töö Itaalias

Kas on võimalik leida tööd Itaalias ainult inglise keelt osates? Mis on palganumbrid ja kui palju kulub üürile ja toidule?

Kas on võimalik leida tööd Eestis ainult inglise keelt osates? Mis on palganumbrid ja kui palju kulub üürile ja toidule?? :-) Kui oskad sellele küsimusele korrektselt vastata, siis ehk viitsin pikemalt ka Itaalia töö teemal vestelda ;-)

On maid euroopas, kus turismipiirkondades saab ilma kohalikku keelt oskamatta tööd. Kas Itaalias on ka nii? Rahast rääkides oli mõte saada infot suhtarvudest. Olla kulutades mõistlik ja elades tagasihoidlikus elamises, et kui suur on järelejääva rahahulga kogus. Pool, kolmandik või neljandik palgast? Kui Eestisse lähen, siis uurin seda asja ja annan teada.

Minimaalset itaalia keele oskust on ikka vaja. Kasvõi selleks, et vajadusel iseenda õiguste eest seista saaksid. Palgad on turismisfääris väga madalad, eriti kui pead endale ka elamise üürima. Sõltub muidugi ka kohast. Usun et näiteks Küprusel on vaid inglise keele oskusega võimalik hakkama saada, Itaalias aga see nii lihtne ei ole.

Tänan kainestava teabe eest! Kas hr. mnjahil on ehitusalast infi? Konkreetsemalt huvitab plaatimistöö.

Tere Riim. Töötan ise ehitusvallas ja seepärast soovitaksin sul otsida tööd pigem põhjamaadesse, kus palgad tunduvalt kõrgemad. Ehituses on paraku endiselt laialt levinud ümbrikupalgad, immigrantidest töötajad pannakse elama kusagile ühiskorterisse, töötatakse sageli ka nädalavahetustel. Lisaks on umbes 50% ehitusturust maffia käes (tsement on nimelt kõige parem rahapesemise vahend). Peamiselt esindatud rahvused ehituses on siin albaanlased, marokolased ja ukrainlased. Kui oled kvalifitseeritud plaatija, siis nendest on puudus, kuid peaksid looma enda firma, kui tahad korralikult teenida. Paraku on firma loomine Itaalias suure paberivirna taga ning vaid inglise keele baasil nendest bürokraatia kontoritest lihtsalt läbi ei murra. Seepärast soovitan: teeni korralikult põhjamaades ja tule/mine Itaaliasse/teistesse soojadesse maadesse puhkuse ajal ;-) Kui tahad ikka Itaaliasse kangesti, siis otsi tööd Põhja-Itaalias (Milaanost - Bolognast mitte eriti allapoole). Edu!

Hea tunda abistavat suhtumist. Edu ja kordaminekuid Sullegi!!

Ise töötasin Itaalias , leidsin töö ilma itaalia keelt oskamata, tingimuseks oli, et õpin selle nii kiiresti kui võimalik. Seda kõike tänu kohalikele tuttavatele. Keelt hakkasin rääkima umbes kolme kuuga. Aga üldiselt jah, itaalias peab ikka itaalia keelt rääkima. Mul oli ikka kohutavalt raske seal alguses. Elasin Milaanos.

Töötasin üle kahe aasta Põhja-Itaalias ehitajana