Töö ja õppimine Taanis

Tere!

On keegi, kallitest kaasmaalastest, kursis kuidas on Taanis praegusel ajal töö ja õppimisvõimalustega! Ise õpin hetkel EMU ehitusinseneriks, kas on ka Taanis mõnd Ingliskeelse kallakuga kõrgkooli kus õpinguid jätkata. Eesti elu on üksluiseks muutunud ja rahutu hing tahaks vaheldus. Ette tänades kõiki kes oskavad kuidagi kasuliku infot jagada.

Häid Pühi ja raju aastavahetust kõigie!!

Taanis õppimise võimaluste kohta saad uurida selliselt lehelt: studyindenmark.dk

Taanis õppimine

Tere! Olen huvitatud Taani mõnda ülikooli õppimaminemisest, aga ma pole eriti kursis Taani eluga ega koolisüsteemiga. Mind huvitab kooli sissesaamine, kas ma pean tegema mingid sisseastumiskatsed ja kui pean, siis millal? Milline on täpsemalt Taani ülikoolides õppemeetodid? Kas peab palju pähe õppima või on tähtsam aktiivne tunnis osalemine? Ja üldse kui palju võrreldes Eestiga seal õppida antakse? Kas mul on võimalus ka kooli kõrvalt tööl käia, ega töö mu õppimist segaks? Kas teil on olnud Taanis koolieluga hakkama saamine pingelisem või kergem Eestiga võrreldes? Näiteks mul tekib suhteliselt kergelt stress ja kool on üpriski pingeline vahetevahel, kuid ma saan üpris kenasti siiski hakkama. Kuidas on elamispinnaga, kas seal on ka ühiselamud ja kui on, siis millises korras ja kui palju maksavad umbes ja mitu inimest umbes ühes ühiselamukorteris elavad? Samuti rääkige veel, mis on positiivne ja meeldib teil Taani ülikoolide juures ja, mis mitte.

Taani õppemeetodid on väga lahedad, midagi hoopis muud kui oled eestis harjunud. Õppejõud on vanem/ targem sõber kes sind leebelt suunab, aga vastutad sa oma grupi/ teami ees. Kas õppida antakse - tegelikult ei anta, küll soovitatakse üht teist lugeda ja raamatud võrreldes eestiga on kordades kallimad. Samas kui sa teemat ei valda, ei saa sa grupitööga hakkama. Igaljuhul saab väga hea meeskonnatöö kogemuse. Üldiselt pane paika mis suund sind huvitab, selle alusel leiad ilmselt paar - kolm ülikooli ja kodulehelt juba konkreetsed tingimused. Kui tahad sügisel sisseastuda, on hetkel suht tagumine aeg alustada toimetamist. Päris tavaline on, et koolis uus kursus algab septembris ja jaanuaris ehk siis 2 x aastas. Suhtlemine maili/tel teel on suht vaevaline, soovitan enne kooli algust kohapeal käia olukorraga tutvumas. Saad parema kontakti, saad ülevaate mis ees ootab. Kõigil suurematel ülikoolidel on ühikad, inglis keelsed õppesuunad ja töötajad kes aitavad välismaalastel hakkama saada. Edu sulle.