Töö ja elamine Norras

Tere kas on lähiajal norrasse tööle ja elama siirduvaid inimesi? Endal plaan minna kaksi ja tunneks huvi kas on veel minejaid või kaasa tulijaid?

Endal plaan norrasse elama ja tööle minna uuest aastast! Otsin ka kaaslasi,kel sama huvi!
Kas robotil juba mingi plaan paika pandud,kuhu minna ja millist tööd otsida?

Tegelengi hetkel töö otsimisega Norrasse. Lihtsaim viis oleks nii nagu mul senised otsingud näitavad ennast sebida kuhugi hotelli või restosse. Hotelli kohapealt muidugi see pluss, et kui õnneks läheb siis ju osad pakuvad ka majutust oma töötajatele-seega oleks mure väiksem. Kuid samas kui saab normaalse kamba kokku siis on vist mõtekam mingi korter või majaosa üürida. Otsin tööd üle Norra mingeid piiranguid endale ei ole seadnud. Kas sul on kindel töökoht juba olemas ja kas sa minemas üksi, kaksi... Ahjaa mina siis naine ja 23 aastat vana Tallinnast- kus kandist ise ?

võtsin hääletaja kord peale & ütles, et on ehitaja Norras, nimi Veikko - kas keegi on kuulnud, näinud. Tahaks kontakti saada.

Vanus ei oma mingit tähtsust! Kui ise hakkaja ja töökas,saad kindlasti hakkama! Kui tahad töötada vabrikus või mingil lihtsal alal,siis inglise keel on esmatähtis! Pead seda valdama vähemalt suhtlustasandil.
Mul endal ka plaan minna uuest aastast. Mingi kogemus Norras töötamisest olemas. Kui jätaksid oma e-mail aadressi,siis arutleks edasi.

Minu e-mail hangellica ät gmail.com

Kontrolli,kas andsid õige e-maili aadressi. Krjutasin,aga ei läinud läbi!

Plaan ka aasta alguses Norra minna. Inglise keel on perfektne aga ei ole mingisugust ettekujutust sealsest tööturust. Kui keegi raatsib infot anda siis kindlustus@yahoo.com.

Tere endal oleks plaan välismaale minna järgmine aasta. Praegu on sihtriikideks jäänud Norra ja Inglismaa. Kas on äkki kellegil juba mingi kindel plaan olemas kuhu minna jne, ise olen kokk ja otsiks ka mõnda koka kohta. Äkki leiaks ka mõne teise valdkonna esindaja kellel plaan nt kuskile hotelli või restorani suunduda.
Ootaks ettepanekuid ja mõtteid marek.joemaa@mail.ee.

Otsime ka sõbraga norra pingsalt tööd, ise olen seal juba ka olnud aasta tagasi. Meil ka plaan minna 2009 alguses, et võiks kambaga minna kyll :)
oo.my@mail.ee

tahan ka hirmasasti Norra tööle.Suvel olin juba 7 nädalat seal.Kas teil on kamp koos ja mingi töö leitud?

unustasin kirjutada et olen 29 a n

Kas Norras kokkadele ka tööd liigub praegu ? On kellegil kogemusi, nõuandeid ? Kas tasub näiteks Oslosse või Bergenisse minna ja kohapeal hoopis otsida ? Inglisekeelt räägin vabalt. nav.no pakutavaga olen kursis.

Andres

Eelmine aasta oli küll kokkadele mitu tööpakkumist, aga praegu ei oska öelda. Meil ka Bjorlis kokk eestlanna ja on väga rahul. Jõudu teile ja head uut aastat. 5174394 MEL.

Tere,

2 nooremat (22.a) ja 1 noorem härg (36.a) otsivad tööd Norras sadamades laadijatena perspektiiviga hiljem tööd leida deckhandidena kalalaevadel. Sellealane kogemus küll puudub, aga oleme väga musta ja rasket tööd ennegi teinud. Viimane koht Saksamaal 1500-pealises seafarmis, kuhu nõrgema närvikava ja kopsudega inimestele väga asja pole:)

Keeltest esindatud inglise, vene, saksa. Loomulikult, kui on võimalus tööd leida, siis tuleb norra keelt ka õppima hakata, sest nii palju tean, et norrakad (nagu iga teinegi endast lugupidav rahvas) peavad eriti lugu inimestest, kes nende keelt ka oskavad.

Kel võimalik infot jagada v teavad, kuidas tööd leida Norras, siis oleme väga tänulikud. Teate võib jätta siia v minu e-mailile villuj@hotmail.com

Tänades,
Villu

Kas on väga räige ? Olen pikemat aega Norrasse tööd jälginud. Lihtsalt ei vastata, sest Norra ei räägi. Nüüd üks tuttava tuttav pakkus kalatöötlemisvabrikusse kuskile mere äärde , eestlastega koos. Minnakse ühiselt autos, elamine tööandja poolt. On keegi kursis ja kas ca 140 NOK on enda mõttetult müümine ?

140 NOK? Mida sa selle all mõtled :)?

mõtlen et 140 kohalikku raha/ tunnitasu.
Töötunde kahes nädalas miinimum 60 h.

Eks arvestage ise..Kui miinimum on 60 tundi nädalas...siis keskmine tundide arv kuus on 120. Korrutame tundi arvu tunnipalgaga ja saame ca 16 000 Nok-i. Ärme ka samas unusta, et sellest 140 Nok-ist arvatakse maha ka tulumaks. Keskmine tulumaksu protsent varieerub 28 kuni 36%-ni.
Keskmine netopalk tuleb siis ca 12 000 nok-i kuus. Lisame kulutustena transpordi, toidu ja joogid.... Ega eriti palju seda raha pole tõesti. Olen rohkem kui kindel, et seal KUSKIL MERE ÄÄRES on ainult üks pisike jOKKERI tüüpi pood, kus on päris kirved hinnad.
Samas ka kohe kindlasti peaks ka täpsustama elamistingimusi, kuna vabalt võib juhtuda, et topitakse 3 inimest ühte pisikesse tuppa.
Aga kui on valida sellevahel, et mingigi töö Norras või siis muu töö Eestis....Eks Lugupeetud Chino2 teab ise ikka paremini, et mida on kaotada ja mida võita.

Hilsen H.

140 NOKi tunnis ja prii elamine pole just halb pakkumine, samas 120 tundi kuus pole just palju. Tulumaks tuleb arvatavasti 36 ja toit külapoes on kindlasti kallis. Tavaliselt sellised kalatöötlemised asuvad norra urgastes kus pole mitte midagi peale kivide ja veidrate inimeste. 120 tundi tööd jätab palju vaba aega.
Inimene , kes on harjunud sõprade ja perega peaks mötlema hoolega mida sinna otsima minna. 140 NOKi tunnis kindlasti rikkaks ei tee. Ühine trantsport teeb inimese elu , kes on harjunud liikumisvabadusega ka väga piiratuks. Samas inimene kellel pole kohustusi ja midagi paremat teha vöib endale väikese seikluse lubada ja oma arvamuse kujundada.

Tänud vastajatele. Uurisin vahepeal, et jah koht on täielik kolkaküla permanentselt viletsa suusailmaga ja tõesti, tõesti kohapeal on 1 pood 2 km. kaugusel. Samas inimesed, kes seal varem töötanud lähevad autoga ja see poeasi ei pidanud siiski probleem olema. 60 h. nädalas on miinimum tööaeg, sest reeglina pidi tööd ikka rohkem olema. Elamine on mingi maja, kus igaühel väike tuba ja ühine köök. Agaramad võtavad koristusülesandeid õhtuti, et rohkem raha teenida.
Makse makstakse Eesti töölepingu põhjal ja kohal võib olla max 3 kuud. Reisikulud tuleb endal kanda, aga mul on Tallinki kinkekaart, millega saame soodsalt Stockholmi.
Minek on järgmise kuu algul, ma hetkeseisuga ikka proovin ära selle orjatöö ! 3 kuud on tegelikult lühike aeg ja suveks kodus tagasi.

Te ärge kujutage ette et Norrasse kõik saate. Seal on inimestel omalgi töögfa kitsas. ma isetöötan ehitusel ja hetkel olen 1,5 kuud kodus olnud kuna tööd pole. Firma on päris arvestatav kus töötan. Paljudel tuttavatel on sama keiss. Eks kevadel läheb paremaks.

Ehitus ehituseks, aga kas ka Kokale tööd seal saab? Olen 20 aastane 2 aastase köögitöö kogemusega. 1 aasta a.la.carte, 6 kuud kohvikus ja 6 kuud pizza teinud. Ja kõik ühes firmas. Siinsed lood on normid aga kohapeal püsimine hakkab juba üle viskama. Tahaks keelt praktiseerida ja näha maailma/kultuuri. Leidsin cv-keskusest läbi Unic Management OÜ tööpakkumise, ei tea, kas tasub läbi selle firma minna. Muidugi esialgu oleks see kindlasti kasulik ja kogemusrohke ettevõtmine aga edasi saab juba omal käel mindud.
Kokapaberid saan ma 5.märtsil ka alles kätte, nii, et Aprillis või siis suve kuudel võiks maailma avastama minna. Kui kellegil on käpp sees, siis võib minuga kontakteeruda: ssaannder(at)gmail.com
Kes tahab minuga seda plaani rakendada, siis võiks ju selle teo ära teha.

Oleks soov koos sõbraga Norra tööle minna. Olen töötanud varem ehitajana Norras ja ka Eestis samuti olen töötanud köögimõõbli paigaldajana ja kummiboksis. Olen aus, töökas, kiire taibuga ja alkoholiga probleeme ei ole.

No, ma ei saa aru, miks kõik nüüd Norrase jooksevad? Kui te norra keelt ei oska, siis pole Norras midagi teha, sest umbes 25% norrakatest oskab inglise keelt ja see on ka ainult nooremast põlvkonnast.

Kas keegi, kes Norras elab võiks anda mulle umbkaudse pildi kulutuste kohta. Kui palk on 40 000 eeki kuus kätte, korteri yyri maksab firma, siis palju kulub ylejäänud asjade jaoks nn. elekter, interneti yhendus, kyte, prygi… Ning palju umbes kulub söögi peale yhele inimesele.

Ja kas sellest palgast oleks võimalik ka midagi kõrvale panna. Palgapäevast palgapäevani võib ju eestis ka elada, selleks ei pea Norra minema. Yritangi nyyd teha enda jaoks õiget otsust , kas jääda kesise palgaga Eesti või mõneks ajaks ära minna.
Tänan , kes viitsivad ja vaevuvad kirjutama.

Mind hämmastab palganumber, mida esimest korda siia tulijale pakutakse. Ise töötan hotellis ja suvekuudel kui tööd palju on, ei küündi palk miinus maksud küll sinna poolegi. Aga kulutustest nii palju, et kõik oleneb sellest kuidas kulutama oled harjunud. Meid on kaks ja söögi peale üle 3000-4000 kuus ei kulu, tegelikult jääb see summa ikka tunduvalt alla poole. Samas olen lugenud postitusi siit samast, et vähemalt 6000 nokki tuleks söögi peale arvestada. Arusaamatuks jääb, mida see üür sisaldab, mida firma maksab?? Selle sees tavaliselt ongi prügi, mõnedel juhtudel ka internet ja küte on suurelt osalt elektriküte. Seega siis eeldan, et elektri peale ikka kulub üht-teist (oleneb jällegi köetava pinna suurusest). Aga sellise palga juures on see tühine summa. Mis ma lõpetuseks oskan öelda: kui palk nii hea, siis anna aga tuld. Mõistliku kulutamise juures säästad tuhandeid.

Kahjuks selgus, et see on ikkagi bruto palk.

Norras on tegelikult vaadata ja teha palju ilma norra keeleta.

Kui sa pead silmas Norras töötamist ilma norra keeleta, siis on sul õigus. Norrakeele oskus on mõistliku töö saamise eeliseks ehk õigemini öeldes eelduseks.

Kui rääkida norrakate inglise keele oskusest, siis minu kogemuse kohaselt oskab 98 % norrakatest inglise keelt. Võimalik et sa elad mingis huvitavas piirkonnas, aga "tavalises" Norras on inglise keelega probleemivabalt voimalik hakkama saada.

Meil kulub söögi peale ca 6000 nokki (3 last ja 2 vanemat), elektri peale ca 2000 kuus koos nettleiega (elame suures majas ja kytame elektriga), internet on meil odavaim ca 299 nokki kuu, telefonid mõnisada, viasatile läheb paarsada, lisaks veel NRK litsents.

Mingisuguse seaduse kohaselt peab elamispinna yyrisumma sisaldama koiki kulusid, st yyrnik ei tohi juurde maksta muud kui elektrikulu (voimalik et ka vett, aga meil on oma puurkaev). Meie oleme tellinud lumekoristuse ise ja norrakatest sobrad on pehmelt öeldes yllatunud, et maja omanik seda kinni ei maksa.

Lisaks automaksud ja kytused jms, mille peale sul ilmselt ei kulu. Arvesta siis mingisuguse transpordikuluga (jälle oleneb piirkonnast ja töö-kodu vahemaast).

Kui låhed selle vahendusfirma kaudu, siis saad raudselt rahas pygada, sest Unicu reklaamis øeldakse, et søit ja majutus, toit on tasuta. Seda see kindlasti pole, sest køik arvestatakse sinu palgast maha ja palka saad muidugi eesti kroonides, mis on kohe kondlasti mitu, mitu korda våiksem, kui saaksid nokides, aga alustuseks ehk aitab, kui sul enadal mingeid tuttavaid ees pole, 1.a.vøid ju selle firma kaudu minna, aga siis pead ise otsima edasi, sest neil on ainult 3kuuks vist lepingud. Kokkadel peaks Norras våhemalt tunnitasu algama kuskil 130nokist, -vøin ka eksida muidugi, aga eesti rahas saad ehk kåtte 75eek. Ma tegelikult enam ei teagi, palju nad nyyd maksavad inimestele, aga teenivad nad håsti Eestist saadetud inimeste pealt. Siin Norras on våhe hotelle jårgi jåånud, kes selle Unicuga yldse tegemist teevad, nii, et ise tead. Elan ise juba 3.a.Norras ja selle firma kaudu tøøtavad veel møned mu tuttavad, aga enamus on køik ise omale siin tøød vaadanud ja saavad hakkama. Tasuta pole midagi siin. Edu sulle.

Tere!

Kolin august 2010 Oslosse, kuid päris aus olles ei tea ma Oslost ja Norra elust üldiselt mitte kui midagi.

Hakkan õppima Arhitektuuri ja Disaini koolis aadressiga Maridalsveien 29.

Otsin elamist. Kõige esimene küsimus oleks kohe, et kas 2600 NOK on üldse mingistki otsast reaalne summa üür+kommunaalid? Saan 350€ stipendiumi ja ega eriti seda raha juurde kusagilt ei tule :S

Lisaks et olen äärmiselt vähenõudlik elamise suhtes. Vajan vaid kahte asja: puhats ja korralikku duššinurka ning voodit. telekas-köök-diivan-malelaud-jne ei ole olulised. Oma korteri kööki olen ma nelja aasta jooksul 2 korda kasutanud ning telekat ei ole ma viitsinud isegi stepslisse pista. Arvestades oma väikeste nõuetega elamisnurgakesele loodaks ise küll, et saan 2600 NOKiga hakkama??!!

Aga Oslokad… kas ma olen liiga optimistlik?

Ning kui keegi tahab ise mulle mõnd tuba või voodit üürida, siis heleri@windowslive.com

Olen mitmekülgsete oskuste ja suurte kogemustega ehitaja. Töökogemust 22a. Töötanud Norras aastatl 2004–2006.
Otsin võimalusi et uuesti Norrasse tööle minna.
Minu töödega on võimalik tutvuda siin:
http://public.fotki.com/urmas38/
Kontakt:lenny001@hot.ee

Kas keegi teab, kuidas saaks Norra tööle? Kust peaks tööd otsima? Kas on olemas netis Norra tööturu lehekülg? Näiteks nagu Soomes: www.mol.fi jne. Huvi pakuvad siis talutööd, koristamine jne.

Töökuulutusi leiab www.finn.no lehelt. Samas proovi ka www.nav.no www.adecco.no www.manpower.no www.rettbemanning.no

lisaks Unimogi mainitule veel www.zett.no

Elku87,

Kas leidsid omale elamist? Ma nimelt suundun ka Oslosse õppima (muusikaakadeemiasse) ning uurin elamis - ja arvatavasti ka töötamisvõimalusi...

Lähen ise 16.september Aalesundi, sain toa kesklinna( Keiser Wilhelmssgate) korterisse ning proovin koha peal tööd leida kalandusvaldkonnas. Lõpetasin siin alles Maaülikooli baka ja tuli mõte minna ära, õnneks on sugulased ees.

Kui otsite tööd, vaadake amdirect.no See on kohalik tööjõu vahendus firma, mis tegutseb enamasti Molde-alesund-Kristiansund sektoris. Betoneerijatest kokkadeni! Ise töötan selles firmas vahelduva eduga (reisisin ringi) 4jas aasta. Ühtegi paha sõna öelda pole, palga laekumise järgi võib kella õigeks panna, tööriided ja vahendid nendelt, kindel tunni palk, mida paar korda aastas osava jutuga tõsta õnnestub, elamine nende poolt, kuid üüri maksad ise(ca7500nok). reeglina on net igas korteris või majas ja kui ei , siis saab kontorist neti pulga.Kõik on ametlik, seega siis puhkuse raha ja igal aastal tulumaks tagasi. Ise olen ehitus sektoris(sisetööd), kuus teenin ca18000-20000nok, millest on üür juba maas, uustulnuk võib arvestada ca 15000 kätte.
Kui kellelgi on küsimusi, andke julgelt tulla jantsberg_7@hotmail.com

To: jantsberg 27/06/2010 - 15:46.

Tere

Ei leia ühtegi tööpakkumist sellelt lehelt http://amdirect.no/
Kuidas töö leidmine nende kaudu välja näeb?
Olen seni aru saanud, et kohaliku keelt mõistmata tööd Norrast ei saa.
Eriti veel kui kogemus ja või eriharidus puudub.

15000nok on muidu hea palk näiteks võrreldes Küprose 800 - 900 eur,
millest läheb maha veel üür 500 - 700 eur enamasti
Või kui võrrelda Eesti palgaga 320-500 eur millest maha läheb 320+ eur juba üüriks ja muudeks maksudeks.

Norra keele oskus on suur boonus, sellega kaasneb automaatselt suurem palk ja hüved. Suurepäraselt ajab inglis keel asja ära, sest enamus kohalikke räägib kenasti inglist, iseasi kui mõni jonnib:) ja põhimõtteliselt ei räägi, kuid õnneks on selliseid vähe. Helistan lähipäevil kontorisse ja uurin, mis selle kodulehega on. Igatahes annan siin teada, juuli lõpus saavad suvepuhkused läbi ja siis on ehitajaid, betoonivendi vaja.

Igaahes annan seda ka siin teada, mis ameti mehi-naisi hetkel vaja oleks...ehk saan kedagi aidata!

to jantsberg. Tervist, kas vene keel ja soome keel ei anna mingeid boonuseid , suhtlen normaalselt inglise, soome ja vene keeles, norra keelt veel ei oska! Olen ka huvitatud pakkumistest. Plaan saabuda sinna kuskil 15-20 juuli!
Tauno!

Soome keelest küll tolku pole, venest niipalju, kui et saad kohalike poolakate ja venelastega suhelda:) Hea inglis on piisav. Suhu kanti plaanid minna?

Keeltega siis selge! Tahaks Oslosse, aga eks siis reaalselt peab liikuma sinna kanti kus on töö! Esmalt maandun Oslosse ja siis vaatab edasi!

Lugesin siis, et 60 tundi nädalas, see on 240 tundi kuus ja seda 24000.- eekuse palgaga??? Eestis makstakse ju 160 tunni eest kuus sama palka. Hindade vahe ehk siis elukallidus on aga hoopis midagi muud.

to: secumen 02/07/2010 - 08:12.

Eestis 160 tunni eest 24000 Õ͜Õ
ei ole sellist palka näinud.
Ennem saab pool minimum palka ~ 1900 eek 160 tunni eest. Näiteks Tarmeko maksis nii vähemalt enne ärakolimist.

Küsimus selline, et kas keegi teab kuhu põõrduda Norras kui tekib töövaidlus küsimusi lepingu üle. Minult võeti alusetult maha palgast üür ja teatud maksud.
Tänud abi eest.

Loomulikult vøetakse sinu palgast maha nii yyr kui tulumaks, midagi pole tasuta,see ju selge. Kas oled Eesti firma all tøøl vøi Norra? Elan juba palju aastaid siin Norras ja mitte keegi ei maksa sinu eest sinu elamist ega muid asju, see peaks ju igayhele selge olema. Aga kui tekkivad tøøl mingit probleemid, siis ma arvan,et vøid køigepealt nav.no poole pøørduda vøi kohalikku maksuametisse, alati aidatakse.
.
.
.
Trip.ee lisas suured algustähed lausete algusesse ja tühikud peale kirjavahemärke!

Tere, see koduleht amdirect.no ei ole neil kasutusel vist ? :d

Point on selles, kui sinu lepingus puuduvad need punktid ja meil ei olnud juttu tööandjaga sellisest asjast, et kui sa lahkud katseajal omal soovil, siis on meil õigus võtta sinult toidu kulud ja ja minu sõbra poolne majutus maksab sulle ka nii, kuidas sõber heaks arvab selle 1 toalise eest. Asi pole rahas, asi on selles, et miks siis kohe ei või sellest jutustada ja lepingusse need punktid viia, kui sa lahkud, mitte nii, et ok, nüüd sa lahkud ja me tahaks seda ja seda tagasi saada, millest pole juttu olnud. Töötasin kokana ühes restoranis kuu aega, aga kuna ülemuste suhtumine töötajatsse andis soovida, siis lahkusin omal soovil. Nüüd olen ühes teises hotellis, kus on kõik korralikult kajastatud allkirjadega.

Tere! Plaanin siin lähiajal ka Norra tööle siirduda, seega mõned küsimused heale foorumirahvale. Nagu aruteludest aru sain, oleks CV-de saatmise asemel mõistlik ise töövahendusfirmade ukse taha ilmuda. Kas seal aga ingliskeelega hakkama saab ja ilma soovitajateta lootust tööd saada on? Ja kas oskuse kohta ka alati tunnistus olema peab? Ise hiilin kohta ehitusse (ka keevitamine) ja kui seal kitsas, sobib ka lihttöö.Millal kalakasvatuses kõrghooaeg on? Kuna plaanin tulla autoga, siis kas Norras automaks ka on ja mis suurusjärgus? Oleksin tänulik iga viite või nõuande eest, meiliks on olev20@hot.ee.

Tere. Olen N 24. Elan praegu lõuna-Norras, aga on suur soov tulla elama Trondheimi. Kõige suurem probleem on elukoha leidmisega. Ja kuna olen üksinda, siis oleks väga meeldiv, kui saaksin üürida toa kellegi seal elava eestlase juures.
Kui kellegil on pakkuda midagi, siis andke märku :)

Tere, kas keegi töötab ka hotellis? Andke märku kui on vaba housekeeperi töökoht :) Olen eelnevalt töötanud Norras hotellis 4 kuud tubade koristajana, kaasa saaksin ka hea soovituskirja. Inglise keele oskus. :)

Tere. Kas keegi siinsetest elab ka juba Trondheimis?
Ise jõudsin siia eelmine nädal ja nüüd peaks hakkama tööd otsima, aga mõnikord oleks vahva suhelda siin ka eestlastega;) Andke endast märku:)

Tere,

suur plaan on minna välismaale tööle. Rohkem eelistan ikkagi Rootsi või Norra, kui Inglismaa. Oman kokka haridust ja kõrgharidust IT alal, milles ringlen juba 4. aastat, koka töö kogemus on 3 .aastat. Kui raske on leida tööd IT alal ja kas peab pöörduma agentuuride poole või ise otsima, käia koha peal või vaadata Norra cv lehtesid, millest muffigi aru ei saa.

Parimat,
Stanislav

IT alal raske õelda kuna ma arvan, et pigem pead oskama norra keelt kui jus kuskile rahvusvahelisse firmasse ei satu. Kokad saavad inglisekeelega kenasti hakkama Norra köökide, kuna 90 protsenti mulle tundub on nagunii kõik kokad väljamaalt.

:) Kuule, ma alles nüüd nägin su postitust. Ma leidsin endale pooleks aastaks elamise. Sain SiO kaudu ühikasse. Lendan Oslosse paari päeva pärast, aga sellegi poolest võiks võibolla midagi Oslos ette võtta? heleri@windowslive.com
.
.
.
Lause algab suure algustähega!
Trip.ee

Hei! Kas keegi ka lastega Norra kolinud – endal 2 last ja mees pidevalt seal tööl, et kas kellelgi on kogemusi jagada?

Me kolisime imiku, lasteaialapse ja koolilapsega mõned aastad tagasi. Kogemusi on kuhjaga.
Jagan ka kui teaks täpsemalt mida jagada. Soovitan Pereklubisse piiluda, seal on norrakatel oma teema ja lastest käib enamsti jutt.

Homme õhtul lähen üksi autoga ja ootaks meelsasti seltsi, kellega küttekulu jagada :)

Tere,
Soov oleks leida Norra Oslosse tööd, nt hotellikoristus.
Elamine oleks olemas Oslos
Kas keegi äkki töötab seal koristus alal ja on äkki pakkuda tööd?
Terv.

Tervist milline oleks õigem valik: 1.Unicmanagement 2.Jobnorway 3.Eures
Parim variant oleks muidugi kellegi kaudu otse tööle saada eelistusega hotelli töömees (handyman) praktiliselt sama tööd teinud pea 2 aastat UK-s

Minu teada Eures ei kuulu samasse punti teiste sinu poolt nimetatutega ehk Eures vahendab kontakte ja ei võta kedagi ise tööle. Selles mõttes on Eures neist kõige parem, sest siis saad otse tööle. Eurese lehel on need samad töökuulutused, mis Norra tööturuameti lehel.

Küsiks samuti it-alaseid töid (n. programmeerimine) norras. Kas keegi teab öelda, millised palgad seal võivad olla? Eelistaksin mõnesse suuremasse linna (Oslo, Trondheim, Bergen, Tromsø, jt) või selle ligidale. Elamistingimustest niipalju, et piisab vaid väikesest toast koos pesuvõimalustega ja internetiga. Arvata on, et Norra keele oskus on vajalik, kuid mis seal veel tavaliselt nõutakse?

IT alaseid tøøpakkumisi saad vaadata alljårgneva lingi abil. Kokku 762 vabat kohta.

http://www.finn.no/finn/job/fulltime/result?keyword=&EXTENT=&JOB_CATEGORY%2FCATEGORY=5409

P.S esmajårjekorras nøutakse riigikeele oskust.

Tere!

Nimelt on plaan minna praktikale Norrasse, hetkeseisuga Tromso.
Kuna praktikaga seoses pean ise omale elamiskoha vaatama, siis palungi abi, et äkki keegi oskab soovitada midagi, mis ei ole väga kallis, mingeid linke ühikatest v odavaid kortereid jne…

Suur suur aitäh!

Keskmine hind on ca 4500 nok…odavaim elamispind oli 2500 nok..
Aga eks oma silm on kuningas. http://www.finn.no/…tings/result?…
MvH H.

Lisaks IT too kohta.

Suuremates firmades Oslo kandis (Statoil, Hydro) tootab inimesi IT alal, kes ei raagi norra keelt. Oleneb kohast, eks nad soosivad selle oppimist. Osad on toodud tytarfirmadest yle, aga eks seal ole muid ka. Vahest jaavad silma IT alased inglise keelsed tøøotsimiskuulutused.

http://www.aftenposten.no/jobb/jobbsok/, siis pane linnuke IT/IKT/Telekommunikasjon ette. Hetkel on mitmeid inglisekeelsed tøøkohti selles vallas. Ma muidugi ei tea, milline sulle sobib.

www.finn.no vali: JOBB-> Alle stillinger-> Siis Kategori alt linnuke IT ette, keri alla ja vajuta Søk (tahendab otsi). Tuleb palju vasteid ja moned ka inglise keelsed.

Palgad soltuvad vaga haridusest, kogemusest jms. Kui vajatakse magistrikraadiga inimest, siis vahemalt riigisektoris alla umbkaudu 350 tuhat NOK aastas ei tohi maksta. Tapsemalt kull IT kohta ei tea.

Tere kõigile,

Sattusin üle pika aja trip.ee-sse. Mõtlesin, et uurin, kuidas võimalused Norra töölesaamisega hetkel on. Tean, et ega neid ka masu puudutamata ei jätnud ja väiksemates külades endilgi tööga väga kitsas oli. Kuidas olukord täna on? Otsin vennaga vaikselt tööd ja Norra paistab palkade ning keskkonna poolest kõige parem olevat. Ise oleme varem Soomes ja Saksas töötanud ehitusest sigalani,

Igaljuhul sooviks leida Norras mingi tööotsa. Tööga pirtsutama ei hakka. Kui teate, kust midagi saada on, siis oleksin väga tänulik. Mööda neid tööportaale olen ka kolanud ja 30sse kalafirmasse oma jutte saatnud ning läbi helistanud, aga see tegevus väga ei toida, kui ikka kellegi tuttav või väga vajalik spetsialist pole.

Keeltest inglise, saksa, vene, vähe soome keelt ka.

Minu ja venna tegemistest näeb siit:

http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=237301&id=680889448

http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=170579&id=680889448

http://madmenexpress.wordpress.com/

Tervitades,
Villu
51 051 30

Villu,
mina hetkel masu ei näe. Eks oleneb sektorist. Kiika ikka mõned korrad nädalas koik need portaalid, mis enne mainutud on üle. Google translator Chrome brauseris on vast norra keelsest tekstist aru saamisel abiks kui norra keelt ei oska. Kui soov teenida ja raha kõrvale panna, siis soovitan Oslost eemale hoida, üüriturg on täitsa laes.

Kui tööga ei pirtsuta, siis ma usun, et kindlasti leiate tööd. Lihtsamat tööd on palju ja norrakad pirtsutavad kõvasti :)
NAVis on natsa raske navigeerida kui norra keelt ei oska, sel lingil on kohe otsing olemas: https://www.nav.no/sbl/stillingssok/enkelt.do

PS: Kui enne Norras töötanud ei ole, siis tehke oma CV'd VÄGA ilusaks ja lisage varasemast soovitusi ja korralik kaaskiri. Nad suht skeptikud väljast tulijate suhtes ja kui on kehvad dokumendid, siis läheb tavaliselt "ei huvita" virna.

See viimane variant on päris hea :) , soovitan ka seda skeemi, aga CV d ma küll uhkustama ei pane - pigem pean ausust asjakohaliseks st yle oma varju üle hüppama ei hakka. Minge mägede vahele, vastasel juhul kaotatade raha väga palju ja selle investeerimine oleks Eestis mõtetu juba.

Sebra2- ega liialdada/valetada ei ole muidugi mõtet, seda ma ei mõelnudki. See oleks ikka väga rumal start. Lihtsalt et ei oleks vigu dokumentides ja oleks korralik ja informatiivne. Neid saite on küll, mis aitavad Cv-d ja kaaskirja vormistada ja tahtmise korral leiab ka kellegi, kes mõnesaja krooniga (maks) inglise keele/norra keele korrektuuri teeb. Norrakad hindavad korrektsust, ei ole mõtet oma võimalusi laiskusega ära lörtsida.

Villu, väga lahe blogi! Jääb arusaamatuks, kuidas teil selle hullu töö kõrvalt jäi veel aega midagi kribada! Edu Norras!

Hooaja töö välismaal,eelistatuim oleks Norra.

Sauki, kas keegi oskab nõu anda, kuidas saaks või kust saaks infot Norrasse hooaja töödele. Ma mõtlen ikka reaalselt, kust küsida või pakkuda end, mitte neid tohutuid lehekülgi sirvida ja cv-d saata. Muidu olen hakkaja naine ja saan kõigega hakkama. Ehk saab keegi aidata, võib-olla on kellegil tutvusi selles osas?

Norra tööle

Tere! Kas keegi elab Norras, Hamari linnas? Äkii oskate öelda midagi sealsete töökohtade kohta?

Tervitus! Kas keegi teab , kas Norra , automehanikut oleks vaja. Olen ise just kooli lõpetamas selle erialaga, õppinud 4.a . Et kui kellelgi on mõni tuttav sellel erialal , siis palju nende palk on ja tingimused. Tänud ette!

Tere. Mure selline et oleme kahekesi ja otsime elamispinda Oslosse või lähiümbrusesse. Võib olla ka üks tuba korterist. Töö olemas, aga pole elukohta. Asjaga kiire, ette tänades. Minu meil muks24@hot.ee

Hei

Olen Norras elanud/töötanud umbes kolm aastat. Elan Oslo lähedal. Momendil töötan IT-sektoris, enne töötasin ka NAV's konsultandina tööotsijate kursustel, seega kui kellelgi on küsimus või soovib abi näiteks CV kirjutamisel, võib saata meili aadressile vyrst.igor@gmail.com. Kui juba Norras elad/elate, võiks saada ka kokku ja rääkida :)

Mario Lobanovski

Tere:)
Otsin tööd Norra ehitusjärgsele koristusele,hotelli koristajaks,akendepesijaks vms.( Kogemused olemas Soomest )
Keelte kohapealt niipalju, et oskan ainult Inglise keelt,aga Norras olles on plaan minna Norra keele kursusele,kuna tahan jääda sinna pikemaks ajaks.Juhiload on tegemisel.Esialgne elukoht asub Gjövikis.Kui kellelgi on pakkuda tööd,kasvõi esialgu poole kohaga siis kirjutage mulle meilile sannu_30@hotmail.com ja võin saata teile oma CV.

Sandra.

Tere:)

Enne juba kirjutasin siia, aga nüüd küsimus, et kas keegi teab mõnda vahendusfirmat kes värbaks Norra töölisi koristusele?

Tänud:)

vyrstigor 10. jaan. 2011 12:52

Hei,soovviks abi cv koostamisel,elan Norras
rinas64"mail.ru

32 aastane mees otsib tööd ehitusele Norra. Olemas tööriistad ja vajadusel ka auto.
Kirjutage, kel pakkumisi :)
chandler@hot.ee

Tere.
Suur soov oleks elukaaslasega välismaale ära kolida.
Olen mees(27). Olen varem Norras ja Soomes ehitus alal töötanud. Teinud põhiliselt üldehitust, Eestis olnud ka töödejuhataja. Keelt kahjuks ei oska. Load ja auto kasutamise võimalus on olemas.
Ideaalne oleks kui tööandja saaks aidata ka korteri leidmisel, kuhu mahuksime nii mina kui ka minu elukaaslane. Oleme mõlemad korralikud, ei suitseta ega liialda pidutsemisega.

Kui kellegil on midagi pakkuda siis võtke minuga kindlasti ühendust. tredes100@gmail.com

Suured tänud!

Tere sõbrad! Keegi teist on nüüd nii hea inime ja seletab mulle ära, kuidas ma oma autoga Norrassse tööle saan? Siit, Eestist, Virumaalt, Rakverest on minek Toyotaga ja Trondheimi lähedale on vaja jõuda. Milline on kõige kiirem, ökonoomsem, reaalsem, stabiilsem jne., ühesõnaga mõttekam variant sinna jõudmiseks? Mul on hea inglise keel ja kehtivad MIG/MAG keevitaja sertifikaadid.

Töötab. Tänud! Küsin veel, kas keegi on neil päevil minemas Norrasse?

Tere.

Soov lähiajal Norra tööle/elama minna.
Plaan oleks Oslo lähedale. Silma jäi linn nimega Moss (Oslost ca 65km) ja Rygge lennujaam ka lähedal. Kas on kellegil kokkupuuteid antud asukohaga.
Kas linnas tööd leiduks? Olen mees ja tööd suudan teha.

Igasugune info oleks teretulnud.

Ette tänades!

Otsin elamispinda Oslosse, töökoht olemas.
Kes soovib endale korterikaaslast, andku aga julgelt teada.

Autoga Norra: Ära unusta ,et Norras ei tohi väga kaua sõita Eesti numbrimärgiga autoga.Kui hakkad siin tööle ja oled siia sisse kirjutatud on keelatud sõita!Trahvid on väga suured ja võidakse ka auto käest ära võtta!
Moss on väga väike linn :väga paljud inimesed kes elavad Mossis käivad Oslos tööl !

Tolli lehel on kõik ilustasti kirjas, et mis ja palju tohib keegi eesti numbrimärkidegas autoga sõita.
http://toll.no/templates_TAD/Article.aspx?id=145167&epslanguage=en

Autoga Tallinnast laevale Stocholmi Ja sealt siis Trondheimi.(ca 777km)
Aga pea meeles ,et ei ole lubatud Eesti numbrimærgiga kaua sïta Norras.Uuri læhemalt Norra tolli ametilt!

Kui töölepind on tähtajaline ja vähemaks, kui aasta, võid eesti numbrimärkidega autoga lõdvalt sõita, lepingu koopia hoia kaasas. Kui leping on kauemaks, kui aasta, siis võid sõita juhul, kui sul on pere Eestis. Tavaliselt piisab, kui tõestad sünnitunistusega nt. lapse olemasolu. Aga siis pead oma dokumentide ja lapse sünnitunnistusega taotlema tollist kirjalikku luba, et eesti autoga Norras sõita.

Hotell/looduspark vajab kahte kokka ASAP.
Hotell - 100 % koormus tæhtajatu leping, soovitav norra/rootsi/taani keele oskus, nøutud væga hea inglise keele oskus. Soovitav eelnev tøøkogemus kokana Norras.
Looduspark - 100 % koormus hooajatøø kuni sept 2011, vøimalik hilisem tæhtajatu leping, nøutud væga hea inglise keele oskus.

Loomulikult vajalikud kokapaberid ja tøøkogemus kokana.

Asukoht Oslo ja Bergeni vahel, væga væikeses maakohas. Øøklubi puudub. Hea tøøkoht inimesele, kes oskab nautida loodust ja head seltskonda.

Tøøle vøib asuda homme hommikul.

Tegemist ei ole vahendajaga!
Vastan køikidele asjalikele kysimustele, vøite ka privada.

Hilsen,
Norra Troll

Tere oleksin ka huvitatud norra minemisest aga ei tea asjadest midagi kuidas mida vaja sooviksin lisa infot

aitäh teile !

Tere.

Palun abi, kuidas on võimalik NAV.no kaudu tööandjale oma CV saata. Registreerisin ennast ära, CV on tehtud, huvipakkuv tööpakkumine leitud aga no miite ei jaga välja, kuidas saata. Õigemini on vist kõigepealt tarvis CV oma arvutisse transportida? Ehk keegi oskab sealset süsteemi juhendada.
ette tänades!
Aet

YO!
Igasugu konkreetsed küsimused saavad 72 tunni jooksul vastuse, lingi vastavale saidile ning lingi vajalikule ankeedile (pdf).
Soovi korral abi paberite vormistamisel jne...
yennz@hotmail. com

Tervist!
Mu elukaaslane läheb Norra tööle. Nüüd mõtleme, et kuidas on kõige odavam kontakti hoida. Kas jätta mõlemile Tele2 numbrid ja nende kaudu helistada, või peaks tema võtma Norra liitumise/kõnekaardi ja mina jätma oma Tele2? Kas pigem peaks tema Eestisse helistama või mina Norra?
Suured tänud abi eest.

Nafta puurtornile tööle Norras

Tere

Kas siin liigub seliseid inimesi kes on olnud või on praegu Norras nafta puurtornil tööl?
Niipalju sain teada et tervise tõendi saab Eestist ka, aga kas kursuseid selleks ka Eestis tehakse?
Kui siin Norras kursused teha, palju maksab ja kuna ja kus toimuvad?
Tean seda, et kursused kestavad 10 päeva.
Hetkel olen tööl Tromsos, niiet kui siin on eestlasi siis andke endast märku.

Edu
Riho

Tere Riho!

See on hea ,et soovid töötada sellisel auväärsel töökohal nagu seda on naftapuurtorn.Töö kestab kaks nädalat jutti ,igapäev kaksteist tundi.
Siis kuu aega vaba.Palk on keskmiselt kaks Norra keskmist ,umbes kuussada
tuhat NOKi aastas puhast...
Kursustel pannakse Sind ,seljas päästekostüüm , helikopteri kabiini ja
keeratakse see basseinis vee alla.Sealt Sa pead siis välja sukelduma omal
jõul.Sellega immiteeritakse helikopteri allakukkumist Põhjamerre...
Vajalik on kindlasti mõne skandinaavia keele oskus ,kui oled insener ,siis aitab ka inglise keelest.
Aga lihtsalt nii ,et tahad ilma erioskusteta töödata puurtornil...Kes ei tahaks?Mina tahaks ka...

Aga jõudu igatahes.

Tere Veiks

kui minna sinna nagu nö punakaelana,kas siis piisab inglise keelest või vb on abi soome keelest?
kas oskad mingeid juhiseid anda kus saaks rohkem infot kursuste kohta?

ette tänades
riho

Üks koht on Stavanger, Risavika. Olen nendest päästekursustest kunagi filmi teinud. Hind ca 4 a tagasi oli ca 30000 nok kursuse kohta. Mis tööd sa, punakael, teha oskad? Miks peaks Norras töötades soome keele oskusest piisama?

hetkel olen ehitaja läbi eesti firma ja paneme moodul majasid kokku ja teeme võtmeteni valmis.
muidu olen olnud eestis rannavalves,ööklubis turva,ekskavaatori ja metsaka peal olen olnud,siis soomes olin töödejuhataja laevatehases isolatsiooni teemal,rootsis olin ehitaja.
lõpetanud olen auto remondi tartu kutsekas.

Tere Riho!

Nagu sm.fjord kirjutas ,siis soome ja vene keelest mina mingit tolku Norras pole leidnud.Saksa keelest kindlasti oleks abi ,kuna on ikka suht sarnane.Aga ma ise suhtlen ikka inglise keeles ,kui Norras olen.Samas töö naftaplatformil eeldab ikkagi mõne skandinaavia keele oskust.

Parimat soovides

veiks7

...ja lisaks norra keelele ka vastavat haridust. Ööklubi turva, rannavalve ja ekskavaatorijuhi kogemus vaevalt, et inseneritööks kvalifitseerub. Töötan ühes suures naftafirmas praegu. Iga päev saame sadu telefonikõnesid kõiksugu tööotsijatelt üle maailma. Enamik helistajatest on vastava hariduse ning töökogemuse ja ka norra keele oskusega. Lisan, et telefonikõne kedagi tööle ei aita. Tarvis on oma CV üles riputada ja kohale kandideerida. Siis valitakse ca paar sajast- mitmesajast, keda intervjuule kutsutakse. Eelmisel nädalal sõitis 1 mees autoga kohale 1200 km kauguselt. Palus, et teda personaliosakonda rääkima lubatakse. Jäi pika ninaga ning pidi 1200 km tühjalt tagasi sõitma. Insenere, kes soovivad naftabusinesis töötada on miljoneid. Meie kohalikus kontoris, kus töötab ca 350 inimest, ei suhtle norra keeles vaid mõni üksik. Kindlasti on selliseid vähem kui ühe käe näppudel sõrmi. Tõenäoliselt on tegu väga nõutud spetsialistidega.
Soovitan sul hunt kriimsilma mängimisest loobuda ja saavutada tase, mis lubaks sind vähemalt ühel alal spetsialistiks nimetada. Tasuvast tööst unistades on võtmesõnadeks haridus ja korralik keeleoskus.
Lykke til!

Tervist
Olen 23 aastane noormees ja samuti otsustasin välismaale tööleminekust.
Kogemusi välismaalt niipalju et hiljuti elasin Inglismaal 4 kuud.
Soomes ka oldud pea 2 aastat.
Mõtlesin Norra, Rootsi ja Austraalia peale.
Kogemusi nii kokana, lammutajana, sõjaväelasena jne jne :)
Kellel oleks huvi mingine hea plaan kokku panna ja lõpuks minna kuhugile siis võtke ühendust.
Fb on Reiko Kruus
msn: jin.kazama.001@hotmail.com

Tere

Kas platvormil töötavad ainult insenerid?

Riho

Tere,

Olen Tallinna Tehnikaülikooli Majandusteaduskonna kolmanda kursuse tudeng.
Kirjutan bakalaureusetööd teemal “Majanduse ja tööjõu liikumine Eesti ja Norra vahel.”

Seoses sellega viin läbi küsitluse eestlaste seas, kes töötavad Norras.
Küsitlus asub leheküljel: www.justask.ee/a/2263
Küsitlus on anonüümne ning kasutan seda vaid oma bakalaureusetöö kirjutamise eesmärgil.

Oleksin väga tänulik, kui leiate mõne minuti küsimustele vastamiseks.

Lugupidamisega,

Anneli Soomre
annelisoomre@hotmail.com

Praegu maksab platvormil töötamise kursus 80 000 NOK´i ja kestab ca 4 kuud. Kursuse läbinuile tööd ei garanteerita, pigem öeldakse ette, et võid oodata ka aastaid, ennem kui tööle saad. Aga norra keelt pead valdama jube seepärast, et need kursused läbida, ilma ei saa kuhugi. Aga inimene üldjuhul suudab kõike, miks mitte seda!:)

Hei! Kui soovid selleks suveks Norra tööle tulla, restorani ettekandjaks, siis oled tere tulnud Geilo nimelisse linnakesse. Olen siin elanud pea kaks aastat. Pakun võimalust üürida tuba minu korteris (vaatega üle linna ja päevitamiseks parajalt suur rõdu). Plaanin ise pool suve Eestis veeta. Kui räägid inglise (pisut ka norra või rootsi) keelt ja omad vähemalt paari aastast ettekandja töö kogemust ning inglise keelne Cv valmis, saan soovitada ka restorane, kuhu tööle kandideerida. Arvestades sellega, et lennuki ja rongi piletid on hea ligi kuu aega varem ära osta, siis on targem varakult organiseerima hakata. Kui oled korda armastav 20-30a. naisterahvas, ja soovid ilma agentuuri vahenduseta Norra eluga tutvuda, siis anna endast märku;)

https://www.nav.no/stillinger/stilling?sort=akt&rpp=50&p=0&ID=2756337&l2=63022&rv=al

Vaatasin NAV-is,et meil võetakse tehasesse inimesi juurde ,lihanduse taustaga,inglis keelt võiks ka rääkida.Tulin siia tööle sama Norra vahendaja kaudu,peale 6 kuud pakuti otse tehase alla tööle.Soovitakse justkui lihalõikajaid aga tegelikult nad rohkem korjavad konditükke liha seest välja,eriti keeruline ei tundu olema.Palk 3500 euri -maksud umbes 2500 saab kätte,elamine on 400 euri ja teine 400 läheb söögi ja autokütuse peale.Kel huvi soovitan kandideerida,kaotada ei ole midagi.

Hei!
Olen 23-aastane neiu. Otsin abi töö leidmisel Norra hotelli toateenijaks. Jään soovitusi ootama!

Tervitades

Sooviks alates juulist 2012 Norrasse tööle koos sõbrannaga. Vanused 18 ja 19.
Kõik pakkumised oodatud;)

Norra

Tere!

Sooviksin minna Norrasse tööle! Tööluba? Kas keegi on läinud vahendajate kaudu tööle? Millised tööportaalid on parimad? Igasugune info on teretulnud! kellelgi on äkki tööd pakkuda Norras?
Tänan!

Kõigepealt tuleb amet õppida ja soovitavalt keeleoskus, siis suhtutakse soojalt sinusse, tervishoiu töötajaid vajatakse seal nii hooldajaid kui õdesi ja kes kodudes käivad aitamas, pöhjas Kirkenes on ju muulasi täis, isegi tänavad vene nimedega ja postkastidel vene nimed, seal mina sain vene keele ja inglise keelega hakkama.

Tulin Oslo kanti kokana tööle ja pole vabal ajal teha midagi. Elan ise iin hipodroomi kandis(ovrevoll) vist. Kui keegi viitsiks kuskil väljas käia vahest vms, andke teada. nr on 58229498.

Vahendus firma kaudu Norra?

Kas keegi on läinud? On nad usaldusväärsed jne?

ise olen ametilt kokk, kui kellegil midagi pakkuda võtke ühendust :))))

Tere!
Olen ametilt ka kokk, naine 27a, Mõtlen ka selle peale, et Norra tööle minna.
On keegil midagi pakkuda?)

Tere!

Kas keegi oskab öelda, mis ühe toidukorra hind võib Norras olla?

Tänud

Toidud peaks olema sama hinnaga mis Eestis.

Tere Efunso!

Sa ära k3rmot tõsiselt võta.Nähtavasti tegi ta nalja.Või pole ta Norras
elanud-olnud.Norras on nimelt toit maailma kalleimate hulgast, võimalik, et kõige kallim.Eesti hinnad võib korrutada kahe kuni neljaga.Loomulikult
on ka sooduspakkumisi aga neid on ka Eestis.
Eriti kallis on väljas söömine, kuna igasugune teenus on Norras kallis.
Kui aga võrrelda eesti ja norra sissetulekuid, siis pole hullu midagi.
Kui aga kavatsed Norra toitu kaasa võtta siis tutvu enne tollieeskirja-
dega.See pole Euroopa Liit.

Tere,
Uuriks samuti Norras töötamise ja elamisvõimalusi. Et mis hindadega oleks kõige odavamad elamispinnad (pole mugavuse suhtes nõudlik, soov oma tuba koos magamisase, kirjutuslaua ja netiühendusega). Toiduhinnad on vist kallimad kui Eestis? Ning mis sõidupiletid maksavad ja kui tihedad sõidugraafikud on?
Tööd võiks olla eelistatavalt arvutialast (programmide kirjutamine vms). Ära ei ütleks ka muudest töödest, kus on head tingimused ja mille eest makstakse.

Tänud ette vastuste eest!

ivos'ele

Tere!
Norra ei ole nigu Eesti, et suts sinna ja suts tagasi ja juba Läti piiril (või lausa yhepäevasel komandeeringus Riias) käidud. Norra on yhtpidi pea 2700 km pikk ja hinnaerinevused on sama suured kui kaugus Lindesnesist Nordkappi.
Mina yyrisin vahepeal 7 magamistoa ja 2 køøgiga maja, osaliselt møbleeritud, maksin kr.5000.-/kuus. Oslos saad selle eest heal juhul yhe toa. Ja nii edasi.
Mina kasutan yhistranspordist rongi ja rongipilet maksab pikalt ette ostetuna kr.199.- ykskøik kuhu minu juurest yle Norra. Samas kæib rong 1-3 korda pæevas ja igale poole sellega ei saa. Ja kui løpuks kavatsed kolida kohta, kus rong yldse ei søida, siis mis kasu sul sellest teadmisest oleks.
Toiduhind on ehk ainuke, mis enam-væhem annab yheselt kommenteerida.
Soovitane enne siiski koha valmis vaadata vøi piirkonna. Kui pæris ykskøik kuhu oled valmis minema, siis on sind raske aidata vastustega.

Hilsen, Troll

24a tööstaaziga üldehitaja-müürsepp otsib tööd Norras. Peale üldehituse ja müüritööde teen ka ventilatsioonitöid. Ehk siis olen laia profiiliga. Varem 2a Norras töötanud.Hetkel Norras viibinud pool aastat. Olemas Norra alaline id kaart. Olen kohusetundlik, töökas ja hindan kvaliteeti. Huvitab pikaajaline töösuhe.
Vajadusel saan kaasata veel mõned töömehed. Hetkel viibin Kristansandis.
Siin pildid mu töödest:
http://public.fotki.com/urmas38/
NB! Asjaga kiire!!
+4746364142

Tere,
Kindlast asukohast rääkides võiks olla mägise maastikuga Bergen või selle ligidus. Veebisaidis www.finn.no paistis üürihinnad (s.h väikese toa eest) olevat üsna kallid ja üle Norra ühesugused. Kas oskab keegi ütelda, et kas äsja Norrasse elama saabunud välismaalastele elamise toetusi jagatakse vähemalt senikaua kui töö on leitud? Ja kas tasuta keeleõpet või selle toetusi sealt saab?
Tänan!

Ei jagata sulle mingeid toetusi. Miks peakski? Tasuta keeleõpe kaotati 5a tagasi. Keeltekursus maksab ca 4000 nok 2 kuud. Pluss ca 1000 nok raamatud. Kuivõrd tegelen ise korterite väljaüürimisega, siis võin öelda, et isegi, kui hind on väga soolane, siis on alati 100 inimest, kes seda üürida soovib. Korterit või isegi tuba saada on äärmiselt keeruline. Kui sul pole tööd ja kui keelt ei räägi, siis on lootus mingi elamine saada su suht nullilähedane.

Ivos,
kui sul on toestu suur soov Norra tulla, siis pead asja veidi pohjalikumalt kasile votma - ilusad CV'd koos soovitustega tegema ja hakkama sind huvitaval alal tegelevatele firmadele saatma. Eks finn.no'st leiad toopakkumisi ja ehk on Google translate abiks.
Lihtsalt siia tøød otsima ei ole motet tulla, kui sul just ei ole olemas 6 kuu elamisraha ja haridus ning tøøkogemus, mida siin vaja laheb.
Lisaks statistikat - Norras otsivad paljud varskelt lopetanud magistrikraadiga inimesed keskmiselt 6 kuud tøød. See tahndab siis tavaliselt nii umbes 100'le tøøkohale kandideerimist. Lihtsamatele tøødele on siin inimesi ka palju kandideerimas ja konkurents on kova. Enamik tøølevotmisi kaib soovituste kaudu. Palju oleneb sellest, mis haridus ja tøøkogemus, soovitused ja keeleoskus on. Keegi ei julge suvalist tonti teisest riigist nii ehku peale tøøle votta.
Toetuste saamise oigus tuleb peale teatud tøøstaashi Norras. Ja keelekursuseed maksavad jah, asjalik inimene saab keele suhu ka ise hoogsalt oppides.

Tere.

Kas kellegil on pakkuda Norra keevitaja kohta. Keevitajana töötanud 6 aastat. Endal vanust 27. Oman ka keevitja serti mustale metallile pakusega 5mm-70mm-ni. Varem töötanud soomes. Inglise keel on väga hea. Saksa keel rahuldav. Norra keelt veel ei oska aga tegelen sellega. Soome lihtsalt ära tüütanud tahaks vaheldust. Keevitan siis mig keevitusega. Tig ja elektrood ka võõrad ei ole kuigi nende kohta kahjuks serti ei ole. E-mail on Tomson11ster@gmail.com

Tänud

Tere,
Seda haridust on mul märksa rohkemat kui keskkool/gümnaasium/lütseum. Töökogemust väga palju ei ole, kui mõned praktikad ja mõni kuu ka nn õiget tööd. Soovitustega on see, et ei tea mis asjad need "soovitused" on ja kust neid saadakse.
Kas ka vabakutselisena teenimise võimalusi on olemas?

Tänud

Attest - selle peaksid saama Norras igast tøøkohast pærast løpetamist. Samas saad kysida otsese ylemuse kæest ka juhul kui tøøtad, aga hakkad uut tøød otsima. Seega kui sul CV's 3 kohta kus oled tøøtanud, siis teoreetiliselt peaks sul olema minimaalselt 3 attesti lisatud. Kui attesti pole, siis tøøandja vøib hakata møtlema, et attest oli kaunis negatiivne ja sa ei taha seda esitleda :)
Negatiivset attesti tegelikult eriti ei kirjutata. Kui inimesega pole rahul oldud, siis on attestis vaid nn. kohustuslikud read - nimi, ID, kus tøøtas/kellena ja tøøtamise aeg. Hea tøøtaja attest on pikem - kuidas tegi tøød ja mida tegi ja kindlasti tuuakse vælja lisaylesanded (olid næiteks tuleohutuse eest vastutav vøi tegid turundusosakonnas mingit suvekampaaniat, midaiganes).

Viimane lause on (peaaegu) alati - Vi gir XXX våre anbefalinger og ønsker lykke til videre.

Referanse - vøiks øelda soovitaja, on isik, kelle nimi/kontaktandmed vøi kirjutada CV'sse ja kelle kæest siis tulevane tøøandja saab kysida yht-teist sinu kohta. Vøib olla sinu ylemus, kolleeg, aga ka møni søber. Soovitavalt mitte perekonnaliige. Kysitakse rohkem mis inimene sa oled ja sinu hobid ja læbisaamine tøøkaaslastega. Harvem uuritakse tøø ja tøøtegemise kohta.
Kui sa ei soovi oma soovitajaid CV'sse sisse kirjutada, siis vøid søknadis kirjutada, et soovitajate kontakandmed esitad juhul kui neid soovitakse saada.

Kui ma esimest korda tøød ostisin Norras, siis ma vøtsin yhe attesti oma viimase ylemuse kæest, ønneks ta oli rootslane ja yheks soovitajaks panin endise tøøkaaslase, kes oskas norra keelt. Ega nad ida-eurooplaste soovitusi væga tøsiselt ei vøta, st mina ei hakanud neid tagantjærele igast endisest tøøkohast kysima. Kui oled tøøtanud rahvusvahelises firmas, eriti hea kui mønes Skandinaavia omas, siis kindlasti vøta endale attest sealt.

Edu!

Pension Norrast..

Tere. Olen töötanud juba 5 a. hooajaliselt Norras, tööluba on juunist-detsembrini, maksan ka tulumaksu 25% iga kuu. Kas oskab keegi ütelda, on mingid võimalused ka pensionile kunagi…

BERGEN

Tere,
asun augusti lõpupoole Bergenisse vahetusüliõpilasena õppima-elama.
Ehk on siin juhuslikult keegi, kes Bergenis elab ja soovib üht tuba välja üürida või teab kedagi jne?

Igasugune info on väga teretulnud!

Tere.
Olen Riho 22, töötan kokana siin, elan ise hetkel oslo äärelinnas eiksmarkas. On siin keegi kes sooviks korterit jagada vms, oleks koos seltskondlikum ja soodsam elada. Kui huvi,siis andke teada. Aitäh :) riho.kasemets@hotmail.com

STAVANGER

Oleks väga huvitatud kuskile tööle saamisest. Kui keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kes pakuks mingitki tööotsa Stavangeris või lähiümbruses, oleksin ääretult tänulik. Kuu aega juba olen otsinud ja siiamaani pole näkkanud... muidugi suurt rolli mängib ka see, et alles õpin keelt.

Ette tänades,
C

Eelmisele ja mønele veel

Tjaa, kas keegi teab kusagil kedagi kes teab kedagi kes vøiks midagi pakkuda næiteks tøød. (komade arv lauses teadlikult væiksem, kui peaks olema, adminnidel paluks lauset mitte kustutada)

Sellised hyyded jæævad tihtipeale hyydja hææleks kørbes/trip.ee's. Ma eile just märkasin yht teadet, et Fagernesi lähistel (Stavangerist kyll kaugel, aga ikkagi Norras ja ikkagi tøø) otsitakse ehitusmehi. Yks peaks olema spetsialist ja teine abitøøline. Ja eesti keelega saab seal ka ilmselt hakkama. No pakuks sulle, et vøta yhendust, kui tøød nii vaja on.

Aga nyyd kindlasti tuleb vælja, et sa oled hoopis neiu vanuses 18 aastat ja ei ole plaaninud myyrsepaks hakata ...

Kirjuta endast 3 ridagi - mida oled teinud ja oskad teha, millist tøød otsid ja vøib-olla ka oma kontaktandmed. Vøimalik et sa seda oled juba siin tripis korra teinus. Aga ega keegi kogu trippi sinu pærast kyll læbi ei hakka lugema. Kahjuks.

Mitte yldse pahatahtlikult,
Norra Troll

Tere, Troll!
Käisin just sügisel sealkandis ja meelde jäi too Fagernes oma ilusa looduse tõttu...aga tegelikult huvitaks ka see, kus see kuulutus Sulle silma jäi? Mul siin 2 noormeest otsivad Norrasse tööd, sobiks just ehitusala ja lähedal ka paar tuttavat sealkandis olemas. Kui raatsid infot jagada, aitäh ette.
ly.ly@mail.ee

Ly, Facebooki Norra eestlaste lehel.

Euro klassifikatsiooni tunnistusega 19 aastane noormees otsib tööd ehitusvaldkonnas Norra. Inglise keel on hea ning rahvusvaheline töökogemus samuti olemas.
Kui on midagi pakkuda siis kirjuage :) toomas.hunt@khk.ee

Abipalve

Tere Kaasmaalased!!
Olin töön Norras ja rahad jäid saamata. Oskab keegi aidata!?
Tööandja üritab ülelasta.

Ida- Euroopast tööjõudu palgates(sh Eestist), võib tihti probleeme tekkida. Olen ise seda korduvalt täheldanud. Arusaamatused ja erinevad tõlgendused-käsitlused töö-elamise-transpordi-mis iganes teemadel. Töö kvaliteet. Keeleprobleemid. Vargused. Kelmused. Töötundide valearvestus. Elamuasemekulude mittearvestamine. Vananenud tööriistad. Aegunud ja aegavõtvad töövõtted. Ida- Euroopa mentaliteet. Erinev tõlgendus tööaja arvutamisel. Pettused ja materjalide vargus. Arusaam, et Norras elavad vaid miljonärid, keda peabki lüpsma. Põrandaalune alkoholibisnes. Täis peaga sõitmine. Jne. Ise ma enam elus seda viga, et sõlmiksin lepingu ida poolt pärit firma(eraisikuga), kel Skandinaavia(Lääne-Euroopa) töökogemus puudub, ei tee. Äkki pead viga endas otsima?

Kas keegi teab mõnda lehekülge, kus pakutakse lisaks tööle ka elukohta? Või peab tavalistest tööotsimisportaalidest ´´ need õiged´´ üles leidma?
Tahaks sellest vihmasest piirkonnast ära saada ja liikuda Aust-Agder,Telemark,Buskerud, Akershus või Østfold maakondade poole.

Vaata kortereid ja hindu siit http://www.finn.no/finn/realestate/lettings/browse2?areaId=20008 Toad ja pisikesed korterid võid leida hybel.no alt. Kui leiad midagi sobivat, siis pole mõtet kirjutada, kui sa veel kohapeal ei ole, üldjuhul on igale korterile palju tahtjaid ja väljaüüritavale korterile tehakse ühel päeval visning ehk ekskurisioon. Üldjuhul põrsast kotis ei osteta- st lepingut ei sõlmita, kui inimest pole nähtud. Seda tehakse üldjuhul vaid sel juhul, kui korteri võtab rendile sinu firma. Kindlasti pole mõtet mainida, et sa Eestist tuled, erilisi plusspunkte see ei anna(kui just rentnik eestist pole ;))

Tripikad räägivad
Soovitused välismaal elavatelt eestlastelt