Töö ja elamine Kreekas

Tervitus.

Olen siin täitsa uus ja ei suutnud leida sirvides siin enda küsimusele vastust.Aga loodan siinsetele rohkem kogenud inimeste abile.

Nimelt mõtlesin teha aastake pausi õppimise vahel ja olen nüüd uurinud erinevaid pakkumisi.Jäi silma üks tööpakkumine Kreekast.Palgaks pakuti neto 700 eurot.Kas see on normaalne palk, mille eest tasub ettekandjaks minna või mitte?Ja kas Kreekas on elamine kallis või on võimalik ka palgast midagi säästa, kui osata säästlikult muidugi elada.

Kellel on kogemusi ka kreeklaste endaga ja eluga Kreekas, siis kõik kommentaarid oleksid tere tulnud:).Ehk oskab ka keegi öelda, kui kiiresti saite nt kreeka keele selgeks ja kuidas suhtutakse seal naisterahvasse?

Ette tänades,
Monroe:)

Elan Kreekas paar aastat, keelt kuskil kursustel õppinud pole, aga saan hakkama siiski rääkimisega. 700 eurot on ausalt öeldes väga kehv pakkumine (eks oleneb natuke ka asukohast). Kui sa söögi ja ööbimise tasuta saad, siis elab ära ja saab ka natuke kõrvale panna. Üür üheses+kaheses stuudios on vähemalt 220 eurot ning poes on toiduained natuke kallimad kui eestis.
Olen ise naine ja töötanud ka erinevates kohtades siin. Baarides jne võib kohata vahel päris seksistlikku käitumist ülemuste või töökaaslaste poolt (kommentaarid jne), aga need pole tegelikult pahatahtlikud ja seda ei tasu lihtsalt tähele panna.

Aitäh vastamise eest kõigepealt:)

No pakkumine oleks agentuuri kaudu,mitte omal käel minek. Elamine on pakutud tasuta ja 1x päevas ka söök.Kutsutakse siis Peliosele ja reklaamitakse,et on ka hea tipp.
Mis see hea pakkumine siis juba oleks nt?

Oleneb ka, milline su töönädal hakkab olema, sest enamasti on heal juhul 1 vaba päev. Olen ise Kreetal ja näiteks siin saab üks tuttav baarman 1200 eurot + tipp (olenevalt baarist saavad head töötajad 2000 euri kuus kätte). Algajad muidugi peavad vähemaga leppima, aga kui on lootust tippi saada normaalselt, siis on põhipalgaks 700 ehk täitsa ok.

Inimsed!

Aidake palun!! Äkki suudate öelda mingi usaldusväärse firma nimi, mille kaudu võib Kreekasse tööle minna? Ja veel paar küsimust: milline töö võimaldab teenida 900 ja rohkem EUR kuus?

Tead, minu meelest ei tasu üldse kasutada agentuuride teenuseid. Kui sind huvitab restorani-baari töö, siis otsi netist suurimaid ja korralikumaid hotelle turistide rikkamates paikades! Parem töötada tavernates, seal saad rohkem tippi! Kui ise otsid, siis leiad kindlasti tööd. Kohale peaksid minema juba hooaaja alguses ehk mais. Siis on aega otsimiseks ja harjumiseks. Õpi selgeks ka käibesõnad, n. kalimera, kalispera, jasu, ti kanis, poli kala jne...
Küsi kohe ka sellist varianti, et hotell pakuks majutust, muidu see hakkab sulle maksma ca 250-400 Euro... Jootraha on vahel põhipalgast suurem, eriti kui leiad õiget kohta! Aga ega kerge see pole...

Ma soovitan ka ise kohale tulla, mitte agentuuri abi kasutada (ise tegin sama), hooaja alguses on alati töökohti piisavalt. Tuleb lihtsalt kõrvad lahti hoida ning ise tavernasid ja baare läbi käia.

Tuli siis minul ja mu sõbrannal selline hull mõte,et läheks kreekasse natukeseks ajaks.. Tahaks teada, kas hetkel on mõni eestlane näiteks Ateenas kohapeal, kes meid alguses natuke aidata saaks?
Tulla tahaks kunagi septembri keskel. tulek toimuks arvatavasti läbi berliini, nii tuleb kõige soodsam, nagu uurinud oleme.
Kõik , kes saaksid meid ükskõik kuidas aidata, palun võtke ühendust:)
Ette tänades, Crissy ja Kaisa:)

Aga kas tahetakse eestlasi, kes ei oska ühtegi sõna kreeka keelt tööle võtta ?
Tahaks ise sõbraga nüüd peale kooli lõpetamist kuhugi soojale maale tööle minna. Kreeka tundub suht ahvatlev, kuid me ei oska kuskilt alustada. kuidas saaks eelnevalt uurida töökohti ja pakkumisi. Ja äkki läbi neti lubatakse töökoht meile, aga kohale jõudes lasevad üle või nii.
Selles suhtes oleks läbi agentuuri kergem ehk, aga me ei raatsi neile suurt raha maksta ja elus on vaja seiklusi kaa. :)
Oskab keegi ehk aidata, kust vaadata tööpakkumisi ja millised need min. palgasummad võiksid olla?

Tahaksin teada, kas on keegi juhtunud sellisesse linna ja kuulnud Sin City Internet Cafe Bar'ist?
Ning kuidas on üldse Kreekas eluolud ja kui usaldusväärne seal on?

Mina just vaatasin CV keskusest Sin City Cafe Bar otsis ettekandjat baaridaami. Tahaks ka teada, et kas see on õige koht ja kuidas see sinna tulek toimub? Kui jõuan Kreekasse, siis kuhu ma edasi lähen, kus öömaja saan? Kuidas ma leian töökoha, elukoha? Töökohta tuleb otsida nagu ma aru sain, ise kohapealt. Kuidas ma seal liikuda oskan ja kuidas saan hakkama seal töö tegemisega, kui varasemad töö kogemused puuduvad?

!

Trip.ee palub postitajal kasutada suurtähti lause alguses!

Kas on turvaline naisel seal ringi liikuda ja kuidas on töökohtadega? Kas on ikka turvaline tööd otsida ja ringi liikuda või parseldakse kohe lõbutüdrukuks?

!

Järgmise kolepostituse Trip.ee kustutab!

Mõte on kiiremas korras Kreeka minna mingi 10 - 15 mai, niikaua lähme kahekesi,
oleks tore kui keegi midagigi soovitada saaks, varsti otsustame kas Kreeka või Küprosele kui minejaid veel on. Kui keegi on kohapeal, siis andke teada, tegelikult ka.
MSN : haapsalu_sun(at)hotmail.com

Kas on keegi Hanias kohapeal juba? Me 30.aprill jõüuame sinna, äkki võtaks ühendust mingi päev: marikamann@hotmail.com
Saadaks meilile telefoninumbri.

Et, siis küsimus oleks selles, et kas keegi on elanud ja töötanud Kreekas või on plaanis minna. Siis ehk lisate msni: catzyyy(ät)hotmail.com

Plaan minna 2 nädala pärast kreetale või küprosele, tööle ja elama, kellel veel plaanis? Lähme koos? Seltsis segasem.

Millist tööd teha plaanite ja kas inglise keelega saab hakkama esialgu?

Kui palju te raha kaasa võtate ja kus te algus plaanite elada? Kust te leiate koha, kust saab korterit üürida?

Minul ka siis selline väike plaan nagu enamustel siin, veeta see suveke Kreekas. Plaan minna juuni alguses, kuna siis pidi hooaeg hakkama. Plaan minna Rhodosele. Otsin reisikaaslasi. Kes huvitaud võib lisada msni pupa866@hotmail.com

Mul mõne sõbrantsiga samad plaanid-Kreeta.
Lisan oma msn: katzz5@hot.ee

=)