trip-krainetrip-ukraine-dark
TERE-Olen siin uus, Veebruars Floridasse

Kas turistina USA-sse tulles on võimalk kohapealt autot osta,kui on plaan kolm-neli korda aastas reisida.Tuleks ju odavam kui rentida? Unistus nt.WRANGLER JEEP Millised oleks kohustused ja riskid? Ja veel...-keegi teadis rääkida USA lubadest,on need vajalikud ja saab neid niisama lihtsalt,et lähed aga kohaliku osariigi driving büroosse ja ( "KUI VAJA teed testid ja sõidu" jäi ebaselgeks) maksad 25 USD .

Autot osta saad ikka, aga parklast valja soita ei saa, kuna lubasid pole .. Lubasid enam vaga lihtsalt ei anta, oleneb osariigist, see oli palju aastaid tagasi kui anti koigile enamvahem. Nyyd on enamasti ikka aluseks SSN, voi muu kohalik ID(tooluba vm) Uuri Florida kodukalt ise, kuidas seal on. Muidu kohalikud saavad jah nii, et maksavad 25 $ ja kohale minnes kohe saad teha testi(vajab eelnevat oppimist siiski) ja samas teed ka soidueksami. Omal peab selleks auto olema! Auto juures pead arvestama, kui palju sulle selle pidamine maksma laheb. Kindlustus on kohustuslik(kas seda mitte kodanik saabki?) ja on vaga seinast seina hindasid...koik soltub sinu eelnevate aastate juhi "taustast" niioelda, millisesse riskigruppi sind paigutatakse, perekonnaseisust ja paljudest asjadest. Mille jargi siis kindlustuse maksumus maaratakse. Aga kohalikud ise maksavad nii ca 50 $ ringis kuus, oleneb..nii, et arvuta edasi ise, palju aastas maksad ja palju rentimine sulle maksma laheb..

Kui on plaan ainult kolm-neli korda aastas autoga reisida, peaks rentimine minu arust kohe kindlasti odavam tulema. Seda eriti siis kui sebid endale VISA kuldkaardi, millega ei pea autorendi pealt kindlustust maksma, mis teeb tihti pa"evaseks rendihinnaks ainult 20 dollarit.

Euroopa lubasid peaks saama Ameerika omade vastu vahetada ilma et testi tegema pead. Ja kuus kuud kuni aasta peaks nad sind seal eesti lubadega ka s6itma laskma - oleneb vist osariigist.

Kindlustuse saab mittekodanik, pole mingit küsimustki, näita vaid viisat. Eesti juhiluba kehtib igas osariigis vähemalt 1 aasta riiki sisenemisest. Kindlustus $75-125 kuus välisriigi juhiloaga.

Euroopa lubade vahetusest USA omade vastu pole kuulnud ja kahtlen selles sügavalt. Neid ei huvita isegi sinu varasem sõidukogemus Eestis ja kohalikud load peab nullist peale tegema (suht lihtne ja odav), siiski SSN on vajalik.

To glitch Kas saada valgustada lähemalt: "Kui on plaan ainult kolm-neli korda aastas autoga reisida, peaks rentimine minu arust kohe kindlasti odavam tulema. Seda eriti siis kui sebid endale VISA kuldkaardi, millega ei pea autorendi pealt kindlustust maksma, mis teeb tihti pa"evaseks rendihinnaks ainult 20 dollarit." Kas autorendi korral ei pea maksma millist kindlustust? Minek august-september, autorendis auto broneeritud, aga kas oleks andnud millegi pealt kokku hoida?

Minu teada saavad lube vahetada ainult sakslased (vist olid prantslased ka. ei mäleta nii täpselt enam). Ise pidin küll tegema uuesti load. Sealjuures siis kõigepealt teooriaeksam ning seejärel teisel päeval sõidueksam. Kuna sain mõlemad eksamid esimese korraga läbi läks kokku 25$ (kehtisid 5 a). Pärast kolisin teise osariiki, siis oli juba vahetus tasuta ning eksameid ei pidanud uuesti tegema, sest load oli vähem kui 6 kuud olnud. Sain 10a load. SSN mul eksamite tegemise ajal polnud, selle lasin peale kolimist juurde lisada. See jutt selle kohta, et Euroopa load kehtivad igal pool. Isiklik kogemus USA cop'iga. Peeti kinni ja öeldi, et ei saa lubadest aru (millest ma saan aru, sest ega ühtegi võõrkeelset sõna meie lubadel pole. Vähemalt mitte minu omadel) Eesti ARK-i töötaja seletas hiljem, et jah neil on õigus keelduda nendest lubadest. Hullemal juhul tähendab see siis seda, et sind viiakse jaoskonda, tellitakse tõlk, kes need load ära tõlgib jne. Kulud on loomulikult enda kanda. Peale seda läks jutt sujuvalt üle sellele, kus Eesti on ja mingit trahvi ei saanud. Põhimõtteliselt on sama kogemus olemas ka Hispaanias. Kokkuvõtteks võin öelda, et ARK-i enda töötaja on öelnud, et kirjas on, et kehtivad Euroopas ja mingil määral ka mujal, kuid neil on õigus keelduda just sellepärast, et kõik on eesti keeles. Inglise keelse tõlkega hakatakse väljastama heal juhul millalgi peale 2009 kevadet. Praegust seisu ei oska kommenteerida, kuna pole enam kokku puutunud selle asjaga. Sellest vahetuse teemast ma loobuks üldse, sest on teada ju juhtumeid, kus Eesti ARK on palnud USA kodanikul oma lubadest üldse loobuda, kui soovib Eesti lube. Samas tekib küsimus millega ta siis USAs sõidab? Vastupidist ei oska jällegi kommenteerida. Kui aega ning tahtmist on (ning kui tulevikus on sõite nagunii ees) teeksin vaikselt ikkagi load ära, sest ega see halba ei tee. Kaks luba taskus ja asi korras. Mina pole USAs eesti lubadest midagi maininud ega siin USA omadest midagi rääkinud, kuna leian, et see pole nende asi. Endal on USAs lihtsam käia ringi USA loa ja pangakaartidega ning siin Eesti omadega.

to glitch Ja millised rendifirmad need oleksid?

Ups, tundub et paningi vist mööda:

Kas on võimalik et kuldkaartide Collision ja Loss Damage Insurance kehtib ainult Kanadas väljastatud kaartide puhul? VISA ja näiteks Budget Rent-A-Car süsteemid on samad - huvitav, et USAs need variandid ei tundu kehtivat. Või on mingeid reegleid vahepeal muudetud - ehk oskab keegi teine kommenteerida?

http://www.visa.ca/cldi/cards.cfm

Samas, Bank of America Purchasing Card ja Corporate Card on ka seal nimekirjas - ma ise kalduks arvama, et ameeriklastel on ka midagi sarnast Collision+Loss Damage kindlustuse maksmise vältimiseks.

Lugesin kohaliku liiklus6piku l2bi ja seal lubadest 3 punkti: kui US kodanik v6i resident viibib ja s6idab autoga FL-s kauem kui 1 kuu, siis peab vahetama oma load kohalike vastu (FDL). V2lismaalasest mitteresident v6ib seda aga teha 6 kuu m88dumisel. Autoga t88tamisel on FDL aga kohustuslik.

Seega - kui l2heb ininaks politseiga, siis tead r22kida. Muuseas, neid kohalikke liiklusraamtuid (Official Florida Driver's Handbook)saab tasuta lubadekontorist "menyy" nime all. Samuti saab netis seda vaadata lehel: www.hsmv.state.fl.us

Lubade vahetuseks (fee $20) vaja teha liiklustest arvutis + s6idutest. Kui ok, saadavad postiga koju (kohalikule aadressile).

PS! samas kohas saab teha (fee $10) kohaliku pildiga ID kaardi. K2ttesaamine postiga, 2-3 ndl.

NB!!! 2rge teedel l2bustage - suitsukoni jms teele viskamise eest v6ib saada vahele j22des trahvi al $500 v6i kinni minna 60 p2evaks, teistkordselt juba $1000 alates ning osariigi vangla (v2idetavalt k6ige koledam koht v6rreldes county jaili ja state prisoniga). Info p2rineb menyyst lk 17.

ID kaardi ja FDL saamiseks EI ole vaja SSN-i. ID saamiseks piisab kehtivast reisidokumendist (mul oli vana tyypi pass viisaga).