Töö leidmine Taanis

Tere. Kuna olen ise Taanis alles uustulnukas (kolisin Helsingöri u. 1,5 kuud tagasi), siis oleks teiste, siinse eluga rohkem kursis olevate eetlaste nõu igati teretulnud. Nimelt sooviks teada kuivõrd tõenäoline on inglise keelele tuginedes siin üldse tööd leida? Ja kas keegi hea inimene võiks siia palun lisada ka mõned Taani tööpakkumiste saidid? Tänan juba vastutulelikke ette ;)

Mina pole tööd nii leidnud, olen siin juba pikemat aega. Vaata selliseid veebilehti: jobnet.dk ja jobindex.dk

Uuri selliseid kohti nagu dba.dk ja eures.eu, lisaks loomulikult eelpool mainitule aga minu nimetatud lehekylgedest vøid løida selliseid tøøpakkumisi mis ei ole møeldud ainult taani keelt kønelevatele inimestele. Jah, nad armastavad oma kellt våga aga leidub ka inimesi ja firmasid kes sellele nii palju tåhelepanu ei pøøra.

Ega Taanis polegi lihtne leida tööd. Eriti veel kui taani keelt ei oska! Ja tööle asumiseks pead sa ka omama n.n kollast isiku-kaarti, mis näitab, et oled Taani registris ära märgitud. Ilma selleta üldjuhul sind kuskile tööle ei võeta nii kergelt. Miks nad eeldavad, et sa oskaksid taani keelt ! Sellepärast, et Taanis on keele õppimine väga heal tasemel ja kättesaadav igaühele kui omad kollast kaarti, siis maksad 500 dk õppeaasta eest ainult. Aga lapsehoidmise töö on siin väga populaarne ja paljud oltsivad peresse ka inglise keele rääkijaid ainult, vaata http://www.ung-i-huset.dk/ Kui aru ei saa, võta googli tõlke lehekülg appi :) Mul omal tütar tootab Helsingøri lähedal peres lapsehoidjana. Esialgu 1 a. ja see on ka hea keele praktika. Ta alles hakkas seal tööle ja hakkab ka Helsingøris keelekoolis käima. Soovin kõike paremat. . . . Trip.ee soovitab postitajal lugeda veelkord seda siin: http://trip.ee/postitussoovitused Järgmine reeglitele mittekohane kirjutis kustutatakse!

Otsin juba pikemat aega tööd Taani (tootmine ja pakkimine ka koristustööd jne.)Asukoht pole oluline. Siiamaani olen saanud ainult eitavad vastused. Kas on keegi, kes ise elab Taanis ja on teadlik mõnest tööpakkumisest, siis palun jagage infot reilas@hotmail.com. Ette tänades ! Varasem töökogemus Taanist olemas ja inglise keel suhtlustasandil ok!

Kahjuks on nii,et seda kollast kaarti nii väga kergelt ka ei jagata, enne tulebki töö leida, siis saad oma cpr-nr (ehk isikukoodi) ja siis saad alles kollast kaarti taotleda, kui end sisse kirjutad kuskile. Ja tööd pole tõesti kerge leida, mina olen ainult tutvuste kaudu leidnud siin. Ja keeltekooliga on sama, mind ei lastud enne keeltekooli, kui oli cpr-nr olemas juba. Seega enne ei saa midagi teha ega kuskile kuuluda,kui töö on leitud ja paberid korras. Samas keeltekool ei maksa 500ddk aasta. Üks tase maksab 500ddk. Ehk kui sa õppeaasta/kooliaasta jooksul suudad äkki kolm taset lõpetada, siis maksad kenasti 1500ddk. Samas ma ei tea, võib-olla see kommuuniti/maakonniti erinev. Mina ise elan Midtjyllandil asuvas.

Palun mulle ka infot töökohtade kohta, kui kellelgi on pakkuda?

Tänades!