgast endale jne.

lizka, eelmisi kommentaare lugedes vöiks aru saada, et norra keelt sa ei oska. See on ka yks oluline pöhjus, miks töö leidmine kaunis raske on. Iga rootslane on parem kui eestlane, lätlane ja leedukas, kes keelt ei oska. Kahjuks.

Soovid öppida juurde inglise keelt. Äkki oleks möttekam kusagile inglise keelt könelevasse piirkonda pakkuda ennast?

Tere! Jah juba kaalutlen isegi sama asja. Südamelähedased on pigem saksakeelt kõnelevad maad, kuna oskan lisaks inglise keelele ka saksa keelt. Mõlemat keelt muidugi tuleks veel kõvasti lihvida. Südamelähedased on aga Austria ja Sveits. Sveitsi kohta olen uurinud ja nagu aru saan, siis sinna samamoodi raske tööle saada, kuna sisserännanuid väga ei pooldata vaid pigem tahetakse töökohti pakkuda oma maa kodanikele. Austria kohta pole ma hetkel uurinud. Kes teab pakkuda ja kogemusi on, siis igati oodatud! Norraga jah just saabki takistuseks nagu aru saan see, et ei valda norra keelt. Mul üks tuttav on ka hetkel teist ringi Norras kokana tööl ja ütles sama, et kõik räägivad sinuga norra keeles kuigi nad teavad, et sa ei valda seda. Aga lõpuks hakkab midagi külge ja peadki hakkama saama.

Tere. Otsisin tikutulega taga töölisi Norra hotelli , ja sain. Kahjuks jäid hiljaks, aga proovi Aleksandria hotell, no lehele minna ja telefon ka seal olemas ja paku ennast. See asub ilusa koha peal Loenis . Ega küsija suu pihta lööda ja seal on alatasa töölisi vaja .

Millisest hotellist täpsemalt jutt käib, sooviks!

Kui keelt ei oska ja inglise keel ka suhteliselt mitte heal tasemel,siis just alguses peaksid proovima läbi Eesti vahedajate kaudu minema, kuna siis arvestatakse rohke sellega, et oled mujal ja ei valda keelt. Olgu et palka saad vb palju vähem, kuid esialgu loeb rohkem kogemus ja selle eluga harjumine seal, hiljem kohapeal saad uurida juba midagi muud. Kuid kuna sa tahad minna vaid suveks, siis pigem mine kas Soome või siis sellisesse riiki,kus inglise keelel on tugevam keel. Soomet pakkusin sellep´ärast, et seal üsna lihtne hakkama saada.

Norra töökaaslaseks

Plaan sõita Norra tööle. Sooviks leida töökaslast kokka. Tel: 56051206.