Töö Scotlandis Rosemount Farm-is?

Tere Kas keegi on töötanud suvel kõrghooajal Rosemount Farmis. Tegu on maasikakasvatusega ja muu sellega seondudv. Võib olla leidub kellegil infot selle kohjta või on ise suvel minemas? Kuidas on seal eluolu nii farmis kui ka riigis üldse.Milline on tulu ja milliste kulutustega tuleb arvestada?

Ise olen suvel sinna minemas ja sooviks ka teada, kuidas seal selle eluoluga siis on. Äkki oskab keegi rääkida, kes varem seal käinud. :D

Hei!

Mina käisin seal eelmisel aastal tööl. Šotimaal elu väga hea, inimesed on väga sõbralikud. Näiteks kui farmist poodi läksid(3,5 km), siis tee peal viskas iga autojuht käppa ja möödakäijad teretasid. Väga viisakas õhkkond, mida siin Eestis on raske leida. Nädalas majandad ennast vabalt 30 naelaga ära, kui teed kahepeale sööki. Jook on ka seal odav. Tina sai rõvedalt pandud. Tööga on nii, et kõrghooajal pole ühtegi vaba päeva ja kui ilmad on kuumad, siis alustatakse päris vara juba. Kämbis on mingi 120-150 nägu. Toimuvad peod, nett on olemas seal, karavanides elatakse. Kui oled nobe korjaja, siis teenid päris head rulli seal. Kõvemad kärsad panid ikka 120 naela päevas tasku ja korjasid vast 6 h tundi, aga kõik oleneb... Ise pead hakkaja ja tegusteja olema ning tervist peab ka ikka olema, aga õnneks on puhkepäevasid ka. Nädalavahetused vahest vabad, siis hea linnas käia. Riided on maru odavad. Soovitan minimaalselt asju kaasa võtta, sest Dundees käies ostad endale terve aasta jagu riideid(mina tegin nii vähemalt). Linnas on ka tegemist. Kes tahab, saab jõe peal kalal käia, jalkaplats on olemas, piljardit saab toksida. Nii on, nagu elu käib. . . . Trip.ee eemaldas tekstist mõttetud punktiirjooned!

Minul on kogemus olemas Rosemont Farmist ja pikaajaline. Kirjutan hästi lühidalt. Kohaleminek lennuki ja bussiga, töö on maasikate korjamine (tunnelites ja avatud põllul - füsiliiselt kindlasti raske)/aga ise pole kunagi korjanud:), see tähendab et on võimalus ka teisteks töödeks (oleneb kui korralik töötaja oled). Pehmetele patjadele ärge lootke, kui tööd korralikult ei tee on ainult üks lahendus - teid lastakse lahti, ja võetakse asemele kiirem korjaja. Elatakse karavanides, kõik eluks vajalik on olemas, isegi internet (wifi). Elu cämbis on lahe: ühised üritused, grilliõhtud, uued tutvused. Florat ja Faunat jagub Šotimaale küllaga, peate ise piisavalt aktiivne olema, et kõike seda näha. Mis kõige olulisem - te teenite seal RAHA ja seda päris palju! Mõnusat suve kõigile!

Igati tore koht töö,raha ja lõbustuse jaoks. Peale pikka tööpäeva ja tavaliselt nv saab jalga keerutada ja uusi soetada seal samuses isetehtud puhkeosakonnas. Samuti internett on olemas. Iseseisvaks eluks kogemus karavani elu näol on tore samuti. Ja kui sul on nobedad näpud teenid rohkem kui sinu aeglane sõber, aga ka võidakse sulle pakkuda midagi muud,töökoha näol.näiteks runner, roadcheker. Ise olin 3 kuud ja teenisin kõvasti rohkem kui Eestis selle ajaga. Kui oskad saveda raha ja elad kokkuhoidlikumalt siis veel parem sulle.

Costana

Tekkis ka huvi sinna tööle minna, kuid kas omanikul on ka e maili aadressi ? Ja palju maasika kilo eest makstakse ?

Ma muidugi väga vabandan aga..... kallis t12345....kas sa siinseid teemasid pole üldse lugenud? Siin samas rubriigis on sama küsimust küsitud ja vastatud sadu kordi. Lappa lihtsalt UK teemad läbi ja leiad oi kui palju vastuseid:) Ja farmi tööst kirjutavad ju SIINSAMAS...2 rida ülevalpool erinevad inimesed.

2 rida ülevaalpoole pole küll sellest juttu:)

2 kommentaari üleval pool siis... Kas on vaja kohe hakata "targutama" selle asemel, et teema korralikult läbi lugeda ja ka teisi postitusi lapata? Siin on vastuseid Sinu küsimustele sadu, kui mitte rohkem. Ka 3 kommentaari üleval pool kirjutab inimene palkadest ja kaupade hinnatasemest.

us For enquiries about The Co-operative Farms:

Huvitav kas seda farmi otsitakse? The Co-operative Farms 4th Floor Old Bank Building Hanover Street Manchester M60 0AD

Tel: 0161 246 3155

Fax: 0161 246 2019

Email: farms@co-op.co.uk

Sel aadressil asub headoffice, mitte aga rosemount farm. Co-operative Farms on UK suurim farmer ja Rosemount Farm ja paljud teised farmid kuuluvad sellesse ketti. Panimaez?

Infot saad paavo.otsus@co-op.co.uk. Ei ole olemas standartset kg hinda, kuna see soltub sordist, pollust kus korjatakse, kvaliteedist ja veel paljudest teistest asjadest.

Kui juba kirjutamiseks foorumis läks, siis ehk tutvustad uutele tuliatele milliste plaanidega läheb farm vastu 2010 a. hooajale. Palju on töötajaid oodata? Mitut põldu korjate (mõnda kindlasti kaks korda), mitusada tonni, jne? Veidikene üldist infot.

Tiit

On veel kellegil kogemusi v kes käinud?

Kas keegi võiks jätta meili, kellel kogemus. Oleks igasuguseid küsimusi seoses kuludega, mis seal minna võiksid.

Hei! Käisin sel suvel Rosemountis tööd ja annan meeledi infot. Alustame sellest, et elu ja seltskond oli seal super! Muidugi ka Šotimaa loodus ja poed, kus sai ikka nädalavahetustel käidud. Aga töö enda kohta on mul üht teist negatiivset mainida. Aastaid tagasi oli tõesti Rosemountis hiilgeajad ja raha teenis hästi, seda olen kuulnud nendelt, kes töötasid seal enne mind. Aga 2009 suvi polnud seal hea. Esiteks tööd jätkus vaid vähesteks nädalateks, korraga võeti tööle palju inimesi, et saak kiiresti ära koristada ja siis ühes hetkel polnud rahval seal enam tööd. Tööpäevi lühendati, osadele anti vabu päevi, miinimum töötunde ei saanud ka nädalas täis. Ja seda mitte sellepärast, et halb tööline olin vms, täiesti keskmine olien ja korjasin alati oma päevanormi täis. Veel seda, et korjamine polnud seal ainus töö, tegeleda tuli ka maasikalehtedega osad päevad, see iseenestest polnud halb. Aga jah poole augusti peal hakati inimesi sealt lihtsalt vallandama. Öeldi, et tööd ei jätku enam. Osad sellised lasti ka lahti, kes tulid sinna agentuuri kaudu ja maksid suure raha, et sinna üldse saada. Ise viimastel nädalatel töötasin ainud mõni tund päevas pluss nädalavahetused olid kõik vabad. Ühesõnada ots otsaga tuli rahadega välja ja ma pole ainuke inimene, kellel on negatiivset rääkida selle koha kohta. Kui minu jutust ei piisa, siis on ka teisi, kes teid valgustaks. Muidugi oli seal ka palju head, näiteks elamistingimused ja tasuta pangakaardi valmistamine firma poolt, ilma et peaks panka ise minema. Aga isiklikult ma ei soovita sinna minna. Rääkisin teiste ümbruskaudsete farmide töölistega, kes väitsid et mujal on palju parem kui Rosemountis. Sealkandis on farme PALJU! Endal ka plaan minna sinna samma kanti aga lihtsalt teise farmi. Kui on küsimusi, siis küsi julgelt;) ma loodan, et minu jutust on kasu;) . . . Trip.ee lisas suured algustähed ja eemaldas liigsed kirjavahemärgid! Ka kohanimed kirjutakse suure algustähega. Järgnevad kolepostitused lähevad otse prügikasti.

Mul küsimus :)

Ütlesid, et olid keskmine korjaja. Palju sa teenisid keskmiselt nädalas, kui tööd veel jagus nii, et sai normaalselt töötada? Kui palju läheks nädalas toidu peale?

Vaatasin just ühe palgatseki üle. See oli n.ö hea nädal, kus töötasin 39 tundi. Kui maksud ja karavani rent maha, siis sain 180£. Toidu peale ma tõesti ei mäleta palju läks, sest alati oli erinevalt. Igatahes mitte palju. Kui viitsid süüa teha ja mingit jama kokku ei osta siis saab lõdvalt hakkama. Aga jah, vähemalt see suvi ei jätkunud seal tööd kauaks. Rahvas oli päris vihane, isegi need superkorjajad.

Siis veel seda ka, et ainult sellest ei olene, kui palju sa korjad. Tunni hind on 5,73 £. Kasti hind on sõltuvalt päevast ja põllust, põhimõtteliselt pidid sa selle 5,73 täis korjama, kui ei korjanud, maksiti ikka tunnipalk aga sellega ähvardas vaba päeva andmine jne. Ja kui korjasid rohkem, siis said ka raha rohkem. Oma kogemustest ütlen, et PALJU rohkem ühel tavalisel tüdrukul korjata pole eriti kerge. Aga olenes ka päevast ja vaost, vahel joppas:)

Tänud vastuste eest :)!

Ma olen siin igatipidi arvutanud ja loodan 20 000 plussi jääda (kui töötan kaks kuud). Ühesõnaga kõik võimalikud kulud maha, kaasa arvatud transport edasi tagasi jne. Ei tea, kas see on reaalne. Igatahes olen Rosemount farmi oma jah sõna ära öelnud. Ma tahaks loota, et ikka 2010 suvel tööd jätkub, muidu vist natukene mõttetu sinna üheks kuuks minna...