Töö ja elamine Texases

Mul on plaan minna Texasesse elama ja tööle töö saamisega pole seal mingit raskust www.msn.career.com naq ckeskus-gi

Probleem aga selles et mul sünnib laps jaanuaris, kas ma teda saan üle piiri?
Elukaaslasega sama lugu et ta saaks võtta tööd netist.

Ma saan minna 2010 juunis kui ma olen kooli lõpetanud.
Mu elukaaslasel on keskkooli matemaatika õpetajana bakalauruse kraad.

Kuidas on seal abieluregistreerimisega? Kas on võimalus kui 2 inimest ühest riigist lähevad sinna, saavad abieluregistreerida?

Kuidas mul oleks panna last lasteaeda ja kooli kui mul pole kodakonsust, elamisega pole probleemi mul elab tuttav, me saame tema juures elada :P

Seal lasteaeda kui seesugust polegi. Neil on küll daycare, kuid see pole väga populaarne vms. Niiet palgatakse lapsehoidjaid või ema on ise lapsega kodus või kogu suguvõsa aitab hoida. Siis u 5a lähevad nad kooli. Kooli peab last ise viima-tooma. Koolibussid on ka olemas, kuid vist väga paljud 5a nendeg ei sõida. Lapsi ei tohi üksi koju jätta, isegi autosse ei või neid jätta, et käid ise nt kiiresti poes ära. Muidu tuleb seadusesilm kallale. Ja minu arust on seal laste elu ikka väga piiratud.
Aga mine siis sinna sünnitama kaa, laps saab ju automaatselt kodakondsuse.
Töö võid küll saada, aga oled sa kindel, et tööpakkuja on ka huvitatud sind ootama, kuni sa oma tööviisad jms korda ajad? Aga kui on, siis pole lapsega probleemi, sest talle saab vormistada pereliikme viisa. Sama peaks ka abikaasaga olema. 2 välismaalast peaks üsna hõlpsalt oma abielu registreerida saama, kuid see ei anna teile automaatselt mingeid õigusi elamisluba vms taodelda.

Mida see annab siis?
Seal on jah lastega suht karmid reeglid. Ma kuulsin et laps ei tohi jääda üksi koju kuni 12 eluaastani.
Kas tööviisa peab Eestis ajama või saab seda ka usas ajada?
Ma tahtsin öelda et mu naisel sünnib laps.
Ma ei ole abielus, et kas seal on ka võimalus kahel välismaalasel abielluda?
Suht raske on siis tööl k2ija kui on vaja laps kooli viia :P

Mis viisaga sa yldse tahad tulla, ikka tööviisaga? Ja kui su naine on silmnähtavalt rase siis tavalise viisaga ei lasta teda isegi yle piiri.

Kas sul viisa juba olemas?
Sest kui ei ole ja hakkad tööd otsima nii, kaugjuhtimisel et see firma esitada ankeedil siis ei ole eriti mõtet sest see ma ei usu et see firma on nõus kõik selle jama läbi käima.
Viimased andmed olid siiski et USA firma peab tõestama et usas ei ole sinusugust töökanditaati ja et sina oled nende ainuke võimalus. Ning nemad peavad ka omaltpoolt kandma kulud, mis ei ole just väikesed. Oled seda ikka uurinud?

Mina abiellusin ameeriklasega ja minu paberimajandus võtab 2-6kuud et SSN saada, töötamisõigus (sellega kaasnevalt) riigistlahkumisluba jne. kusagil 1-1,5 aasta pärast näen alles Green cardi.

Pluss kas sa oled ennast majanduslikult ettevalmistanud selleks, piletid siia (2le inimesele 20000 vähemalt kui hästi läheb)

kui oled kohal pead elama kusagil, et korterit rentida peax sul olema mingi credit history ja anyway vaja esimese kuu yyri, viimase kuu yyri ja safety depositit- 2 bedroom condo, arvesta $1000 kuu, seega kusagil 30 000 eeki.

Et tööd saada peab olema enamasti auto (kui tahad maaelu nautida siis kindlasti) sest mingit maabussiliini ja rongiteed sa eriti ei näe, ei ole mingit asja et marsa tuleks iga 15 minuti tagant. Seega auto, alguses sobib mingi logu ka aga sellele ole valmis kulutama 500taala ja kuna see on logu siis varsti see ei tööta ja vajab väljavahetamis seega oma 1000 taala uuesti. Pluss juurde arvesta bensiin oma logudikku, San Antonios on gallon kusagil $3,50, autosse vaja panna ikka pidevalt seda, arvesta mõne saja taalaga kindlasti.

Kes meist ei tahax toituda õhust ja armastusest- aga on süüa vaja. HEB'is umbes 5 päeva söök kahele- 150 taala kindlalt (sinna hulka ei kuulu majapidamistarbed) Arvesta siis et kuus on nt. 30 päeva, 900 taala ehk 9000krooni söögile.
PANEN SULLE VEEL SÜDAMELE ET KUI KAVATSED LAPSE SIIA KAASA TUUA SIS KULUTUSED SUURENEVAD VEELGI.

Tervisekindlustust sul ei ole, see on vaja sul teha, ja kui midagi juhtub siis maksa rõõmsalt cashis oma taskust kogu see lugu. Kui Teil laps siis oled ikka teadlik et alla 2 aastastega on suht tihti vaja arsitädi juures käia....

Ehk siis arvesta kusagil 77 000- 100 000EEKi et siia saada ja kuu elada, kusjuures ma ei lisanud juurde seda et vaja arvutit (võtad läpaka kaasa), mööblit (odavalt saad craigslistist).

Seega pane ennast valmis, ei ole see asi midagi nii lihtne. Pigem on see alguses väga kulukas ja keeruline. Samuti bürokraatia siin on ikka korralik, ole valmis, kahjuks ka Eesti päritolu ei tee head, vahel tundub et pannakse hyppama läbi rõngaste.

Ja elu kohta siin, well, on soe, Eestiga võrreldes on tore et veebruaris meie suveilmad aga ametlik suvi siin on kuiv ja kuum, väljas eriti olla ei taha ja naudid AC all istumist. Inimesed tunduvad sõbralikumad aga tegelikult on täpselt samasugused nagu mujal maailmas, mulle alguses tundus isegi et ameeriklased on hullemad noaselgalööjad kui eestlased, õneks on mu arvamus muutunud. Poliitilised vaated ja yldine maailmapilt tavainimesel on limiteeritud, tavaliselt west coast to east coast kui sedagi.

Aga ole valmis ja soovin edu Sulle! Lihtne see olema ei saa...

Roosa, taiesti oige jutt.. kerge see ei saa Teil olema. Lapse heaolu suhtes ma seda pigem ei soovitagi, sest kui Teie saate vb natuke rohkem ilma soogi ja korraliku peavarjuta hakkama saada, siis lapse jaoks laheb kull rohkemat hoolt vaja.
Pakun, et Sa Cruel tooviisat kull ei saa. Aga ullata meid. Minu arvamus on, et Sa seda ei saa. Abiellumisega ei tee sa midagi. Saate kull abielluda, lihtsalt tore ja ilus mujal seda teha aga ma pole isegi kindel, kas Eestiski see abielu kehtib. Siin Te abiellute ja asi vask, tanu sellele ei saa Te siin mitte midagi. Kui abielluksite ameeriklasega kumbki, siis oleks teine lugu, kuid kui 2 eestlast, siis on see lihtsalt valismaalaste abielu ja siin ei tahenda see midagi.
Samas ei soovita ka immigrandiks hakata, kuna koju Te enam minna ei saa ilma, et USA'sse tagasi saaksite poorduda. Mul on mitmeid tuttavaid (mitte-eestlased), kes pole oma sugulasi 7-8 aastat nainud, ja oi, kuidas nad kannatavad. Milleks see koik? Ma arvan, et Sa pole veel vaga Texases aega veetnud. Ole esialgu legaalsed 3-4 kuud ja alles siis otsusta, kas tahad seda koike labi elada.
Aga noh 2010 aasta on kaugel kaugel ning sel ajal Sa enam ei pruugigi siia (olen hetkel Texases) tahta tulla.

Igatahes, edu!

aga lisan veel, et kui sul ka laps siin synnib, ei anna see sulle ega su naisele mingeid 6igusi. Laps kyll jah on kodanik, aga teile ei m6ju see miskitpidi. Kyllalt on peresid maalt sedasi valja saadetud, lapsed on kodanikud aga ema isa illegaalid. Lastest kahju.. Samamoodi ei anna see teile mingeid eeliseid kui te siin omavahel abiellute...Et ikka motle hoolega oma voimalused jarele..ylejaanust on siin juba eelkonelejad jutustanud.

Kuule, cruel, sa oled 18 a. vana (või said just 19), hariduse- ja töökogemuseta, laps sündimas jaanuaris ning tahad lambist kogu kupatusega lihtsalt Texasesse põrutada ilma töö- ja elukoha, tuttavate ja viisata? Üritan nüüd võimalikult viisakaid sõnu otsida, et su pere huvides mõistuse hääl peale jääks. See on tõenäoliselt üks rumalamaid ja peret kahjustavamaid tegusid, mida sa hetkel teha võiksid. Kui sulle endale tundub, kõik on lahe seiklus ja et võiksid peost suhu ja kuuse all mingi aeg hakkama saada, siis kindlasti mitte noor ema imikuga. Mõtle nende peale.

ma tean ma arvestan sellega koguaeg, aga texas on olnud see koht kus ma olen tahtnud alati minna, mul elab tuttavaid usas üx Chicagos(Illinoisis) ja teine Californias(Hollyoodis) ning kolmas Tennesses
Kooli ma plaanin ennem ära lõpetada palju j22nud ei ole 1,5 aastat. Laomajanduse erialal.
Muide see elu ei ole seal nii keeruline kui sa seda ette kujutad.
Eesti on selline koht kus on k6ik ussid koos ..
kõnnid tnaval ringi ja 89% mingi j6llitab vastu on see normaalne?
Seda rääkis ka mulle üks tuttav kes šhotimaal elab.
Kõige algus on raske

"Eesti on selline koht kus on k6ik ussid koos ..
kõnnid tnaval ringi ja 89% mingi j6llitab vastu on see normaalne?"

Mhmh, selge. Eestlane = uss. Välismaa = pudrumäed. Ega probleemid pole ju kunagi endas...

ainuke kes võib väita et usas pudrumäed oled sina ..
ei tea miks siis suurem osa kes eestist välja lähevad tagasi ei tule .. loomulikult et siin k6ik v**djad koos
ma elaks hea meelega ennem Afganiastanis kui siin.
kuidas usas tööd saab, ma ei imesta seda et usas tööd ei saa juba sellest mis teksti sa ajad ...

terve internet on töökohti t2is ... usas ennem tööd kui eestis, kui sa just turumüüa ei taha olla.

Kui sul endal si**sti läheb ei tähenda et teistel läheb.

ma austan usa-d 120% rohkem kui eestit muideks.

siia ronivad varsti mingi russid sisse,majandus läheb põhja ja elu on *** omadega ..

Cruel:
Ma saan ka vaga hasti aru, mida sa selle unistusega teha tahad. Keegi ei soovi sulle halba, isegi kui kommid oelad tunduvad. Lihtsalt raagitakse oma kogemustest.
Tore, kui on unistusi, mille poole purgida, aga nagu kuulda, ei ole sa enam vaid enda eest valjas. Sul on pere kelle peale moelda. Uksi ja noor olles: lase kaia, aga praegu motle oma lapse peale.
Olen USAs elanud 9 aastat ja mulle meeldib siin. Kuid on ka miinuseid: ei saa nadalavahetusel oma pere kulastada, oma kultuur on kaugel jne. Onneks olen legaalne, nii et aeg-ajalt saan ikkagi kodus Eestis kaia.
Raske on sul eriti siis, kui jaad siia illegaalina. Maalt valja reisida ei saa, normaalset tood ka mitte, tervisekindlustus kallis jne.
Oma 9st aastast olen siin 9 olnud legaalselt, kuid ka niimoodi ei ole alati lust ja lillepidu olnud. Naiteks oma rohelist kaarti pikendades selgus, et immigratsiooni ametnikud ei usu, et oma mehega ikka "pariselt" abielus olen. Olime saatnud hunniku pabereid ja toendavaid materjale. Nuud tuli siis seda veelkord toestama hakata. See oli suht masendav, sest oleme toesti 8 aastat koos olnud. Kujutle nuud, et sa pead sellest kadalipust oma eesti perega labi kaima.
Muide, ma olen oma eluga siin rahul. Mul on hea tookoht ja elan osariigis, mis mulle meeldib. Nii et ma ei ole uks neist, kes "ise hakkama ei saa". Aga lihtsalt tahan sulle oelda, et su unistus voib kull taituda, kuid hind voib olla upris soolane.
Good luck!

Trip.ee on reisifoorum ja käsitleme asju reisimise vaatevinklist. Kui trip.ee loob vabateema rubriigi, siis arutleme ka muude asjade üle, kaasaarvatud poliitika!
Sinu postitus läks seega kustutamisele, vabandust!

kle tertsu ma saan aru sellest, iga unistuse nimel tuleb vaeva näha.
Ma võin sulle öelda elu on 1 000 000 korda kergem usas kui eestis, ma tean seal vähemalt ei noki valitsus rahva kallal naq eestis seda tehakse.
Mis on kõige suurem probleem.
Ma loomulikult toetan oma perekonda ja ma ei j2ta neid kuhugi ja ei ole plaaniski.
Eestlaste probleem on selles et nad on nii egod et võivad öelda seda mida tahavad, mis tuleb kyll hiljem saatuslikuks ja siis on kyll põgenemine ja hirm lahti, nad on nii LOLLID et nad ei oska isegi oma sõnu ja tegusi valida.
Ma pigem maksan suurt raha selle eest, et tean ikka mille eest maksan,kui pigem siin eestis väikest raha tühja, mis kaob lihtsalt kellegi taskusse.
Õnn ja rikkus ei tule rahast,, vaid hingest,kui oled hingest rikas siis on sul kõik olemas.
Suuremad osad neist rikastest ja kuulsatest pole sugugi õnnelikud.
Kumb on kergem kas minna usasse või elada eestis riigi orjuses ja eluaegaed peas et kuidas ainult usasse läheks,eluaeg elada depressiooniga.

Ma eelistaks seda esimest varianti

Cruel'il tundub õigus olevat - Eestis on, nagu näha, tõesti mõnel jube depressioon.

Kahju, et seda teemat ei saa autahvlile panna, ilma, et seda töö ja elu rubriigist ära võtaks :D

I guess you proved your point! :-)

Deadzed, kustutasin sinu järjekordse postituse, kuna sa ei suuda end talitseda, jutt on lahmiv ja teemast mööda. Cruel'i viimased postitused (millest ka mitu on kustutatud) on vähemalt õpetlikud näited, mismoodi EI PEAKS elu- ja töökohta otsima, seetõttu on mõned neist alles jäetud. Kui suudad end siin ja teistes teemades veidi rohkem kokku võtta ja selgemat juttu ajada, ei puutu keegi ka postitusi.