Töö-ja elamisluba Itaalias

Kui nüüd Eesti on EU liige, kas Itaalias elamiseks ja töötamiseks au-pairina on vaja elamis-ja tööluba?
Üritasin seda küll uurida Itaalia saatkonnast kuid neil läheb vastamisega nii palju aega.

veel lisaks, et ise tahan minna www.aupair-world.net kaudu Itaaliasse umbes 10 kuuks..kellel on kogemusi selle webpage-ga või üldse Itaalias lapsehoidja olemisega võiks rääkida täpsemalt:)

ette tänades.

Sul on õigus elada ja töötada EL kodanikuna ilma mingi täiendava loata. Küll aga pead sa oma elukoha registreerima kohaliku omavalitsuse juures (ufficio anagrafe). Erinevate piirkondade nõutavad dokumendid ja töökorraldus võivad olla erinevad - samas registreerimise nõue tekib siis, kui viibid üle kolme kuu, seega on sul alguses aega kindlaks teha, mida just sinu kandis tahetakse. Üldiselt tahetakse kolme asja:

  • isikuttõendavat dokumenti
  • majandusliku olukorra kinnitust (tööleping või kinnitus, et sul on teatud summa raha (suurusjärgus €5000) või mingi muu garantii, et sind üleval peetakse)
  • meditsiinikindlustus (eesti haigekassa poolt väljaantav Euroopa ravikindlustuskaart sobib küll, samuti reisikindlustus, kuid au-pairina ehk saad ka kindlustuse Itaalia poolt?)

Au pairina töötamise kohta olen vaid kuulnud, et paljud pered soovivad eriti lapsehoidjaid, kes lastega inglise keeles räägiksid :)

Saatkonnad - nii Eesti kui Itaalia - kipuvad niisuguse infoga aeglased olema, eriti augustis, kui kõik on puhkusel. Kõige parem on kohapealsest omavalitsusest uurida.