Töö ja elamine Norras

Tere kas on lähiajal norrasse tööle ja elama siirduvaid inimesi? Endal plaan minna kaksi ja tunneks huvi kas on veel minejaid või kaasa tulijaid?

Endal plaan norrasse elama ja tööle minna uuest aastast! Otsin ka kaaslasi,kel sama huvi!
Kas robotil juba mingi plaan paika pandud,kuhu minna ja millist tööd otsida?

Tegelengi hetkel töö otsimisega Norrasse. Lihtsaim viis oleks nii nagu mul senised otsingud näitavad ennast sebida kuhugi hotelli või restosse. Hotelli kohapealt muidugi see pluss, et kui õnneks läheb siis ju osad pakuvad ka majutust oma töötajatele-seega oleks mure väiksem. Kuid samas kui saab normaalse kamba kokku siis on vist mõtekam mingi korter või majaosa üürida. Otsin tööd üle Norra mingeid piiranguid endale ei ole seadnud. Kas sul on kindel töökoht juba olemas ja kas sa minemas üksi, kaksi... Ahjaa mina siis naine ja 23 aastat vana Tallinnast- kus kandist ise ?

võtsin hääletaja kord peale & ütles, et on ehitaja Norras, nimi Veikko - kas keegi on kuulnud, näinud. Tahaks kontakti saada.

Vanus ei oma mingit tähtsust! Kui ise hakkaja ja töökas,saad kindlasti hakkama! Kui tahad töötada vabrikus või mingil lihtsal alal,siis inglise keel on esmatähtis! Pead seda valdama vähemalt suhtlustasandil.
Mul endal ka plaan minna uuest aastast. Mingi kogemus Norras töötamisest olemas. Kui jätaksid oma e-mail aadressi,siis arutleks edasi.

Minu e-mail hangellica ät gmail.com

Kontrolli,kas andsid õige e-maili aadressi. Krjutasin,aga ei läinud läbi!

Plaan ka aasta alguses Norra minna. Inglise keel on perfektne aga ei ole mingisugust ettekujutust sealsest tööturust. Kui keegi raatsib infot anda siis kindlustus@yahoo.com.

Tere endal oleks plaan välismaale minna järgmine aasta. Praegu on sihtriikideks jäänud Norra ja Inglismaa. Kas on äkki kellegil juba mingi kindel plaan olemas kuhu minna jne, ise olen kokk ja otsiks ka mõnda koka kohta. Äkki leiaks ka mõne teise valdkonna esindaja kellel plaan nt kuskile hotelli või restorani suunduda.
Ootaks ettepanekuid ja mõtteid marek.joemaa@mail.ee.

Otsime ka sõbraga norra pingsalt tööd, ise olen seal juba ka olnud aasta tagasi. Meil ka plaan minna 2009 alguses, et võiks kambaga minna kyll :)
oo.my@mail.ee

tahan ka hirmasasti Norra tööle.Suvel olin juba 7 nädalat seal.Kas teil on kamp koos ja mingi töö leitud?

unustasin kirjutada et olen 29 a n

Kas Norras kokkadele ka tööd liigub praegu ? On kellegil kogemusi, nõuandeid ? Kas tasub näiteks Oslosse või Bergenisse minna ja kohapeal hoopis otsida ? Inglisekeelt räägin vabalt. nav.no pakutavaga olen kursis.

Andres

Eelmine aasta oli küll kokkadele mitu tööpakkumist, aga praegu ei oska öelda. Meil ka Bjorlis kokk eestlanna ja on väga rahul. Jõudu teile ja head uut aastat. 5174394 MEL.

Tere,

2 nooremat (22.a) ja 1 noorem härg (36.a) otsivad tööd Norras sadamades laadijatena perspektiiviga hiljem tööd leida deckhandidena kalalaevadel. Sellealane kogemus küll puudub, aga oleme väga musta ja rasket tööd ennegi teinud. Viimane koht Saksamaal 1500-pealises seafarmis, kuhu nõrgema närvikava ja kopsudega inimestele väga asja pole:)

Keeltest esindatud inglise, vene, saksa. Loomulikult, kui on võimalus tööd leida, siis tuleb norra keelt ka õppima hakata, sest nii palju tean, et norrakad (nagu iga teinegi endast lugupidav rahvas) peavad eriti lugu inimestest, kes nende keelt ka oskavad.

Kel võimalik infot jagada v teavad, kuidas tööd leida Norras, siis oleme väga tänulikud. Teate võib jätta siia v minu e-mailile villuj@hotmail.com

Tänades,
Villu

Kas on väga räige ? Olen pikemat aega Norrasse tööd jälginud. Lihtsalt ei vastata, sest Norra ei räägi. Nüüd üks tuttava tuttav pakkus kalatöötlemisvabrikusse kuskile mere äärde , eestlastega koos. Minnakse ühiselt autos, elamine tööandja poolt. On keegi kursis ja kas ca 140 NOK on enda mõttetult müümine ?

140 NOK? Mida sa selle all mõtled :)?

mõtlen et 140 kohalikku raha/ tunnitasu.
Töötunde kahes nädalas miinimum 60 h.

Eks arvestage ise..Kui miinimum on 60 tundi nädalas...siis keskmine tundide arv kuus on 120. Korrutame tundi arvu tunnipalgaga ja saame ca 16 000 Nok-i. Ärme ka samas unusta, et sellest 140 Nok-ist arvatakse maha ka tulumaks. Keskmine tulumaksu protsent varieerub 28 kuni 36%-ni.
Keskmine netopalk tuleb siis ca 12 000 nok-i kuus. Lisame kulutustena transpordi, toidu ja joogid.... Ega eriti palju seda raha pole tõesti. Olen rohkem kui kindel, et seal KUSKIL MERE ÄÄRES on ainult üks pisike jOKKERI tüüpi pood, kus on päris kirved hinnad.
Samas ka kohe kindlasti peaks ka täpsustama elamistingimusi, kuna vabalt võib juhtuda, et topitakse 3 inimest ühte pisikesse tuppa.
Aga kui on valida sellevahel, et mingigi töö Norras või siis muu töö Eestis....Eks Lugupeetud Chino2 teab ise ikka paremini, et mida on kaotada ja mida võita.

Hilsen H.