Töö Havail

Tere!
Kas keegi on töötanud või töötab hetkel Hawail? Rääkige palun oma kogemustest töö ja elukoha leidmisel.

Tänan!

Kirjuta siin oma aadres, ja saan aidata nii tööga kui elamisega.Mis ood lavatsed teha?Anna aadres ja raagin koik lahemalt.

Ise elan Hawaii, Big Island-KONA.

Aga siiski, kuidas te mõtlete minna. Turismiviisaga illegaalina. Järelikult lühikest perioodi töötada, kuna ca 3 kuud max võib USAs ju viibida?

Kahju, et rahvas ei ole saanud siin soovitud vastust oma e-mailile. Hawaii on kindlasti unistustemaa ning ka paljude eestlaste ja eriti surfarite üks kaugemaid ja eksootilisemaid sihtkohti. Kellel täpsemalt soovi Hawaii kohta lugeda, siis Eestikeeles on ilmunud sellise pealkirjaga raamat nagu "Surf". Autoriteks surfarid ise, hind poes peaks olema alla 50 krooni. Usun, et see tekitab juba esimese tunde sisse :)
Kui "rioja" nimelisel kasutajal või mõnel teisel Hawaii Eestlasel on veel soovi teistega Hawaii elamise ja töövõimalusi jagada, siis andku endast siin foorumis märku.

Minul on ikka veel suur huvi Hawaii vastu ja oleksin väga tänulik igasuguse info eest, täna lõuna ajal lähen poodi seda raamatut otsima! Wise, kas sa oled ise Hawail töötanud?

Töötanud Hawaiil ei ole, küll aga surfan ning tean neid, kes seal käinud on :)

Tulge jah eestlased k6ik siia, olekski siin palju lahedam. Ise elan Oahu saarel, ausalt siin on mega. Ilm on soe, aastaringi ca 32C, no Eestisse tagasi ei kisu kyll miski. T66d ei ole raske leida kui on t66luba, oleneb muidugi kuhu saarele ja linna otsid aga t66ga rikkaks siin ei saa aga elab 2ra kyll. Lihtt66lise tunnipalk on u 10-15 taala. Aga oleneb mida teed. Yyrihinnad on v2ga erinevad. Toa saad yyrida alates 400-500 taalast kuus.
v6in vabalt aidata ja kysimustele vastata, kas siis siin tripis v6i messis.
Mu msn on ainult-sulle(at)hotmail.com

Kui kaua Sa ise seal olnud oled?Kuidas sinna sattusid?Võtsid seljakoti selga ja lihtsalt läksid?

olen 2 aastat siin elanud, niisama s6brannaga tulin, t2pselt seljakott seljas:D kylma eesti eest peitu. ma ennem olin 1 korra havail k2inud ja meeldima hakkas.

Seega illegaal või ikka ametlikult?

Kas töö-ja elamisloa taotlemisel tuleb raskusi?

ja oleksin ka tänulik igasuguse lisainfo eest Hawaii kohta:)

email: jouykas@hot.ee

Tere käisin see aasta Hawail J-1 viisaga, nüüd oleks talvel plaan uuesti minna tööle. Kas kõige targem on saatkonnast hakata tööviisat ajama, olen kuulnud et kui organisatsiooni kaudu ei lähe on suht võimatu seda saada ja kas see peaks olema see H2B viisa vist oli? Palun aidake, kindlasti keegi elab Hawail ja teab täpselt kuidas sinna saab:))

tsau...kle mul siin tydrukuga plaan Eestist vaata et igaveseks minekut teha..algul m6tlesime Hispaaniat, aga keelega raskusi..ma panen su praegu msn`i aga sa v6iks k6igile pikalt ja laialt rääkida kuidas selle tööviisa taotlemisega lood on ja kauaks selle saab jne..kindlasti k6iki huvitab. Kui me yhel ajal messengeri ei juhtu siis v6id midagi e-maili peale saata...kui viitsid...

sänx!

e-mail on muide allar.pedak@mail.ee
:P

üürihinnad on seal ikka tegelikult päris kõrged seega üksinda vast hakkama ei saaks, arvan mina, aga kahekesi kuluks jah mingi 400-500 dollarit nägu aga seda muidugi juhul kui saate 1000 dollariga korteri.Ja noh selline korter on üldjuhul muidugi stuudio või siis ühe toaline. Arvestama peab kindlasti kohese deposiidi maksmisega mis on siis teine üüri summa:) Kui oled tudeng on töö viisat hea saada, praegu isegi uurin kuidas nagu muudmoodi ka saaks ja pikemaks ajaks, ilmselt saatkonda õiget viisat tuleb taotlema minna:) Tööd leiab, aga muidugi peab endal palju tahtmist olema seal:)

Käisin ise selle aasta suvel Havail Oahul ja tahaks kindlasti järgmisel kevadel tagasi minna. Kuid nüüd juba pikemaks ajaks - aastaks, muidu ei tasu ära. H2B viisat on vist suht raske śaada, ise üritan viisat taodelda ettevõtte kaudu, kus suvel töötasin. Aga mul ka 2 sõpra, kes ei ole tudengid ja tahaksid ka kaasa tulla. Idasugune info Havaile mineku kohta on teretulnud.
Kuna korteriüürid on suhteliselt kallid, eriti Waikiki piirkonnas siis tasuks üürida suurem korter või majaosa mitme inimese peale, tuleb odavam. Kes oleks huvitatud, andke teada.
heela_mottus0410@hotmail.com

Ma arvan, et see töö leidmine on köömes võrreldes tööloa saamisega. Minimaalselt 6 kuud arvesta tööviisa saamiseks.

ikka, esmalt on vaja ju tooviisat, rahvas...aga see ei ole mitte kerge ja ajama peab seda Eesti poolsest otsast, koige kindlam. Aega votab see ka palju. Seal pool ise ei saa omale midagi tekitada. Kuidas plaanite tootada, kas mustalt? See on ainuke voimalus voibolla mingit tood selle lubatud 3 kuu valtel teha. Aga riskantne ja tugevalt mitte soovitav. Arvestma peab tosiasja, et usa on paksult illegaale ja mustalt tood leida yritavaid inimesi tais...sama kui tooandjad enam ei taha tooloata toojoudu palgata. Nii, et uurige enne hoolega kuhu ja kuidas minna, ehku peale voib orki lennata...(vahel siin postitusi lugedes jaab mulje, et osaliselt on inimestel tekkinud vale arusaam viisavabadusesest. See ei muuda turistile mitte midagi USA too ja elamisoiguste osas)Edu!

Hei, mul kindel plaan mai 2009 J1 viisaga Work and Travel programmi raames Havaile 3-4kuuks tööle/reisima minna. Teen seda läbi StudentTour´i. Neil päris head kogemused, mida meeleldi jagavad, kuid eks see programmitasu on päris kirves. Kuid kes tahab, see saab ... Otsustasin valida programmi, kus ei pea eelnevalt töökoht olemas olema, seega lähed kohale ja ise otsid sobiv. Ei pea ennast mingite lepingutega eelnevalt siduma kui päris täpselt ei teagi millega tegemist on.

Rõõmuga nõus jagama mõtteid/ideid jms mineku, oleku ja tuleku kohta- e-mail ja msn silja.charleen@mail.ee

Kas keegi oskab öelda, kuidas ja kui kauaks on võimalik saada töö-ja elamisluba Hawaiile. Plaan on minna aasta pärast, aga ei ole leidnud häid võimalusi, kuna pole enam üliõpilane.
Olen tänulik igasuguse informatsiooni eest. email: erko.matikainen(ät)gmail.com

Kui pole opilane Usa-s, abielus ameeriklasega voi tooandja poolt sponsoreeritud, siis ei saagi. Agentuuride kaudu vast saaks toole, aga kas just Hawaiile..

Nii, mine Hawaile, leia endale tööndja, kes on nõus olema sinu sponsor. Siis mine koju(sest tööluba sa USA s oodata ei saa) ja oota paberi ajamist, paberi ajamine võtab kaua aega, sina aga tohid olla USA s ainult 90 päeva, kui aga saad tööloa kätte, siis tagasi Hawaile ja ilusat elamist ja tootamist. Arvesta et kah tooluba eest pead laduma ilusa raha ja pead taotlema elamais luba ,mis maksab palju. Ära unusta et meditsiin Ameerikas on väga kallis(mina näiteks maksan iga kuu oma palgast $200 tervise kindlustus firmale(ülejäänud maksab minu firma) ja minnes arsti juurde ikka pead välja käia miinimum $20, specialist $30. Mamogrammi eest näiteks maksin ule $1000, vaatamata sellele, et on olemas tervisekindlustus firma, kes maksab osa kuludest, rentgen kopsudest $800. Rent ja kõik kaubad on palju kallimad kui mujal Ameerikas. Kui näiteks leiad tood kuskil baaris, siis selle raha eest sa saad oobida ainult rannas palmi all. Aga jah kõik sinu käes, sponsorit pead ise leidma(tooandja), kui just sa pole väga hea arst ja saad tõestada, et ilma sinuta nad seal hakkama ei saa.Siis saad kergemini leida endale mõni haigla, kes hakkab sulle sponsoriks.Nii et- ilusat olemist ja Hawaii nautimist!

Palun kõigil, kes on osalenud Work and Travel programmis StudentTour´i kaudu täita tagasiside küsitlus.
Küsitluse link
http://spreadsheets.google.com/viewform?hl=en&formkey=dEc3R3ZsOFNKRmVGdFRxQTN3cDF5Qmc6MA

Suur aitäh!
:)

Plaan on minna siis elama sinna kahekesi sõbraga.
Kas keegi oskaks midagi soovitada, kõik on oodatud.
Et mida kõigepealt orgunnima tuleks hakata?
Palju umbes seal elamine maksab?
Kuhu saarele minna jne:)

Aitäh.

Kõigepealt soovitaksin tutvuda viisatingimustega.

Viisatingimuste osas on USA üks raskemaid maailmas.
Kui kange tahtmine lihtsalt soojale maale ära kolida, siis vaadake parem Tai või mõne EU-sse kuuluva riigi saarestiku (Azoorid, Prantuse Polüneesia vms) poole. Isegi Austraaliasse on lihtsam saada.

Work & Travel USA programm on üks mõistlik võimalus, aga see on ainult 4 kuud ja pärast seda pead sääred tegema. Samas on see parem kui mitte midagi ja võib-olla peale seda ei tahagi enam niiväga :P

USA viisasüsteem on esiteks üle mõistuse keeruline, teiseks on tööandjale kulukas sind importida ja kui sa just ei ole väga väärt spetsialist või sinu erialal on piirkonnas tõsine tööjõupuudus, siis on odavam kohalik tööle võtta. Eriti kehtib see tüüpiliste "noortetööde" kohta.

Kel on tõsine huvi, siis soovitan Eleanor Turneri raamatut "Live & Work in the USA", see on küll UK kodaniku seisukohalt kirjutatud, aga viisatingimused on Eestiga praktiliselt identsed.

Havaile 2012 august või september?

Kas keegi on mõelnud või teate kedagi, kellel on kindel soov minna 2012 augustis või algaval sügisel Havaile tööle, elama, mingil muul eesmrägil? Ise soovin raudselt minna, kuid teeks seda meeleldi teiste kaasmaalastega! ;)

Kusjuures endal käis ka vahepeal selline mõte peast läbi:)

Väga lahe kuulda, ehk on ka teisi, kellel on sellised mõtted peas mõlkumas? Mitmekesi oleks kindlasti lihtsam ja ka huvitavam edasi mõelda. ;)

Tundub, et siin leidub päris palju inimesi, kes tahaksid Hawaile minna:) Tunnen ka selle vastu huvi. Kas olete ka juba midagi kindlat paika pannud?

Lähen ise ka see suvi ilusti Havaile, eesmärgiks on töötada ja reisida ning kuna olen tudeng siis lähen sinna StudentTouri kaudu. Kui kellegi on veel huvi minna sinna suve perioodiks tööle, siis võite kontakteeruda minuga eliska08@gmail.com või uurida infot www.studenttour.ee kodulehel. Vahvat mõtlemist teile :)
Päikest külma talve !

Havai Maui, kõik sellega seonduv

Palun kohe vabandust, et ma tõstatan teema, mis on siin läbi käinud on… AGA kõik ms ma leidnud on juba aastaid tagasi postitatud ja mul on vaja veidi uuemat infot.

Miljon küsimust:
Tööluba – kaua see siis umbes aega võtab ja mitu raha maksab
TÖöluba – Kas keegi teab ka selle saamise tingimustest?(ntks kui nimi on maksehäireregistris – see neetud asi püsib seal ju kolm aastat)
Kas tööloa peab kindlasti eestis ära tegema või on targem hakata kohapeal ajama?
Kui pikaks ajaks on tööluba võimalik saada?
Mul pole kõrgharidust, küll aga olen balletitantsija, millist viisat peaksin vaatama?
Kas on vaja mitut erinevat tööluba kui ma ntks tantsima sinna minna ei saa, aga saaksin ntks baari tööle, on seal vahet milline tööluba mul on?

  1. Kas keegi on seal üürinud korterit või tuba korterist?
    1. Milline on reaalne hind korteri/toa üürimisel? (ei ole oluline liigne luksus, küll aga puhtus ja korralikkus)

AITÄH juba ette, ma olen veits blondie, pole varem käinud seal ja niipalju erinevaid jutte kuulnud et segadus on pähe tulnud ja mnna tahaks suve keskel :)

Olen ka mõelnud StudentTouriga suveks Havaile minekust, seega oleks tore kellegagi koos mõtteid jagada ;)

Salpale..

Tööloaga on nii, et seda 99% tõenäosusega lihtsalt ei saa. Tegemist on USAga ja selles riigis nii lihtsalt need asjad ei käi. Ainus võimalus oleks ilmselt lapsehoidjaks tööle minna ja siis juba mõne agentuuri kaudu. Kohapeal keegi töölubasi ootetööna ei tee. USA saatkonnast saad tööloa, kuid sel juhul peab olema töökutse, kus kutsuja näitab ära miks tal justnimelt seda inimest vaja on..

Meil plaan maikuust alates 3 kuuks omal käel Havaid avastama minna. Ja praegu ongi väike segadus selle suhtes, et mis viisat teha. Olen aru saanud, et kui minna selle viisavabadusprogrammiga, siis EI TOHI tööd teha - kui vahele jääd, siis on trahvid ning aastateks USAsse sisenemise keeld peal. Samas tööviisa saamiseks peaks nagu töökoht ikkagi juba olemas olema ja USa poolelt paberid korras olema.
Nüüd viimasel ajal olen hakanud kaaluma varianti, et minna lihtsalt paariks kuuks Havaile olesklema ja "ära"elama. Olen erinevatelt inimestelt kuulnud, et u 500 doltsiga saaks 1 toa, kui 2kesi ühes voodis magada (võib saada kallima/odavama, kuid kommunaalid on juba hinna sees) ning toit ja elamine umbes sama mis meil, seega minu säästu-arvustuste põhjal peaksime kahekesi minnes umbes 1500 dollariga kuus hakkama saama? - see on nüüd see koht, kus ootan vastuväiteid :)
Aga mul oleks paar küsimust suurele ringile:
1) kui palju maksab autorent? (nt 2 nädalaks/1 kuuks)
2) Kas kellegi kaudu või kellekagi koos saaks üürida korterit/majaosa?
Tänud ette!

Läheks ise ka Havaile tööle, kas siis 3 kuuks või rohkem. Preagu olen Inglismaal tööl. Eestisse nagu ei taha enam üldse minna kui oled juba välismaal käinud. Tahaks ikka pigem minna inglisekeelt kõnelevale maale. Usa, Havai, Austaalia jne. Kõik sobivad. Kui kellegil mingit plaani siis võtke aga ühendust. Alguses saatke sõnum tripi ja siis vaatab edasi.

Lugedes kõiki neid postitusi ja viiteid mis siin on siis järeldan, et selle kauni saarestiku peale tööle ja elama saada on üsnagi keeruline. Seda enam kui on plaan seda teha nii- igaveseks. Pühiks Eesti tolmu jalgelt ja minek.
Ka endal on tekkinud selline mõte ja see hakkab juba ka kinnisideeks saama. Kõigist maailma paigust on just see kant jäänud kuidagi kõige enam sümpatiseerima.
Aga jah. Need viisad, tööload, küllakutsed jne. mis iganes on suht pika ja keeruka ajamise küsimus. OK. Las siis olla. Aega mul jagub.
Kuid ikkagi kui on olemas inimene kes oskab täpseid juhiseid anda ja ehk ka aidata töö ja elukoha leidmisega, siis võiks ühendust võtta : kaupokudu@hot.ee või Facebooki'i kaudu. Kasutaja mul Kaupo Kudu .

Tere!

Sooviksin väga saada informatsiooni võimalustest Hawaiile umbes aastaks tööle asuda.

Minu email on Heal.in@hotmail.com

Tere,

On samuti soov minna kuni aastaks Hawaiile elama ning töötama. Uurisin viisade variante USA saatkonna kodulehelt ja sealt suunas mind mind link ajutiste tööviisade kohta info saamiseks USA kodakonsus- ja migratsiooniameti kodulehele ja sealt leidsin listi ajutiste tööviisade kohta ning seal neid lugedes tundus mulle, et sobiksin kateooriasse H-2B (non-agricultural workers).

Kas keegi on selle tee läbi käinud ja ajutist tööviisat taodelnud ning selle ka saanud?

Kui keegi vähegi aega saab, siis saatke mulle informatsiooni maili peale liisa.maasik22@gmail.com

Tänud ette!

Havai

Tere, kindlasti on see teema siin juba olnud, aga kuna plaanin nii öelda oma esimest suurt Eestist ära minekut aastaks, siis valisin sihtkohaks Hawaii, nii et ma oleks väga väga tänulik, kui keegi oskaks kaasa rääkida sel teemal. Kui minna aastaks, kas siis peab olema kindlasti ka tööluba või saab ka niisama? Ja üldiselt, kus mis ja kuidas. Kas keegi on sama tripi juba oma elus ette võtnud ja oskab natuke nõu ja soovitusi anda? Igasuguse abi ja informatsiooni eest juba ette tänades!

seiklusvaim on silmades. Kui keegi ennast sättimas lähiajal sinna poole, või oskab asjaajamistel aidata, siis palun kotakteeru.!

Sama siin. No ikka 1 kuud suve. Polnud sedagi. Tahan ära alates järgmise aasta kevadest. Põnevad ideed, mõtted teretulnud. Ja Hawail oleks küll lahe elada ja töötada.

Tere!

Hakkasin ise ka mõtlema et võiks pikemaks ajaks eestist ära minna. Oleksin ka väga tänulik kui keegi juba koha pealt aitaks nati töö leidmisega ja elukoha saamisega

Tänud

Tere!
Kas keegi on töötanud või töötab hetkel Hawail? Rääkige palun oma kogemustest töö ja elukoha leidmisel.
Kõik kirjad on oodatud gmailie: reili.elina@gmail.com
Tänan!

Tere!

Oleks soov saada infot hawaiil töötamise ja elamise kohta, et kuidas ja mille kaudu see käib ja mis on plussid ja miinused? Kui kellegil on infot jagada siis võib ühendust võtta emailil: tjorwen@hot.ee

Kuna lugesin siin et pikema kui kolm kuud kehtiva viisa saamiseks peaks olema nö tööandja kutse siis tahakski teada et kas üldse keegi on saanud siit tripist niimoodi abi et jäänudki sinna vms? Ja muidugi endalgi käib see mõte läbi et Hawaiile minna aga lugedes kui keeruline see bürokraatia on siis ei tea kas tasub proovidagi.

Ma tahan ka minna! Kes läheb veel sügisel?

Mina otsin elamukrunti seal just praegu. :)

Kas kellegil on veel mõte soojas, et Hawaile minna?

sooviks ka infot rolts21@hotmail.com

Sooviksin samuti infot majutuse, töö ja muu kohta. Ei ütleks ära ka reisikaaslasest. Info sõnumitesse! :)

terekest. ka olen mõeld pikemat aega hawaile minna. kas keegi viitsiks veel siia või maili peale kirjutada kuda seal töö ja muude asjadega praegu on!! dude19@hot.ee ja ka reisikaaslased oleks tip top. kinni ei hioa siin miskit saaksin minna umbes 1-2 kuu jooksul :)

Tripikad räägivad
Soovitused välismaal elavatelt eestlastelt