Tai visarun

Kas ma saan asjast õigesti aru - teen ette ära 60 päeva viisa. Selle aja lõppedes pikendan viisat veel 30-ks päevaks. Siis lähen kuuks ajaks mujale riiki, tulen tagasi ja teen piiril uue 30 päeva viisa, mille pikendan veel korra 30-ks päevaks. Nüüd lähen jälle kuuks ajaks minema ja tagasi tulles kordan 30+30 päeva viisat. Soome saatkonna kodulehel räägib, et enam visa runi piirilt teha ei saa aga mis see tähendab? Kas kuu aega vahepeal Taist eemal olemine laseb jälle uut viisat teha?

Alohha, kui sul eesti kodakonsus, siis mis viisa???

Kui tahan jääda kauemaks, kui 30 päeva on ikka ju viisa vaja.

Minu arust visa runid on säilinud, lihtsalt maapiiril saab viisa 15 päevaks, seega pead kaks korda kuus jooksma üle piiri. 30-päevase viisa saab rahvusvahelistes lennujaamades.

Aga reeglid muutuvad küll kogu aeg.
Näiteks teoorias peaks viisavabalt saama kaks korda aastas maapiiri ületada, seejärel saab ainult viisaga. Samas on neid, kes ikka jooksevad pidevalt üle piiri - ma ei tea, kas ei kontrollita kõiki või määritakse mingeid piirivalvureid või kuidas see toimib. Mul üks tuttav kaks korda kuus sõidab sedasi, pass on paksult täis templeid.

Aga igal juhul rahvusvaheliste lennujaamade kaudu peaks see 30 päeva süsteem toimima lakkamatult.

Pöördu mõnesse nn tänava-reisibüroosse. Nt Pattayas jm turismilinnades on neid igal sammul, seinal kirjad väljas, et vormistame pikaajalisi viisasid. Seal nad saavad mõõduka tasu eest ka nt aastase viisa sulle teha või nad oskavad juhatada, millises agentuuris selle teha saab. Viisa tüüp sõltub sinu vanusest, variante on erinevaid. 16-50 aastastele tehakse nt student visa (50 EUR + teenustasu), üle 60 aastastele pensionäri/puhkajaviisa jne.
Võimalik, et hakkad fiktiivselt õpilaseks vm - nad ise korraldavad kõik ära. Aga selle teemaga peab enam-vähem kohe Taisse saabudes tegelema hakkama, kuna asjaajamine võib võtta ~3 nädalat ja rohkem.

Suured tänud Teile vastuste eest.