The Channel Islands, Guernsey

Tere!

Kõigepealt sooviksin teada, et kas keegi omab üldse mingisugust ülevaadet ülalmainitud kohast ja kas keegi on seal käinud? Võib-olla on kellelgi kogemusi näiteks Jersey või muude saartega?

Endal on plaanis minna ja seetõttu oleks igasugused arvamused ja kogemused vägagi oodatud!

Tänud!:)

On Suurbritannia all, kuid vaimult sarnaneb rohkem Prantsusmaale. Kindlasti vaatamist väärt paik. Tasuks vaadata www.gov.gg Maksusüsteem on seal UK erinev ja üldse on see nagu riik riigis.
Sain vähem kui aasta tagasi tööpakkumise hooldekodusse, kuid otsustasin siiski mitte minna.
Aga edu!

Olen käinud. Mis teema sind huvitab?

Guersney on suvel väga ilus ja super koht. Sai seal 6 aastat tagasi Saarte Mängudel käidud ja muljed ülivõrdes. Kohale sõitsime St Malost katamaraaniga Prantsusmaalt, sest Estonian Air ei saanud maandumisluba.
Tegu siis maksuparadiisiga ja saarel suur osa inimesi tegevuses finantssektoris. Pealinn väga õdus mõnus vanalinn, kus soodsad shoppamisvõimalused ja kus näiteks poes müüakse sulle viskit kraanist su oma taarasse, eksootika. Sadamas meeletu tõus ja mõõn, imelik on näha, kuidas paadid liiguvad oma 10 m üles-alla päeva jooksul. Seega soovitan julgelt. http://en.wikipedia.org/wiki/Guernsey

Saar aga on endiselt ilus! Nyydseks elan saarel juba pool aastat. Anna teada kui saarel oled. Siiani pole siin kyll yhtegi eestlast veel kohanud.

Jersey ja Guernsey on töepoolest superilusad kohad. Elavad oma elu vana kuninganna seljataga :-) Oma raha, omad systeemid. Roheluses, rikkuses ja rahas pyherdavad saared. Häid öömaju leidub köikjal, kas ka igale rahakotile, raske vastata. Jerseyl yhiskondlik transport toimib laitmatult, paljuski on arvestatud just turistidega. Kuna suur osa turistidest ja ka kohalikust elanikkonnast on penskarid, siis pea köikjal on arvestatud ratastoolidega. Linnaliinibussis ratastool ja lapsevanker tekitavad jamasid (sinna mahub hädavaevu yks neist). Jerseyle vöib hea tahtmise ja orgunnimise korral bussiga päevas tiiru peale teha ja köik kohustuslikud löksud yle vaadata. Tähtsaimad kohad - Gerald Durrelli loomapark (väga armas koht!), Eric Youngi Orhideefondi kasvuhooned ja sakslaste söjaaegsed ehitised. Nendele lisaks igasugu käsitöökeskusi ja veinivalmistajaid. Ja otse loomulikult loodus :-)
Teenindus on enamvähem. Mida me teeksime ilma agarate poolakateta, irv. Teenindussfäär on polakkide ja majutus portugeeside mängumaa. Puhastverised jerseylased on vähemuses.
Kuna meie sealoleku ajal ilm keeras end tuksi, siis island-hopping piirdus 4-tunnise kruiisiga Guernseyle. Sadamasysteemid meenutasid lennujaama oma turvakontrollide ja pagasi äraandmisega. Katamaraanis olid kohadki ettemääratud. St. Peter Port on kui karamell, pastelselt värviline ja kompaktsem kui Jersey St. Helier. Seal paistis teeninduses polakkide lisaks olevat ka lätlasi. See oli minu jaoks veidi jama, kuna meelsamini kuulaks kohalikke murdeid ja ilusat briti inglist kui slavishit.
Kokkuvöttes - Kanali saared on iga kell kylastamist väärt ja iga kulutatud nael läheb täie ette.