Töö Reykjavikis ?

Kas on siin kedagi sellist kes oskab reaalselt aidata töö otsimisel, soovitatavalt Reykjavikis võib ka mujal, töö võib olla absoluutselt ükskõik milline, olen nõus kõiki väljakutseid vastu-võtma, ise elan Reykjavikis( mjodd ümbrus).

Brennan

Sain juulis tööpakkumise Lõuna-Islandile tallu.

Erilist julgust seda vastu võtta ei ole.

Kas ikka minna aastaks elama maale, kus Keskpanga bossid riigi viimase rahahäda äärele tõukasid ja riigi välislaen on nüüd inimeste kaelas ja osad reisifirmad võtavad turistidelt viimast?

Pal pole teab mis, kui arvestada, et taksosõit lennujaamast Kelfavikki on 13000ISK! Lisaks tahavad, et maksaksin kinni elamise ja söögi.

Lugesin Iceland Review online. Seal oli natuke juttu ajaloolase Johannesoni hiljuti ilmunud hirmuäratavast raamatust Hrund, ehk Iceland on the verge of banktruptcy and dissolution. Pangategelaste afääri alles uuritakse, ja kes seda uurib ja mis selgub?

Kas Islandil on võimul seesama valitsus?

Islandi väljavaated astuda euroliitu pärast selliseid asju?

Mis saab minu palgast Islandi pangas nt poole aasta pärast? ISK kursi muutused euro ja eeki suhtes on ettearvamatud.

Palun kirjutage, kes te seal elate, ja aidake otsustada.

Raudrohi

Mulle pakuti samuti kaheks kuuks tööd Islandile tallu hooajatöödeks. Oskab keegi öelda kuidas sealkandis palgad praegu on?

Islandil puudub mõiste "miinimumpalk". Suur osa palgaküsimustest on reguleeritud erinevate ametiühingute poolt. Talutöödes, nagu ka paljudes muudes töödes, kus ametiühing asja ei reguleeri, on palk kokkuleppe küsimus - aga kui kirjutad lähemalt, milliseid tingimusi sulle täpselt pakuti, võin vastata, kas pakkumine on hea, normaalne või halb.