Tere, tekkis kysimus kas keegi ka Marseilles elab?

Ise olen juba yle poole aasta Marseilles elanud ja siiani ei ole veel kohanud yhtegi eestlast siinmail.

!

Trip.ee palub kasutada suurtähti lause alguses/kohanimedes!

Hei! Ma lähen varsti sinna kanti, kus sina elad ;) Sinu naaberlinna lähen.

suhtel minuga luxurylashes@gmail.com

ma pole kyll p2ris Marseilles, aga Toulonis. Ei meeldi need konnas88jad... Eestlasi tahaks n2ha. Sa siiakanti ei satu kunagi?? Siim

Juuni kuu seal kandis plaanis olla, endalgi soov eesti keelt rääkida, ei mäletagi enam millal viimati eestlast nägin.

Selline küsimus Marseilles elajatele, kas seal leidub mõistlike hindadega ööbimiskohti. Vaja oleks augusti kuus viibida seal umbes 10 päeva. Esialgu olen otsinud hotelle ja hosteleid, hinna poolest need just eriti soodsad ei ole. Ehk on seal võimalik isegi üürida nii väheseks ajaks väike elamispind. Milliseid ööbimiskohtasid oskate soovitada?

Lisaks olen huvitatud busside, metroode, rongide sõidukaardist. Leidsin vahepeal ühe lehe Marseille transpordi kohta, aga minu meelest oli seal kõik prantsuse keelest kuid seda keelt ma eriti ei valda.

Oobimiskohast niipalju, et 50 senti oo maksab, aadress on 3-5 rue FORBIN, bussid ja metroo ning tramm 1.7 eur pilet. Bussides ja trammides kontrolli ei ole , metroos peab ainult pileti ostma, kontrollid ei saa teha trahvi teise riigi kodanikele kui sul ei ole kindlat aadressi Prantsusmaal. Elamiskoha pealt veel niipaju, et 50 sendi eest saad ohtul korraliku soogi ja hommikul kohvi ja saiakese, sai ise seal elatud pea 5 kuud.

Kas seal suvekuudeks tööd on võimalik leida?

Ega siin parem pole kui Eestis samamoodi palju tootuid, kuid kui vahegi pealehakkamist on, siis ikka leiad. Ise olin alguses hotellis noudepesija, sain 7EUR tunnis, nyyd ehitusel ja 9EUR/tunnis.

Aga alguses oli prantsuse keel suus või said inglise keelega hakkama?

Ei osanud sonagi prantsuse keelt, inglise keelt oskavad noored ainult, vanemad kui 30 a ytlevad et LITTLE BIT kui kysid kas inglise keelt oskad, hakkad raakima, siis selgub, et midagi ei saa aru. Onneks on Marseilles spetsiaalsed asutused, kus valismaalased tood saavad kysida, kaisin isegi selle tee labi , ajaliselt laheb ehk nadal , kuid peale seda ka kindel ja aus too.

Mnjaa. Oleks huvitatud küll. Aga kas need asutused suvekuudeks ka inimesi tööle võtavad? Kui suur paberimajandus selle kindla ja ausa tööga kaasneb?

Paberimajandus on ysna vaike kui aus olla, siin on see pluss, et oled samal tasemel prantslastega, kuna Eesti on EL-s. Ei ole eriti vaja mingeid pabereid , koige parem koht alustamiseks on: Le Cite Meriers, aadress: 6 rue des consuls. Sealt saab koik, mis vaja , pakuvad sulle ka tood ja helistavad ka sinu eest ylemusele kui sa keelt ei oska. Kui tahad kauemaks jaada, siis on siin ka kool olemas, kus keelt saad tastua oppida. Kool maksab sulle iga kuu 300eur ja kui elad Forbinis siis soogi ja elamise peale laheb ainult 15 eur kuus. 275 jaab endale iga kuu. Kool ka ainult 1 tund pêvas, 5p nadalas. . . . Järgmise kolepostituse Trip.ee kustutab!

Äkki oleks võimalik sinu e-posti aadress saada, juhuks kui veel spetsiifilisi küsimusi tekib.

kandiline2009@hot.ee juhuks kui peaks vaja minema.

Kas see on ikka töökorras? Kiri igatahes kohale ei läinud.

Tekkis küsimus selle 50 sendise Forbini tänava ööbimiskoha kohta - mis asutus see selline on? Ehk kirjeldad natukene, internetist pole seni suutnud midagi selle kohta leida.

Nimeks SAINT-JEAN DE DIEU , ACCUEIL DE NUIT, Telefon 04 91 13 71 00 ; e-mail adnsjd@wanadoo.fr ; metroo peatus JOLIETTE, tramm nr; 2 peatus JOLIETTE , votavad oomajale meesterahvaid vanuses 18-65 aastat, avatud aastaringselt, sissepaas fue Hozier ja rue Massabo nurgal, 13002 MARSEILLE.

Piletite koha pealt niipalju et www.rtm.fr Marseille transpordi kodulehekylg.

Voin ka mainida et Marseille on parim linn mis leidnud olen, Hispaanias ei olnud hea, siin parim. Ei igatse eesti neiude jargi, prantsuse neiud parimad, elu hea ja tood ka kylllalt.

Mis tyypi asutused need on, mis vâlismaalastele tôôd ja koolitust pakuvad? Ise pole selliseid leidnud, âkki juhatad?