Töö Austrias

Ma vaatan siin, et paljud räägivad suusareisidest ja muudest lühemaajalistest tiirudest Austrias, aga kuidas on, kui keegi plaaniks sinna elama minna? Kuidas on maksud, töö leidmine, kinnisvara soetamine, palgad, inimesed, suhtumine välismaalastesse jne?

Tere uuendan siis teemat kuna pakub eneselegi huvi

Kuidas oleks voimalik austria suusakeskuses tööd leida, kui ei raagi ei kohalikku ega saksa keelt?

Kui ma ei eksi, siis Austria tööturg on eestlastele suletud st vaja on tööluba. Ma ei tea kui keeruline on tööluba saada Austrias aga Saksamaal on see väga raske. Ma kaldun arvama, et bürokraatia on sarnane. Usun, et saksa keele oskus on äärmiselt vajalik leidmaks seal tööd.

Raske on siia saada jah, otsisin tööd Hoteljob International kaudu, eelmine aasta oli üks hotell isegi nõus mind tööle võtma kuid nii kaua kuni tööluba ootasin sain juba muud tööd.
Siis eelmise aasta lõpus hakkasin uuesti cv saatma, ja üks hotell oli nõus kohe mind tööle võtma. Neile meeldis mu cv ja see et oskan saksa keelt! , paberid said kiirelt korda ja juba teisel jaanuaril sõitsin siia. Olen siin talve hooaaja lõpuni ühesõnaga siis aprilli lõpuni. Ma pole küll siin kaua olnud kuid juhataja juba pakkus välja, et suvel kui tööd on, et siis võin siia jääda:)'
Jah saksa keele oskus on väga oluline!
ja ma tean´, et Saksamaale on ikka väga raske tööle saada.
terv austriast
Moonika

Jah, kui saaks end ametlikult siia kirja, siis on ikka suht muretu elu. Lisaks see eluaseme leidmine või siis õigemini saamine. Enamus kortereid on läbi kinnisvarafirmade ning need alla 3 kuu vahendustasu ei lepi. Lisaks vaja anda tagatis, mis samuti kahe- või kolmekordne. Selle saab küll tagasi, kuid esmalt vaja sul see olemas olla.
Arvestades, et 1-toalise saab u 400 euroga kuus (koos kommunaalidega), siis selle korteri üürile saamiseks on vaja välja käia 2400 eurot.
Lisaks on enamus kortereid tühjad, seega vaja miskit ka sisse sinna osta. Kui ongi möbleeritud, siis lisandub veel selline tore asi nagu "ablöse". See on tagatis mööbli eest, samas tagasi seda ei saa. Nii olen vähemalt mina aru saanud.
Oma praeguse korteri saime ilma maaklerita, siiski on selle hind tavalisest kõrgem, eriti kuna tegemist toaga ühest korterist.
Nüüd otsime uut...:(

Elu aga mõnus ja inimesed rahulikud. Naudivad veine ja muidu elu hüvesid. Sageli kohtab kohvikutes-pubides rohkem kohalikke kui turiste. Aega on ning inimestel pole kiiret.

Ei tea kas see on nii kogu Austrias, aga vähemalt mõnedes piirkondades suhtuvad inimesed väga negatiivselt välismaalastesse, kõigesse "teistsugusesse", isegi sakslasi ei sallita, rääkimata meiesugustest ida-eurooplastest, kes kõik ilma vahettegemata alaminimeste kategooriasse liigitatakse. Korteri leidmine võib olla väga probleemne isegi kui oled kõrgeltmakstud ametnik, aga su nägu, või täpsemini rahvus kohalikule ei meeldi.

Ka eesti külades suhtutakse isegi võõrastesse eestlastesse negatiivselt, rääkimata välismaalastest.
.
.
.
!

Tere,

Olen viimasel ajal uurinud palju erinevad tööpakkumisi Euroopa suusakuurordites. Enda isiklik soov oleks Austriasse minna. Kas kellelgil on kogemusi kandideerimistes ning seal töötamise kohta? Oleks väga tänulik iga väikse näpunäite kui ka nõuande üle!

Olen alates eelmise aasta lõpust otsinud võimalusi töötamiseks Alpides - hooajatööna, eelkõige Austrias, kuid võimalusel ei ütle ära ka Prantsusmaa, Šveitsi või Itaalia pakkumistest.
Kui kellelgi on kogemusi või samasuguseid mõtteid, kirjutage või võtke ühendust.

Ise olen osad takistused oma teelt kõrvaldanud ning natukene juba teada saanud, kuid telefoniintervjuust pole kaugemale jõudnud.

Võiks oma kogemused ja jõud ühendada, et edaspidine tegevus oleks sihikindlam ja tulemuslikum.

Minu kindel plaan on saada sellest sügisest Alpidesse hooajatööle.

.
.
Kohanimed kirjutatakse eesti keeles suure algustähega! Edaspidised keelevägistamised lendavad ajaloo prügikasti.
Lugupidamisega, Trip.ee

Soovitan proovida uuesti alates maist, kuigi siis hooaega ei ole. Kuid maist on piirid vabad ja eestlased võivad siin riigis lõpuks vabalt- st siis ilma tööloata, töötada.

No nii, kuna mai kuu hakkab lähenema, siis huvitaks, kas keegi juba uurib tõsisemalt Austriasse minekut?

Tere,
mina käisin kunagi talvehooajal Austrias, Tirolis hotellis tööl. See talv tahtsin ka minna aga ei õnnestunud. Nüüd ehk märtsis vist saan jälle tööle..
Kuskohast ise kuulutusi uurid?
Tervitustega

No tere tulemast siis uutele tööturgudele, eestlased! Paljudel minek ees või käsil või plaanis? :)

Tere!
Mina plaanin minna Austriasse elama (juba nädala pärast) ja selline hirm tuli praegu sisse.. ma ei tea kas ma olen midagi kahe silma vahele jätnud, kas kõik on planeeritud, peale selle ei tea mis kindlustused ma peaksin tegema ja kuidas on arstiabiga seal... oeh, liiga palju küsimusi :D
Äkki keegi oskab oma kogemustest rääkida Austriasse elama mineku kohta?
Oleksin jube tänulik :)

Tere. Põhi info leiad vast siit: http://www.eures.ee/austria
Endal plaan saksakeele kursustele minna ja järgmine aasta samuti Austriasse tööle ja elama minna.

Eelmine aasta saingi sinna tööle - küll prantsusmaale aga siiski suusakeskusesse. Loobusin, kuna Eestis olid lahtised asjad.

Plaan uuesti töös ja järgmine nädal lähen UK-sse vestlusele ja assesment dayl.-le.

See aasta enam ei loobu - no mather what lähen:)

Oled kohal, meriliis? Siin esialgu saad EU ravikindlustuskaardiga hakkama.