Töö/elamine Hollandis

Tervist. Kaalun võimalust tuleval suvel/sügisel Hollandisse elama/tööle asuda. Äkki keegi oskab nõu anda, kust ja mida otsida. Kuidas seal elamise leiab ja palju maksab jne. Olen väga tänulik igasuguse info eest. Ise olen 21 aastane keskharidusega noormees. Erioskused puuduvad, aga ühelegi tööle ära ei ütle. Tänud ette!

Tervist ka minu poolt!

On siis kindel minek/tulek juuni keskpaigas Amsterdami, seda siis juba suviselt Maltalt, kus sai veedetud poolteist kena aastat ning otsin Amsterdamis paika, kus ennast rohkem või vähem püsivalt sisse seada. Loomult olen vaikne, oma jauramised ära jauranud 28 aastne noormees, kes veedab väga vähe aega nelja seina vahel ning kes on avatud silmaringiga.

Otsin siis kas juba Amsterdamis korterit üürivat inimest-inimesi, kes sooviks mõnda aega kulusid veidi kokku hoida ning minu osa võrra rohkem endale raha kätte jätta või teise variandina siis inimesi, kes juuni keskel või varem hakkavad sama plaaniga Amsterdami poole liikuma.

Kui on huvilisi, olen nõus lahkelt lisainformatsiooni jagama, jätan oma meiliaadressi siia ---- tommy.hilfiger@mail.ee

Olge siis toredad!

Endiselt pakkumine jõus, kui soovid splittida korterikulusid, siis olen käsi juuni keskelt Võta ühendust tommy.hilfiger@mail.ee !

Ise arvatavasti liigun augusti alguses Amsterdami külje alla Amstelveeni 1-21 august ja hetkeseisuga otsiks samuti öömaja. Peale seda liigun aastaks Rotterdami õppima ja heameelega üüriks kellegagi koos mõne korteri. Kooli poolt pakutav 500€ variant on natuke kallis, et otsiks odavamat.

Vanust 21a.(M) Iseloomult lõbus ja viisakas ning suure/avatud silmaringiga. Meeldib tihti sporti harrastada mistõttu ei tohiks ka privaatsuse küsimusi tekkida e. olen päris tihti ära :) Ühesõnaga - igav ei tohiks hakata.

Lsainfo: ristokukk@hot.ee

Tervist :) Nüüd selle kuu lõpus on sõbraga kahekesi Hollandisse minek, lennuk maandub Amsterdamis ja esialgne plaan on minna Den Haagi, kuid kuna tahaks pikemaks ajaks kohapeale jääda siis oleks vaja kahele mingit töö-otsa, vanust meil 18 ja 19 eluaastat. Oskaks keegi hea inimene rääkida, et kuidas seal tööga ja selle otsimisega lood on või on kellelgi käpp sees kuskil? Peaasi, et palgast elaks kuidagimoodi ära :) Tänud!

Maru jama olukord on:S On saanud nüüd olla 1,5 kuud Den Haagis ning otsida tööd nii siin kui ka Rotterdamis aga tulutult..:S Ja nüüd silmitseme oma sõbraga tõsist reaalsust kuna peame oma üürikorterist välja minema kuuse alla..Ja pole raha liikuda nii edasi kui ka tagasi...!! Kui keegi saab abiks kuidagigi olla siis võtke ühendust..nõuanded on ka teretulnud:)!

Ette tänades!

Margo ja Tõnu +31685037677

pakun teile casa Robinot! http://casarobino.org/ küsige, saate seal ehk öömajale. Palju toredaid inimesi - nii kohalike kui mujalt. =)

Tere!

Kolin üsna pea ülikooli tõttu Hollandisse ning mul on olemas ka juba üürituba ühes majas. Seal on teised ka üliõpilased, vähemalt ma arvan nii. Igaljuhul oli interneti kohta kirjas : internet connection should be possible. Väga julgustav see just polnud ning mu järelepärimistele kv firma ei vastanud. Seega ma tahaks teada kuidas käib seal interneti ülesseadmine? Sellist varianti nagu meil siin 3G usb pulgaga vist pole, aga kaablit ei saa ju ka igale poole panna. Muidu maja ise on renoveeritud ja telefoniühendus võimalik. Võta siis kinni mida ma tegema peaks.

Aitäh!

Kui mõtled 3G usb all seda mobiiliinetrnetti, siis mul korterikaaslasel oli küll selle kaudu nett olemas. Nii et usun, et selline võimalus siiski on.

Holland on ikkagi niivõrd arenenud riik, et internetiühendus on garanteeritud küll igalpool. Kiirusedki Eestist tunduvalt paremad. Internett on kindlasti olemas nö "ühikates" (vähemalt meil siin Tilburgis küll kõikides) ja kui seda mitte, siis igal normaalsel ülikoolil on ikkagi suur raamatukogu (kuigi meil olid arvutid ka igalpool mujal üle campuse) mitmete interneti võimalustega. Igal internetipakkuja saadavust on võimalik kontrollida nende koduleheküljel sisestades oma postkoodi (milleks Hollandis on 4 numbrit ja kaks tähte). Levinud on ka Eestis tuntud kolmikpaketid. Tasuta internett on siin isegi McDonaldisi restoranides (lihtsalt võta oma laptop kaasa). Mõningad tuntud internetipakkujad firmad on siin Eestist tuntud Tele2, Ziggo jne (Google for more) Mobiilse interneti eest tuleb loomulikult maksta (ja see oleneb mobiilside pakkujast), aga see on alati võimalik kui olla lepinguline klient (st kõnekaardid ei pruugi võimaldada). http://www.mobieleinternet.nl/ annab esileheküljel mõningase hollandikeelse ülevaate isegi kui aru on saada vaid numbritest. Üleüldse on siin paljudele küsimustele vastuseks ingliskeelne Google. Lihtsalt "mobile internet nl" või misiganes muu küsimuse puhul annab NL koodi lisamine otsingusse palju abi.

Tere!

Sõbranna kolis aastaks Maastrichti elama ja ülikoolis käima, aga elukohta on seal väga raske leida ja hostelid täis broneeritud. Äkki kellelgi on infot elamise kohta selles linnas? Või tahaks endale seal üürilist võtta?

Aitäh!

Annan 15. juunist kuni umbkaudu 14. augustini 2011 rendile toa Rotterdami idaosas. Asub 20 minuti metroosõidu kaugusel kesklinnast, peatuse nimi on Oosterflank. Tuba sobib inimesele, kes otsib suveks soodsat öömaja: sees ei ole mööblit, v.a kardinad, vaip, väike kraanikauss, tool, külmkapp, väike riiul peegli ja lambiga, laualamp, nagi. Võin jätta sisse enda improviseeritud pappkastidest kaks riiulit ja kirjutuslaua, riidepuud, täispuhutavad madratsid :)

Toas on kaabelinternet (kaabel olemas) ja v6imalik on kasutada keldris asuvat pesumasinat ja -kuivatit (iga pesukorra jaoks on vajalik osta spetsiaalne münt, 50 senti tükk). Keldris asub rattahoidla.

Tuba on osa korterist, mida jagan kolme Erasmuse ülikooli tudengiga, kes on meeldivad ja vaiksed kaaslased (üks tydruk, kaks noormeest) ning räägivad head inglise keelt. Dusiruum, wc, rõdu ja köök on ka nende päralt. Köögis on olemas mikrolaineahi, pliit, ühised nõud, kuid puudub küpsetusahi. Kõik toauksed käivad lukku. Võimalik, et kolm korterikaaslast suveperioodil korteris ei ela.

Kuigi kant ise on vaikne, asub maja vahetus läheduses hulk kauplusi – toidukaubad, ilupoed, apteek, alkoholipood, rätsep, juustupood, söögikohad, kiirtoiduputka, rattapood, puuviljakauplus jne. 10 minuti rattasõidu kaugusel on Rotterdami üks ilusamaid paiku – järveäärne Kralingse plas, kus kuuma ilma korral ka päikest võetakse.

Toa hind kahe kuu eest kokku on vaid 350 eurot (tegelik hind 600 eurot).

Ühtlasi müün soodsalt ka oma ratast, selle kohta võib eraldi infot küsida :) Rattaga jõuab korterist linna umbes 35 minutiga.

Huvi korral palun helistada või saata sms numbril +372 5646 5424 v6i kirjutada aadressil tuulemuusika@hotmail.com. . . . Toimetus asendas siinses foorumis mittetolereeritavad numbrid tähtedega ja palub edaspidi postitajal endal leida see paar minutit vaba aega, et muuta oma postitus loetavaks võimalikult laiadele rahvamassidele (ka vanematele kui 30 eluaastat).

Tere!

Kas siin on kedagi, kes plaanib lähikuudel (august-september) Hollandisse tööle ja elama minna pikemaks ajaks? Linna suhtes eelistusi pole veel kujunenud.

N21

Uurisin et hollandis töötamiseks on vaja kõige pealt paberi asjad korda ajada. Vajalikud dokumendid selleks on siis pass või ID kaart,sünnitunnistus ja euroopa tervisekindlustuse kaart.Sünnitunnistus tuleks ära tõlkida.Siit ka minu küsimus et kes teab ja oskab vastata kas seda sünnitunnistust on võimalik ka hollandis kohapeal tõlkida? Ja sama küsimus ka euroopa tervisekindlustuse kaardi kohta et kas seda on võimalik ka kohapeal taodelda?

Ma nüüd vaidleks veits selle sünnitunnistuse tõlkimise koha pealt.Ma ise olen hollandis elanud pea 3 aastat ja tean et vaja on vaid passi.Kõigepealt tuleb leida mingi aadress endale kuhu saab kirjasi saata.Siis tuleb minna amsterdami ning seal asub koht nimega belastinilist või midagi sellist.See on migratsiooni amet.Sealt saad numbri kuhu helistada ja panna aeg kinni.Tavaliselt on järjekorrad ca.nädalased.Kui lõpuks aeg käes siis lähed samasse asutusse tagasi ja annad oma passi ning aadressi.Läheb ca.10 minutit ja saad sofinumbri.See on kõige tähtsam paber.Kui sa lähed tööle siis küsitakse seda alati.Sellega saad avada pangakonto ja vajadusel võtta endale liitumisega telefon vodafone-st.Muid tokumente pole töötamiseks ja elamiseks seal seal korda ajada.Kuid kui pole aadressi kusagilt võtta on ka muu lahendus.Amsterdamis on asutus nimega amok.Kui sinna minna ja seletada et tulid lihtsalt hollandisse ja sul ei ole kindlat aadressi siis nad panevad sinu eest aja sinna kinni ja saad ikkagi sofinumbri kätte.Kui selle kätte saad siis soovotan see kuskile ka üles kirjutada. Marko

Mina olin Rotterdamis üliõpilane. Linna sisse kirjutamiseks oli vaja notariaalset koopiat sünnitunnistusest ning apostilli, samuti kehtivat üürilepingut (st et on kohapeal olemas reaalne elupaik) ning kooli kinnitust. Aga tõlgetega sain korda alles pool aastat hiljem, sellest probleemi ei tekkinud. Euroopa ravikindlustuskaarti polnud vaja, aga üliõpilasena oli kohustuslik kohapealne ravikindlustus, mida ma rahalistel põhjustel ei teinud ja keegi aastaga selle puudumisele jälile ka ei saanud (õnneks ei vedanud ka tervis alt).

Tõlkimisega on vist nii, et ta peab sellisel juhul olema ametlik eesti-hollandi-eesti tõlk... Äkki Haagis on keegi?

Tervisekindlustuskaarti taotled Sa ilmselt Eesti Haigekassalt (mina tegin seda poole aasta pealt), aga võib-olla nad saadavad selle postiga Hollandisse, kui juurde maksad vm.

Tere, plaanime poisiga tulla Hollandisse tööd otsima. Oskab keegi tarkusi jagada kust peaks alustama töö- ja kodukoha otsimisega? Kui palju on sealsed üürid ning kas on keeruline leida midagi sobivat enda jaoks? Töö suhtes ei ütleks ära ühestki võimalusest.

Elu ja töötamine Hollandis

Sooviksin teada infot inimestelt kes elavad Hollandis. Soov oleks ise paariks aastaks sinna kolida, sooviksin täpsemalt teada kuidas on seal lood ilmaga , toiduga, kas hinnad on kallid ja kas korteri üürimine on väga kulukas või ei ole?

Oleksin väga tänulik igasuguse info ees

Elu väikese lapsega Hollandis

Meil perega (3a laps) seisab vist ees kolimine Amsterdami lähedasse linna. Mehel seal töö. Samas hetkel on väga palju küsimusi – eriti mis puudutab sinna lapsega kolimist – kuhu, kuidas lasteaeda? Keelebarjäär. Kodu leidmine jnejne. Oleks hea suhelda kellegagi, kes juba tunneb-teab elu Hollandis. Või kellelt nõu küsida teatud teemades. Andke endast märku palun.

Otsin toakaaslast Hollandis

Elan Hollandis Eindhovenis ja otsin toakaaslast et oleks odavam elada siin ja võin aidata ka tööleidmisel niipalju kui võimalik. Sugu pole oluline ja ise olen M ja 25.