Töö ja elamine Soomes

Kes otsib Soomes tööd ja kaaslasi, kellega korterit koos üürida, andke märku!

Olen ka huvitatud Soome tööle minemisest.Palun jäta oma mail võtan ühendust.
terv.

Mina otsin tööd esialgu nädalavahtustel.
raili.tamm@mail.ee

Minul selline mure, et hetkel töötan ja elan soomes Porvoos, kuid on soov minna helsinki tööle aga pole seal veel elamispinda...olen täitnud juba kuhjaga neid korteri hakemusi, kuid seda pole lihtne leida ja pealegi tahavad nad kolmekordset ettemaksu ja see on päris julm...Kas kellelgi ei ole välja üürida ühte tuba v korterit kuskil helsinkis v selle lähedal (espoo, vantaa)?Kui on midagi pakkuda (vabad töökohad on ka teretulnud:D) v sooviksid koos minuga üürida, siis võib ka helistada +358449506420 Olge muhedad...;)

Tervist oleks huvitatud ka soome tööle minekust,kuid et sinna minna.. oleks vaja kedagi kes saaks soome keelest hästi aru.Siis leiaks töö koos:)

2 noormeest tahavad soome tööle minna,aga ei leia hetkel mingit kohta,üks meist räägib soome keelt suht hasti, kui on midagi pakkuda siis kirjutage.voib ju midagi koos välja mõelda
Raido@stonepromotion.ee

Mul on elukoht Soomes olemas, Helsingi lähistel. Kui kellelgi on ettekandja või baaridaami tööd pakkuda või teab kust tööd leida oleks väga tänulik info eest.
kadi299äthot.ee

Olen 48a. naine ja pakuti tööd ehitusel koristajana,aga firmal pole eluaset pakkuda.Kas keegi oskab sel alal nõu anda.Töö on Helsingi ümbruses.Olen uurinud ka soome lehti,aga kõik takerdub keele taha.Palun kirjutage,kui keegi oskab nõu anda.silvia056hot.ee

otsin samuti kaaslast kellega korterit üürida.

Olen 21a neiu. Tahaksin ka väga Soome tööle minna. Tegelikult oleksin eelkõige huvitatud tööst, kus tööandja poolt on ka elamispind. Keelt ei oska ja kogemust küll pole, kuid soov minna suur. Võta ühendust ja ehk leiame koos midagi:)
maazuke@hot.ee

Ega vast niisama ka kuhugi keegi ei võta tööle kui pole oskusi...Kuid kui keegi teab,kes sooviks maalrit,võtke ühendust...Olen 21a. naisterahvas,töökogemust u.3a.Oskan ka masinaid käsitleda,mis seostuvad maalritöödega.Üks suurimaid objekte,mis on olnud,on Euroopa hotell.Tegime 3ndat ja 4ndat korrust u. 8kuud...Inglise keel on suhtlustasandil nii enamvähem...Soome oleks ju vägagi asjalik paik töötamiseks.

Oleks ka huvi Soomes tööd teha. Ise elan kohapeal Helsingis.Eelnev töökogemus on Soomes hotellis toateenijana.Kellel rohkem informatsiooni vöi oskab aidata andke teada ! :)

Heleri

Tere,

Ka meil oleks plaan kolida Soome ja tööd leida. Lugesin foorumist, et kui on pealehakkamist saavutad edu, tegelikult läheb ka hullu moodi kannatust vaja ja minul seda kahjuks napib. Kui ikka mõte tuleb tahaks kohe teostada aga elamispinna leidmine nõuab palju aega ja nagu keskmisele eestlasele ikka kohane- võimaluklt head ja odavat :) annab ikka otsida. Seega on teretulnud kõik pakkumised...ka töö suhtes.

sos76@hot.ee kontakt ka ikka

Tuleksin kohe, kui keegi pakuks tööotsa ja elupaika. Töötasin 4 aastat Inglismaal,
vahetaks maad. andke palun teada ann.vaksmaa@mail.ee

Tere,

Kas keegi oskab täpsustada töökuulutuste juures olevat palka. Kas see on neto või bruto? Samuti on mainitud, et Soome keskmine palk on 2200eur, kas see on see mis töötaja kätte saab või lähevad sealt veel maksud maha?

Ette tänades

Tavaliselt ikka nii et näidatud palgast lähevad maksud maha. Maksu suurus sõltub aasta sissetulekust. Sellise palga puhul umbes 18 %. Paljud firmad arvestavad ka puhkuserahad iga kuu palga sisse ja siis jääb palk umbes samaks kui lepingus enne maksudemaksmist. Minul on hetkel nii. Aga puhkuseraha ei saa enne puhkust. See nende mõte ongi et ei peaks korraga liiga palju raha välja käima kui suvepuhkus firmas. Lihtsam see ära jaotada aasta peale. Aga kui saad miinimumpalka, st. umbes 7 euri ümber ja vähe töötunde ,siis maks väga väike.

Vaata Hardi777, eestlane ongi üks suur kadeduseuss ja kui üks kaasmaalane siit läheb olude sunnil välisriiki kodutuks, siis üleliigse toa väljaüürimine Helsingi korteris kuulub Trip.ee reklaami alla.
Tutvu palun reklaamitingimustega siin: http://trip.ee/reklaam

Ja kuidas sul neid suuri algustähti napib, seda ma ka päris täpselt ei mõista?

Sorry, aga sul on väga vale arusaam asjast, kuna kohalikke tahtjaid seda üürida on väga palju, aga ma eelistaks siiski eestimaist. Selgituseks et see pole reklaam ,kuna maksan ka ise üüri ja mõne eestlasega jagades on lihtsalt kodusem siin elada. Ja samas abiks koduvajajatele. Kui mul on pakkuda kodu , siis mis sul selle vastu on kui keegi saab peavarju et ise hiljem oma kodu leida. Vasta palun, miks see halb ja vale on.