Taisse oma äri tegema

Nagu paljudel eestlastel, nii on ka meie perekonnal plaanis Eesti sinnapaika jätta ning Taisse elama minna-N 25 ja M 31. Plaanis on korter ja autod maha müüa (kui korterit maha ei saa müüdud, siis plaanis võtta maksepuhkust või üüriline sisse) ning teha oma baar/söögikoht Phuketi turisti rikkasse kanti. Tahtsingi uurida kas on eestlasi, kes selle sammu juba ette võtnud ja oma äri Tais asutanud? Kuidas on seal maksudega, lepingutega, söögi/alkoholi tellimisega. Oletan et söögi saab kätte turult aga kas seal alkoholi ostmisega taolised kohad nagu Eestis- hulgilaod..? Kas nö. turistist eraisik saab üldse omada Tais söögikohta/baari. Kas kindlasti peaks ära kasutama kohalikud tutvused ja nö omamaalastel laskma tegutseda ja oma nimele baar võtta. Küsimusi on palju ja unistus on suur... Igasugune info oleks väga teretulnud!

Kasuta otsingut ja saad oma küsimustele vastused.

Tuttavad, kes Thais elanud ja sebinud räägivad,et suht keeruline , korruptsioon on kõva, tuleb maksta. Eks algus saad ikka natuke vastu pükse. Sõber kes hakkas baari sebima, pidi sellepärast kohalikuga abielluma , see oli muidugi Pattayal, Phuketil vist eestlastel mingit oma äri või baarivärki pole , venelastel muidugi on , kuid paljud on ka kohalikega abiellunud , või teavad kellele maksta, et seal äri pidada. Olen venelastega seal suhelnud , kuid pole muidugi konkreetselt küsinud , kuid tundub , et neil läheb normaalselt, kuna venelasi käib palju ja neile see elu ka odav, siis miks mitte vene baare külastada ja sinna suuremal hulgal ka raha jätta.

Tõnni baaripidamise blogi ikka olete lugenud? http://lulu-superstar.blogspot.com/

Sealt saate enamikele küsimustele vastused ja samas jahutab see kindlasti kõvasti ka teie optimismi antud valdkonnas.

Ise arvan, et tuleks panustada mõne muu valdkonna peale, kus konkurents väiksem ja seega ka veepeale jäämise tõenäosus suurem. Mis see valdkond täpselt olla võiks, ei ole õrna aimugi, sest kui teaksin siis ma praegu siin vihmases Eestimaa suves passida küll ei viitsiks :)

Tõnni blogi loetud läbi jah. Samas seda maffia teemat tean ka väga hästi, ehk siis kui sul äri on, pead iga kuu maksma mafiale ca 20 000 bahti. Ehk majandus languse ajal on see summa väiksemaks läinud :D Põhimõtteliselt kehtib seal reegel, kui raha on, siis saad ka oma äri alustada.

Äri, mis seal ikka. Tõnni baar on vana lugu. Oleks isegi vist huvitatud, et keegi e-maili jätaks. Aga vajalik on norm algkapital ja kogemused. Toetan 50 %.