Taisse elama

Kas keegi siinolijatest on mõelnud ka Tais elamise peale? Eriti huvitab mind, et kas on samasugusied lastega peresid, kes ei ole julgenud siiani seda sammu ette võtta. Töö pärast ma ei muretse, kuna see on olemas läbi Interneti. Meie M31, N30 ja lapsed kohe 4 ja 8 aastased. Olen uurinud international koole, mille hinnad küll veidi soolased kuid see-eest pidi haridus inglisekeelne ja suht koht hea olema.

Oleneb kuhu kanti on soov minna.

Nüüd siin ise pikaajaliselt olnuna tunnen ise puudust sõpradest-sugulastest (valgeid naisi on siin vähe, rohkem valgete vallaliste meeste paradiis) ja hobidest. Phuket on turismisuunitlusega - kõik, mis ette võtta tahaks on pikemaajaliseks "tegelemiseks" kallis ja küsitava kvaliteediga. Harjunud kultuurilisi ettevõtmisi ei leia kuskil (Eestis laulsin), elu käib ümber lebotamise ja pidutsemise. Kommunikatsioon võib probleem olla. Odavaks ei tasu siinset elu pidada. Tõepoolest, suvalises Tai rotikas söögikohas saab lõuna jookidega kahe inimese peale 50-60 krooniga kätte, aga iga päev seda ka ei taha ja meile tavaline toidumenüü on kallim (eesti tasemel umbes).

Muidu on elu nagu igal pool, ainult soojem :) eks see oleneb inimestest ka ikka, mis elustiili keegi tahab harrastada.

mis kanti sa ise soovitaksid, kuna sa ise kohapeal. Me ise oleme viibinud põhiliselt Phuketil, PhiPhil, Krabis ja Bangkokis. Põhja poole pole asja olnud. Eks valiku aluseks peaks saama asjaolu, et kus elaksid ka valgenahalised ja kus meri oleks suhteliselt liguda. Päris turistikasse pole jah mõtet tungida. Ma hinnatasemega kursis, kuid kas oskad öelda kuidas on lood hea internetiühendusega? Mis kandis sa ise elad ja millega tegeled?

Ise elan Phuketis ja ka siin väga erinevad hinnad sõltuvalt kohast. Aga kõige odavam on ise süüa teha, me käime hommikul turult läbi võtame värked mereannid ja õhtul on väikese ajaga väga maitsev söök valmis. Ise ostes ja tehes on kõik väga odav. Samuti kui tahad vaheluseks sealiha või ribisid, siis on olemaskohad, kust saab ka seda odava hinnaga, ei pea ennast lolliks maksma restoranides. Phuketis käib elu küll jah turisminduse järgi ja enamik sellega siin tegelevad, kuid kes teeb, see jõuab ja hakkama saab kindlasti. Mul elukaaslase tütar on keskkoolis käinud Taisja sai siit väga hea hariduse, seega koolitamist ei tasu siin karta, samuti on hea ja kvaliteetne arstiabi siin olemas. Seega, kui töö on interneti põhine, siis mina küll julgustaks seda sammu astuma:) Kui veel mingeid küsimusi või soove, anna aga teada. Terv, Tarmo adams@hot.ee +66 854 729 792 +52 87 266

Phuketis on internet olemas aga sellist kiirust nagu Estis loomulikult ei ole, raadiot ja muud läbi neti kuulata ei saa eriti, kuid lihtsalt surfata saab küll, olen selle kiirusega siin juba ära harjunud. Eks vast Bangkokis ole interneti kvaliteet parem vast

oh kui positiivne on lugeda su kirja :)kus kandis sa Phuketis oled ja kuhu üldse tasuks elamist vaadata? Ja mis kooli soovitad? Oleme siin vaadanud alguses majade rente kuni 20000 bahti kuus, kuid tegelt peaks ikka soodsamalt leidma. Mul jah töö nõuab head netiühendust, kuid kas mingi raha eest saab ka parem ühenduse luua?

Interneti koha pealt peab valima, kelle ühendust võtta. Ma peast ei mäletagi, mis oli ok ja mis mitte. Aga üldiselt saab ikka igale poole. Phuketis (il?) vähemalt.

Krabi ilmselt läheb ühte patta Phuketiga, Phiphi on täiesti lebokoht, Bangkok on lihtsalt veel üks suur linn :)

Phuketist, kui siin pole varem käinud (või pole eriti ringi käinud), siis ei kujuta ette, mida mõeldakse "kantide´ja kohtade" all. Üldiselt on saare lõunaosa (Patongist lõuna poole) turistirohkem ja kallim, põhjaosa vaiksem. Briti rahvusvaheline kool jääb ka rohkem kesk/põhja poole (umbes seal kus Boat Lagoon on), aga siin pole sellist selget piiri asustuse ja mitte asustuse vahel, suhteliselt igal pool on tee ääred maju täis.

Maja on kõige parem otsida siin ise ringi sõites ja omanikele helistades. Internetis on hinnad palju soolasemad. Oleneb ka mis aastaajal kaubelda. Praegu peaks juba hakkama soodsamalt saama. Samas muidugi, ma ei tea, kuidas see lastega koos siia tulles välja mängiks.

Ma ise elan Katas ja ei tee mitte midagi :P sai selline pikaleveninud puhkus tehtud.

Adams: Me eriti mereande ei armasta kahjuks, meha tahab ikka eesti mehe kombel kartulit ja liha saada. See ei ole otseselt odav lõbu siin :P

Ah, seda tahtsin ka veel öelda. Tegelikult on siin väga tore ja mõnus ja puha, aga ei tasu mingit roosat mannat ette kujutada. Mina lihtsalt olen selline inimene, kes pikalt ühe koha peal istuda ja lebotada ei suuda, siin aga piiratud (aga pika) aja olles on sellest vähe pääsu, kui just palju raha ei ole. Kindlasti annab asju hoopis teistmoodi korraldada, kui siia kolimine on suurem eesmärk mõõdus "lapsed kooli".

lahe, varsti teeme meie ka seal kusagil palmi all lalalala :) ma usun et eks kõik ole kättevõtmise asi. Kuna Phuketist olen ise viibinud nii Patongil, Karonil ja Katal, siis põhjapoolse ala kohta eriti infot ei oma. Kindlasti uurin võimalusi. Eks alguses siis peab jah midagi suvalist rentima, et siis kohapeal ringi sõites midagi paremat ja püsivamat otsida.

Ei saa väita, et kardulas ja liha siin kallis lõbu on (kas 200 bahti maksta piiramatu koguse kana- ja sealiha ning ribide eest + veel küpsetatud kartulid ja salat on palju?). Tuleb lihtsalt kohti teada

Ka meie oleme mõlgutanud plaane Taisse elama minna.Mõlemad üle 30-ne, laps 2 aastane.Oleme mõelnud Phuketi kanti.Kui soovite suhelda, siis lizette007@hotmail.com on mailiaadress.

oleme selle peale mõelnud- iseasi, kas see ka kunagi teoks saab. Andke siis oma plaanidest teada ka saksalambakoerad@neti.ee

noh,kui te köik juba lähete siis ma tulen ka sinna elama.

Same here ! Plaani on peetud , soojale maale :) elama :)

kas ka kunagi saab teoks ?

Iga aasta edasi on aga raskem vast vist tööd ja äri teha , sest kohad on ju täis ...

bla.bla.bla

Aga tegelikult Tai RUULIB täiega ja nüüd on 5 v 6 kord minek

Kas keegi on siinolijatest teadlik kui raske Eesti diplomiga Tais hambaarsti tööd saada ? Tahaks kuhugile soojale maale , lugesin kunagi siin foorumis , et Uus- Meremaal nõuatakse arste . Plaan oli Hispaaniasse minna elama ja tööle , sai põhjalikult ka keelt õpitud , aga praegune majanduslangus Hispaanias sunnib tunukatest ( inglise , saksa , soome ) hambaarste oma äri Hispaanias lõpetama ja koju minema . Andke nõu , muidu ei saa see plaan kunagi teoks ! addental(at)addental.net

Adams, kas võiksid täpsustada, millises koolis su elukaaslase tütar käis, palju maksis jm täpsemat infot. Ette tänades.. :)

Kas saad äkki mulle maili saata või oma maili anda, siis saaks kogu info, mis teistele saatnud olen, ka Sulle edasi saata.

Tarmo +66 854 729 792 tarmo@phukest.com adams@hot.ee

Palju on juttu olnud korterite üürmisest, aga ma pole kuskil lugenud toa üürimise hindadest. Siin samas on ka kellegi poolt sarnane teema algatatud, kuid teema on suletud ja seal ühtegi vastust ei ole. Loomulikult on erinevates seisukordades tubade hinnad erinevad, aga mind huvitaks selline keskmine tuba. Mitte väga uhke, aga mitte päris räämas ka. Elamiskõlblik. Kui levinud Tais üldse tubade üürimine on?